Podivné chování nové sestavy

dobrý den,
sestavil jsem si počítač z následujících komponentů: CPU-core2 quad Q9300 2,5GHz
zákl. deska MSI x48c, grafika ASUS EAH4870, paměti-CORSAIR XMS3 2x1GB PC1066,
zdroj-FORTRON EPSILON 700W 80+, TV karta LEADTEK 2000H. Dva HDD jsou zapojeny
do IDE konektoru a vypalovačka IDE přes převodník KOUWELL do SATA. Byl ještě přidán paralelní
port KOUWELL do slotu PCI

Mám takový problém: když počítač ráno zapnu naskočí až tak na potřetí a pak vypíše varování
o nepodařeném přetaktování. Najede do BIOSU a i když dám exit bez uložení,
najede normálně a v testech ukazuje opravdu 2,5GHz. BUS SPEED-332MHz, FSB-1330MHz,
CORE SPEED-2494MHz.
Pokud počítač zrestartuji, naběhne už bez varování ale do polovičních hodnot tj. 1,2GHz,
BUS SPEED-166MHZ, ale FSB 666MHZ, napájení jádra je 1,136V a teplota 36-41°C,
teplota grafiky kolem 60°C.
Dalším restartováním a nahráním FAIL SAFE ani OPTIONAL se už nic nezmění.
Když chci, aby jel na 2,5GHz musím vzadu na desce vymazat CMOS tlačítkem
a nahrát nastavení FAIL SAFE v BIOSU.
V BIOSU jsou nastaveny hodnoty FSB-333, násobič-7,5, =2498MHz.
Nesetkali jste se už s takovým problémem?
Díky za všechny rady.

Odpovědi na otázku

Chyba detekce PCU - podívej se na verzi BIOSu.

Podporu CPU Q9300 píšou od v.7.0, ale skusil bych i novější (7.1 a 7.2).

global.msi.com.tw ...