Podivně chovající se SD karta

Když jsem šel spát zapomněl jsem dát mobil do nabíječky. Ráno jsem se vzbudil a chtěl jsem se podívat na mobil kolik je hodin. Nešel odemknout nic. Tak jsem vyndal baterku a zkusil to znova. Nic. Vyndal jsem SD kartu (myslel jsem, že to nějak koliduje mezi sebou) ... furt nic. Samozřejmě po ránu mě nemohlo napadnout, že mobil bude ÚPLNĚ vybitý. Myslel jsem si, že je úplně v prd*li, ale potom mi něco trklo, že ho zkusím dát nabít, BINGO. Ale potom jsem si řekl "Než se to nabije, vložím SD kartu do počítače a udělám to přes počítač". Vložil jsem SD kartu, Windows mi hned nabídl, že disk je nutné formátovat. Zapnul jsem přes CMD chkdsk a ukázalo mi to, že karta je RAW (neznámý formát), jako trotl jsem tu 3 hodiny zkoušel miliardy programů na obnovu dat. Samozřejmě marně. Když jsem se rozhodl, že na to se*u, zkusil jsem ji dát už do čtvrtiny nabitého telefonu a restartovat to. Zajímavým způsobem zase SD karta začala fungovat.Je možné že v paměťovce byl nějaký tzv. "proces" se při vybití ukončil, tím pádem nemohl pokračovat a z SD karty se stala "nepoužitelná" a když jsem ji vložil zpět do mobilu, ten proces zase začala pokračovat a tím pádem byla SD karta zase v cajku ? :D

Odpovědi na otázku

A nemas v mobile nahodou Android vyssi ako 5.0 a nemal si zapnute kryptovanie ulozisiek?

Mám Android 6.0 ale o žádném kryptování nic nevím.

No tak to potom ostava uz iba jedina mozna vec, aby si z nevim spravil vim.Pozri sa do nastaveni v mobile, ci to tam nemas zapnute.Pokial ano, tak je celkom logicke, ze tu SD kartu neotvoris v PC.

Aha, tak máš pravdu. Mám totiž SD kartu 16GB nastavenou jako Interní úložiště, a tady http://android.stackexchange.com/questions/137855/how-does... jsem se dověděl, že při formátování na Interní úložiště je karta kryptována a není možna otevřít v jiném zařízení :)Tak jo, to je vše :DDěkuji

Jakýho máš kompa?

Lenovo A7000

Sorry, to je mobil, počítač Lenovo G510