Podivná ztráta dat na disku, častý chkdsk

Zdravim, před dvěma měsícema mě zlobila ztráta dat, projevovalo se to smazanou historií ve firefoxu a častým spouštěním chkdsk při startu windows 7. To se vyřešilo reklamací SSD Vertex 460A, kterej měl nejdříve 1 a pak 2 vadné sektory. Nyní mi to dělá něco podobného s novým Vertex, ale vadné sektory se ukazujou 0 a firefox je nedotčen. Od poslední události se vylepšila SSD utilita o zprávy stavu SSD (tzv. Alerts) a objevila se mi tam zpráva "High unsafe power loss rate". Zatím jen jednou, ale chdsk se spouší při každým druhým restartu... Potřebuji nějaké nápady, čím by to mohlo být, jestli reklamovat disk, nebo základní desku, zdroj? Dále mi jako bonbonek nefunguje MMC - správa počítače, takže se nedostanu na správu disků... vždy to spadne s chybou v " Fault Module Name: mscorwks.dll", NET framework mi nejde aktualizovat, system je 2 měsíce starej...

Odpovědi na otázku

Zacni testovanim RAM. Ta musi byt bez jedineho chybneho, alebo nespolahliveho bitu, inak nefunguje ani SSD spravne. V RAMke je totiz cache pre diskove operacie. Doporucoval by som to testovat aspon 48hod pri zvysenej teplote.

Přesně tak. Test RAM nejdříve.Nesdělil jsi ovšem verzi OS, hw sestavu ani verzi firmwaru SSD.Může se jednat o nekompatibilitu.Uvedená hláška ovšem sděluje:A/ vadný zdroj;B/ nestabilní el. síť.To vyřeší:(A) instalace kvalitního zdroje;(B) připojení PC do UPS.

Test RAM běží cca 20 hodin a zatim bez chyby.Sestava:Gigabyte GA-970A-UD3P2x 4 GB ADATA Premier series DDR3 1600 MHzAMD FX-8320Seasonic Energy Knight SS-500ET, T3 500 WMSI R9 270 Gaming 2GOCZ Vertex 460A - 240 GB (poslední firmware)Windows 7 64b HP - legální a projetej skriptem Aegis pro blokování a odinstalování telemetrie...Síť by měla být v poho, jedná se o skoro novostavbu a nikdy nebyl problem, UPS bohužel nemám k dispozici

Do tych 48hod mas este chvilu casu. Pokial ani po 48hod nezistis chybu RAM, doporucoval by som bootnut Linux a chvilu robit na nom kym sa pustis do vymienania suciastok. Ak potrebujes pracovat na webe, nemal by si mat ziadny problem v Linuxe.Ak nezistis ziadne problemy v Linuxe, tak najskor budes mat nejakym sposobom naruseny Windows, co bude zrejme na reinstall. To, ci si reinstaloval sa pri reklamacii opytaju. Povedat ano, ked si to neurobil by nebolo rozumne.

Komplet Hardware máš podľa mňa 100% v poriadku a O.K. Tvoj jediný a hlavný problém je momentálne zrejme v tomto, ako si aj sám napísal: "Windows 7 64b HP - legální a projetej skriptem Aegis"...

Myslíš že ten Aegis dělá neplechu? Nenašel sem nic že by si někdo stěžoval... Jinak mi nefunguje MMC a obnovení systému... Windows je starej asi 2 měsíce a začalo se to jebat až v posledním týdnu

Popisuješ totálně zničený:A/ OS, pokud pracuješ v účtu s admin právy;B/ profil, v případě práce v účtu s právy skupiny USERS.Co s tím?(A) Boot ze záchranného média -> Obnovit OS ze zálohy.(B) Vytvořil sis zálohu svého profilu v době bezvadné funkce?ANO:obnov původní zdravý stav;NE:vytvoř nový pracovní účet s právy USERS;okopíruj z původního profilu jen Knihovny, nic jiného;původní zničený profil zlikviduj nástrojem OS:sysdm.plckarta Profiles