Podezření na rozbité napájení (konektor)

Mám problém, a to veliký. Omylem jsem upustil notebook, který dopadl na zem. Ulomil se kousíček plastu, ale notebook běžel jak měl, vše v pohodě. Ve škole se mi vybil a tak jsem ho založil. Vyndal doma a dal nabíjet, ale nic. Světélko na nabíječce svítí modře tak dlouho, dokud ji nezasunu do notebooku, pak zhasne. Ulomený kus plastu je čirou náhodou v té části, kde je i daný konektor pro nabíjení. Už jsem o tom něco četl a tak se zeptám rovnou - neurval se (nezničil) ten konektor? Pokud ano, kolik myslíte že bude stát oprava (to už jsem se nedočetl). Notebook je v záruce, are vzhledem k tomu že upadl, tak si s reklamací nedělám iluze (a odpadl kousek plastu). A pokud si někdo myslí, že je to něco jiného, mohl by mi poradit?

Odpovědi na otázku

Napájecí konektor je přímo na základní desce. Obvyklá oprava obnáší výměnu celé desky. Laborovat s propájením se běžným opravnám nebude chtít.

Dodatek: notebook DELL Inspiron Queen

Asi je to rozbitý

Tohle už tu jednou bylo. A počítej s tím, že ta deska má více (až 16) vrstev, takže propájení nejspíš nepomůže.

test knihovna

Jestli je vyrvaný či rozbitý napájecí konektor (což se klidně při pádu na zem může stát), ještě to neznanemá výměnu základní desky. Pokud to nechcete riskovat sám, nechte si to spravit v autorizovaném servisu. Pokud nejde o nějaké vydřiduchy, tak by to tisícovka měla řešit (včetně práce). Samostatné řešení není zas takový problém, napájecí konektor seženete okolo pětistovky a s mikropájkou je to pár minut práce - to že je tam vícevrstvý DPS vás nemusí trápit - s troškou šikovnosti to není problém - kontakty jsou většinou docela robustní a pájí (odpajují) se docela dobře. Problém ovšem bude v případě, že urvaný konektor s sebou vzal i nějaké cestičky, pak je to docela piplačka. Ale zvládnout se to dá. Většinou je největším problémem notebook vůbec rozdělat a pak složit bez úhony. Pokud ale máte notebook skoro nový (což se podle existence záruky dá předpokládat), svěřte to raději nějakému servisu.

a myslíš si,že v autorizovanom záručnom servise sa budú piplať s nejakou opravou konektoru na zákl.doske ? jednak sa jedná o mechanické poškodenie,čo do záručnej opravy nezoberú za normálnych okolností ani omylom a opravu budú riešiť výmenou zákl.dosky a nie nejakým improvizovaním a samozrejme si to aj nechajú patrične zaplatiť...

Chci tě vidět, jak mikropájkou vyletováváš napájecí konektor z šestnáctivrstvé desky! S tím má hodně co dělat i vyhřívaná odsávačka! Už jsi to někdy zkoušel? já ano a je to raubírna s velmi nejistým výsledkem.

Jde to. Mám človíčka který to dělá - tak konečně můžu nabídnout opravu NTB ne za 4-5 tisíc (výměna desky), ale za cca 1500,-. Ale rozhodně to nedělají v "autorizovaném" servise.

Všechno jde, jen malé děti se musejí nosit. Jenže tohle je opravdu dost o hubu.

Je tu možnost zkratu Jedině koupit nový konektor a "popájet" to na základní desce.
Akorát 2 doporučení: 1) Zkusit to otevřít dobrým šroubovákem a plasty oddělit např. kouskem jiného plastu
2) Určitě to dělat mikropájkou! Trafopájkou by se mohlo někde naindukovat napětí a
následně spálit nějaký čip

Hodně štěstí buď na servis nebo na vlastní bedra

Nemáte někdo odkaz na nákou firmu co to opravuje ?