Podařilo se mi zmenšit kapacitu USB flashdisku

Dobrý den,instaloval jsem na PC čistý Windows 10 a když jsem je bootoval na svůj 128GB flashdisk https://www.alza.cz/sandisk-ultra-flair zřejmě se stalo něco co jsem neměl úplně v plánu. Instalace sice proběhla v pořádku, ale nyní má moje flashka jen 32GB a nejde na ní nahrát více.Jde to nějak opravit? Ano jsem si jistý. že se jedná o 128 GB a ne o 32... Sám sem si říkal, že těch 128 je na mě moc, ale i tak jsem jí koupil.

Odpovědi na otázku

Ve správě disků odeber z flashky stávající 32 GB oddíl a vytvoř nový s velikostí 128 GB.

Pokud by to náhodou nešlo, Diskpart to zvládne smazat úplně a pak si může vytvořit nový NTFS/exFAT oddíl přes celý disk.

pak je tu taky možnost, že je ta flashka vadná a nezbyde nic jiného než její reklamace.

Je, ale je to nepravděpodobné. Dělal instalačku Windows a ta dělá FAT32 oddíl o velikosti maximálně 32GB.

aha, jsem dlouho nedělal instalačky woken. Jedu přes Windows Deployment Services. To pak jo.Nicméně mám zkušenost, že některé tooly dokáží flashky nakopnout tak, že ať formátuješ či diskpartuješ sebevíc, tak zbylo kapacitu nezískáš. Ovšem je fakt, že ta přístupná kapacita bývá řádově v kB maximálně v MB

Ano je to tak!Taky se mi z ničeho nic tohle podařilo že místo 128GB jsem měl jen 32GB,nevím jak se to stalo,asi jsem na něco blbě kliknul při formátování,protože často přenáším soubory z PC na Flesh,takže se to mohlo stát!Tak jsem si ve správci disků vše nastavil znovu na výchozí hodnoty...

Pokud to nepůjde ve správci zařízení, jak už tu někdo radil, tak pak ještě může pomoci DISKPART přes příkazová řádek.

A kdyby ani to, tak GParted v jakémkoliv Linuxu .

No nevím. Doporučovat Linux někomu, kdo si nedovede poradit s takovou věcí...

Lepší varianta než Diskpart a příkazový řádek, kde akorát hrozí, že si naformátuje něco co nemá a bude větší zle. GParted má grafické GUI a před uděláním čehokoliv se vždy program zeptá zda-li má provést požadované operace.
Ano je to Linux, ale to hned není důvod k panice .

Jasně, a všichni BFU to mají po ruce, připravené k okamžitému použití...

Tak nemusí na to spěchat. A navíc zkouší nainstalovat Windows, takže to až takové BFU podle mě nebude. A pokud jo, tak se alespoň něčemu přiučí.
Jinak souhlasím .

To je zbytečné. Pokud je disk hardwarově v pořádku, tak to vždycky musí jít ve správci disků Windows. Pokud to nepůjde, je hardwarově vadný. Ale když to vzniklo při výrobě instalačky Windows, tak je to jen vytvořený oddíl a správce disků Windows to vyřeší

Vždy nemusí být chyba v HW a při tom správce disku nepomůže. Už několikrát se mi stalo, když jsem si udělal bootovací flashdisk s MemTest86, tak se použitelná kapacita zmenšila. Sice ve správci disků ve Win 10 jsem viděl i nevyužitou část, ale po smazání první části, nešly jednotlivé oddíly spojit. Vždy mně pomohl až diskpart. Co s tím udělala instalačka Windows netuším. Na toto jsem zatím používal flash disk o max. kapacitě 8GB.

Nesmysl, správci disků je úplně jedno, co tam je, on prostě natvrdo přepíše příslušnou oblast.

No jedno to rozhodně není, např. televize LG u nás doma mi vždy naformátuje externí disky na nějakej proprietární souborový systém, který způsobuje doslova neviditelnost pro Windows. Zde mi nepomohl ani diskpart, tak jsem musel použít GParted, kde byl disk vidět a šel naformátovat zpět do NTFS.

Tak schválně jak ve správci disků ve Win10 odstraníš ten prostřední oddíl, abych mohl oddíly spojit? Na obrázku je bootovací flashdisk vytvořený pro MemTest86. Schválně jsem jej vytvořil znovu.https://ctrlv.cz/u4dG

Neni to nesmysl, pres Spravce disku nejde treba smazat systemovej oddil, je potreba diskpart.

Proc by nesel? Samozrejme ze to bez problemu jde. Jen pochopitelne nejde smazat systemovy oddil beziciho systemu, do ktereho ten Spravce disku patri. ;o)

Samozrejme, ze neresim systemovej disk - vsak si vem flash disk a vyzkousej to sam.

Nemusí. Pokud jde o GPT s oddíly s atributy "systémový", "aktivní", nebo boot loader, tak ho správa disků neodstraní. Pak je třeba diskpart.

1) Otevři příkazový řádek jako správce a napiš tyto příkazy:2) Diskpart3) list disk - zobrazí se seznam disků4) select disk # - za # doplň číslo, pod kterým je tvůj flash disk v seznamu (Pozor, seznam začíná nulou)5) clean - !!! Tímto se smaže vše, co je na disku !!!6) convert mbr / convert gpt - zvol podle toho, jaký chceš formát (MBR nebo GPT)7) create partition primary8) V průzkumníku souborů klasicky naformátuj podle toho, jaký chceš souborový systém9) Teď už by mělo být hotovo

Ještě doplnění: Pokud se ti fleška nezobrazí v průzkumníku, tak běž do Ovládacích panelů > Hardware a zvuk > Zařízení a tiskárny a manuálně odeber tvůj flash disk. Potom ho znovu připoj k počítači.

Děkuji všem za rady. Nakonec jsem našel video na Youtube a podle něho se mi to povedlo napravit. Kdyby někoho zajímalo tak zde přikládám to video https://www.youtube.com/watch

Díky moc ! Tohle mi teď hodně pomohlo. 2 minuty video a další 2 minuty práce podle něj a bylo hotovo. Měl jsem bootovací flashku s linuxem (8GB) a po tom měla jen 3MB... Už funguje jak má.