Pod 144fps na 144hz

Dobrý den,Momentálně hraju na rtx 2070 super a mam 1080p 75hz monitor. Chci si koupit nový nejspíš 1080/1440p 144hz. Hraju multiplayer hry jako je lol csgo kde není problém dosáhnout 144fps, ale často zapnu i nějakou graficky náročnější hru kde už 144fps nedám. Zajímá mě jestli hry, které by jeli třeba na 80fps nebo třeba dark souls, které jsou locklé na 60fps vypadali méně plynule. Bojím se toho, že bych si zvykl na tu 144fps plynulost z lol a csgo a potom by mi hry na 60-80fps připadali neplynulé nebo trhané. Děkuji za odpověď.

Odpovědi na otázku

I kdyz si zvyknes na 144 tak dejme tomu ~85 fps se jeste jakz takz da (je to poznat ale neni to vylozene "otravny"). 60-70 uz bude hodne trhany a moc prijemny na hrani to nebude, ale s 2070S tak malo fps skoro nikde mit nebudes (mimo locklejch her a par vyjimek jako RDR2 atd.), pro drtivou vetsinu her to bude prinos.

Budou chodit úplně stejně, jako chodí teď.Počítám, že monitor bude mít nějakou adaptivní synchronizaci (G-sync, Freesync), i kdyby ne, tak to nepoznáš.Prostě to bude, jako doposud.

No horsi to nebude naprosto rozhodopadne. Jestli (a o kolik) to bude lepsi, to zalezi na tom, jak moc nadlidsky mate zrak.

Děkuješ za odpověď na co? Nenapsal jsi žádnou otázku. A jinak je to celé blábol, řešíš pitomosti...

Tady je dobre videt, jak spousta mistnich radoby "radilu" casto vubec netusi, o cem mluvi, ale stejne musi za kazdou cenu pridat svuj nazor (asi kvuli pocitu nadrazenosti).Pokud bys totiz aktivne pouzival monitor se 120+Hz a hral casto kompetitivni hry, tak bys vedel, ze clovek si na tu vysokou obnovovaci frekvenci proste za chvili zvykne, a 60 fps, co driv pro nej bylo OK, zacne vypadat hrozne trhane, a je dost neprijemny tak hrat.Presne na tohle se Filip ptal a ocividne se v tom vyzna vic, jak vsichni, co mu tady pisete - hadam, ze nikdo z vas hry nehraje, zkusenosti nemamte, ale stejne jste si nejak domysleli, jak to s tema fps a hz asi bude...

"Presne na tohle se Filip ptal a ocividne se v tom vyzna vic, jak vsichni, co mu tady pisete"Tak proč se nás, podřadného druhu na tyto otázky ptá?Základy fyziky tě asi brutálně minuly, základy lidské fyziologie taky ...Už ti to tu psali minule, člověk je schopen rozeznat rozdíl změny scény v rozmezí zhruba 11 ms, pokud je odpočinutý a scéna není kontrastně náročná, v opačném případě nastupuje rychle únava a snížení reakční doby a pozornosti.Takže zhruba za 5 minut hraní přesvětlené, ostré scény už poznáš naprosté hov..., jestli ti to jde 120 FPS, nebo 60 FPS, prostě proto, že se tvá reakční doba podstatně zpomalí (a tobě najednou těch 60 FPS přijde jako 120).To je prostě biologie a okecávat to můžeš, jak chceš.

Aneb kdyz se nehrac snazi vysvetlit nekomu, kdo denne pouziva 120+ monitor, jaka je to zbytecnost, a jak on se v tom prece vyzna lip To uz prechazi do absurdity, ale zase chapu, ze kdo to nezkusil, tak vubec netusi...Radsi ani nebudu zminovat, ze ti nejlepsi hraci pouzivaji 240Hz monitory, nebo by tady z toho nekomu pukla hlava...

Jeste jedna vec - nechapu, proc se teda tech 120 Hz konecne zacina protlacovat i do telefonu, kdyz to nejde poznat. Bezte honem rict vyrobcum, ze to je zbytecnost, at s tim prestanou, treba vam daji odmenu, ze jste jim usetrili hromadu penez

lebo viac pruzkov, viac adidas. Vyrobca chce aby si si opakovane kupoval novy pristroj a ked uz ta nalakal na Mpix fotakov a doslo mu ze pridanim 100 000 terapixel ta uz neziska, tak nastupuju zbytocne trilion Hz obrazovky. Lebo na eink displayi sa neda precitat kto ti vola..

pixely ve fotaku ti toho moc nedaji pri pouzivani telefonu ale 90Hz je pastva pro oci

Už jsem ti to psal posledně, nejsi moje HW liga.Já promarnil v minulosti hraním mraky času, takže ty tvoje keci o nehráčích si strč někam."Profi" hráči pro veřejnost "používají" přesně to, za co jim zaplatí sponzoři, protože většina z nich musí z něčeho žít, jinak je to to samé, jaku u běžné veřejnosti prodávaných "armádních nožů určených pro speciální jednotky".Ty by ses měl, kromě "zapařování" taky věnovat sebevzdělávání, protože bys pak nepsal naprosté píč.....Argumentovat tím, že se na mobily něco prosazuje ...Pojem reklama ti něco říká?Nebo jsi prostě jen 15-ti leté děcko, které nechápe, jak funguje okolní svět, a jak v něm figuruješ ty, jako zdroj pro obživu těch "větších ryb"?Prostě jak říká Dmitrij Puchkov "Maloletnij idiot".Za chvíli nám tu začneš vysvětlovat, jak je RGB naprosto nezbytné pro hráče, protože to nepochybně zvyšuje nějaký atribut (nejspíš +1 k Preception ...).Však on už vám to někdo z marketingu vhodně nasadí do mozku.

Aha, uz si bohuzel vzpominam - hele, tady ti taky posilam jeden odkaz do eshopu https://www.alza.cz/nvidia-titan-rtx-d5518106... , a ted jsi mimo MOU HW ligu Tohle odporovani technologii mi zacina napadne pripominat lidi, co veri v placatou zemi - at jim reknete cokoliv, tak porad tvrdi, ze vsechno je podvrh, a vsechno to nastrazila vlada a organizace.Tak uz si sundej ten alobal z hlavy, prestan hrat ty Simsy a zkus zacit premyslet, proc nikdo nikde nenadava, jaka je 120Hz zbytecnost (krome par jedincu tady na zive s reflexama duchodce), a proc se to krome monitoru zacina protlacovat i vsude jinde.

Je to jen o zvyku .... i kdybys přešel na 30fps, za chvíli (maximálně v řádu hodin) si proste zvykneš a bude .... tisíce a miliony lidí tak hrají. Už mi fakt vadí neustále tvrdit, že herní zážitek záleží na technicky dokonalém provedení .. nezáleží .... Nudná hra bude nudná i v realně vypadajícím kabátě, naopak kvalitní hra klidně může být (což je dnes i v módě) v retro grafice ...A mimochodem .. schválně jsem si přepnul teď monitor na 30!!!FPS a než jsem dopsal tenhle příspěvek, už mi to ani nepřijde...

Samozrejme si casem nejak zvyknes (i kdyz 30 fps u strilecek bude porad hrozny), ale to taky znamena, ze ten rozdil vnimas, ne jak se tady nekteri snazi tvrdit, ze tam rozdil neni. Ja treba taky nepoznam rozdil mezi MP3 320kbps a FLAC, ale kvuli tomu nebudu nekomu, kdo denne posloucha hudbu a pozna to okamzite, tvrdit jak tady lidi v poradne, ze FLAC je k nicemu a ze klidne muze poslouchat 128kbps.

dirigent alebo huslista to "mozno" spozna v slepom teste na turbo predrazenych leprakoch (kvalitnych sluchatkach), ale na beznych PC na com to pocuv 95% ludi to nespozna ani Chuck Norris.

Tady je hlavně problém v tom, jak argumentuješ. Jasně, zvyšování parametrů má do jisté míry pozitivní vliv na lidské vnímání, nicméně, jak už Ti tady vysvětlili, existují fyziologické a biologické limity - lidé zkrátka neslyší ultrazvuk, nevidí v infra a níž/ultra a výš a stejně tak nejsou schopni vnímat rychlejší změny než je jejich fyziologický limit. Existují tvorové, kteří to dokážou, člověk prostě ne. A je zbytečné to rozporovat, tvrdit "ale mě tyhle vědecky podložené informace nezajímají, protože já vím, že mám pravdu". Faktem je, že to je prostě placebo. Dokázali to mnohokrát na poslechu naslepo, kdy lidi ten FLAC prostě nepoznali. Stejně tak když ti budu tvrdit že to je 240Hz a bude to třeba jen 120Hz, nepoznáš to. Prostě nepoznáš. To že to poznáš je proto, že to VÍŠ žes to tak nastavil. Koukni na slepé testy.

240 Hz jsem nevyzkousel, tak nebudu tvrdit, jestli to rozeznam nebo ne. Ale 60 a 120 (nebo i klidne 90) rozeznam kdykoliv a pokazde a klidne se tady s kymkoliv, kdo mi tvrdi opak, vsadim, ale nikdo to neprijme...Vedecky nic podlozeny neni - nikdo sem zatim nedal zadnej konkretni vyzkum, naopak jediny, co jsem cetl, tak ty zvesti, jak piloti dokazou rozeznat 1/220 sekundy, coz jaksi odporuje tem vasim fyziologickym limitum.

" tak ty zvesti, jak piloti dokazou rozeznat 1/220 sekundy"A na základě "zvěstí" tu vyvracíš něco, co je mnoha lékařskými studiemi prokázané.Kamaráde, připomínáš mi jedince, kteří vyprávějí příběhy o věcech, které jim řekli známí, kteří to slyšely od známých, a ti zase od svých známých ...Asi nemá smysl pokračovat.A pak kdo z nás tu věří v tu placatou zemi ...

"Počet impulzů za sekundu je druhově závislý a pohybuje se mezi 8 a 200 fps (např. u včel), nejběžnější hodnota je mezi 60 a 120 fps (pro srovnání u člověka je to kolem 60). "Jen citace z wikipedie, najít na toto téma se dá mnoho dalších článků. Takže zopakuji to co mnozí přede mnou ... lidské oko dokáže rozeznat rozdíl do kolem cca 60FPS, někteří o něco více, jiní méně (ne však už dvou a více násobek!!!)

to je zajimavy, mam Valve Index a rozdil mezi 90hz a 144hz poznam lehce, obcas kvuli nekterejm hram ktery nestiha moje grafika to mam preply na 90hz, pak na to zapomenu a u jinejch her kde jedu normalne na 144hz si rikam, sakra proc je to takovy trochu divny, neni to tak buttery smooth a ejhle ono je to na 90hz, takze se to pozna144hz je pocitove takovy rychlejsi, vice realnejsi, plynulejsirozdil 144hz a 60hz musi bejt uplne gigantickej kdyz poznam i 90hz a 144hzco uz neni tak patrny a nerozeznam to lehce je rozdil mezi 120hz a 144hz

kdyz by byla pravda co tady vsichni tvrdi tak Valve Index prepnu na 80hz rezim a pohoda to by moje grafika zvladala lehce vsechny hry a nemel bych zadnou potrebu to prepinat na vyssi frekvence kdyz bych nepoznal rozdil, protoze tu vsichni tvrdi ze se to nerozezna, ale ono se to rozezna a 80hz je hnus oproti krasne plynulymu 120hz a 144hz. Jak rikam, obcas treba kvuli heavily modded Skyrim VR to mam na 90Hz a pak zapnu HL:Alyx a rikam si sakra proc to neni tak nadherne plynuly jako vzdy a vsimnu si ze to v nastaveni vlastne nemam na 144hz nebo na 120hz a mam to jen na 90hz

Předpokládám, že máš vždy zapnuytý V-SYNC .. tedy těch 80FPS je OPRAVDU 80FPS a stejně máš nastavený i monitor - teda máme jistotu, že se jedná o opravdu 80 snímků za vteřinu, které jsou vykreslené ... jinak se totiž bavíme o úplně jiné věci, než je vjem lidského oka a počet snímků za sekundu, které je schopno zachytit ...

jinak pro nevěřící tomáše prostě doporučuju naprogramovat si malou věc - černo-bíle blikající čtverec, třeba o frekvenci 100Hz .. tedy 100 x za vteřinu ... potom frekvenci zvyšte na dvojnásobek 200Hz a každé políčko nechejte zobrazit 2x sa sebou .. tedy se opět nic nezmění .. a teď JEDNO JEDINÉ políčko změňte na jinou barvu - třeba žlutou .. nemáte absolutně šanci tohle okem postřehnout... tož asi tak.

mám na mysli třeba padesáté šestě políčko blikne místo bíle žlutě... celé to trvá jednu sekundu a tak pořád dokola .. tu žlutou prostě neuvidíte - samozřejmě že předpokládám že to budete pěkně přes V-SYNC zobrazovat synchronizovaně s monitorem

"a ted jsi mimo MOU HW ligu"Díky bohu za to.Rozdíl mezi námi je v tom, že já si to nemusím vymýšlet ...https://ctrlv.cz/9Dlhttps://ctrlv.cz/85u7"Tohle odporovani technologii mi zacina napadne pripominat lidi, co veri v placatou zemi "Tak, tak, hezky jsi se popsal.Problém je v tom, že se tu nebavíme o technologii, ale biologii, mimochodem, ještě jsi mi nevysvětlil, k čemu ti je 240 Hz monitor při online hraní v situaci, kdy máš i na optice ping kolem 16 ms ...Nemluv tu o technologiích, když jim ani zbla nerozumíš.Protože kdyby jsi jim rozumněl, tak nikdy nenapíšeš kravinu, že př 60 Hz je obraz trhaný ...Input lag je pro tebe španělská vesnice ...Pokud máš nějaký reálný argument, třeba lékařskou studii, která by tvé tvrzení podpořila, tak sem s ní.To, že něco nabízejí prodejci není argument, to je prostě snaha přidat produktu, který reálně nikdo nepotřebuje, protože ten starý je ještě funkční, nějaký "bonus", který ho prodá, pak jen stačí potřebná reklama kterou zajistí nějaký ten "profesionál", v rámci sponzorování (jde prostě o smluvní plnění, nic víc, ten hráč to dělá proto, aby měl na chleba, nebo v tomto případě HW zdarma).To je důvod, proč se rok, co rok najdou pitomci, kteří koupí novou verzi I-phonu, byť ten jejich současný je pouze rok starý.

Sakra, první odkaz se zkrátilhttps://ctrlv.cz/9Dl5

Tak ted jsi tomu nasadil korunu Takze vsechno to je jenom marketing a reklama, a hlavne ze ty pak jdes a koupis zbytecne predrazenou 2080Ti a 144Hz monitor, i kdyz jsou ti vlastne k nicemu po tech blabolech, co tu tvrdis.Jako smekam, takhle ze sebe udelat vola, to se nekomu opravdu jen tak nepovede

Vola tu zatím ze sebe děláš pouze ty.Grafiku mám proto, abych si užil moderní hry v co nejlepší kvalitě, ne co nejvyšší rychlosti.Pak proto, že PC skládám na několik let dopředu a nemám potřebu každý rok kupovat novou.Další věcí je to, že díky jejímu výkonu při omezení FPS prakticky nehřeje ...Ale proč bych ti to měl vysvětlovat.Ps, Ano monitor mám 144 Hz, a proto můžu s klidem tvrdit, že tu plácáš nesmysli.

"Never argue with stupid people, they will drag you down to their level and then beat you with experience."Ja to radeji uz vzdavam, koncim s "nesmysli" a jdu si teda nahodit 30 Hz pro spravnej "cinematic" efekt.

"argue"Asi mi něco uniklo ...Zjisti si, co znamená slovo argumentovat.Do té doby si užívej ten tvůj cinematik efect ...

Filip se neptal vůbec na nic, pouze tady vykládal něco o svém strachu.

nevim jestli jsi nekdy hral hry na konzole xbox, nebo playstation, tak tam to bylo locknute na 30 a prodali se jich 100vky milionu a nikdo se nestazoval, nestaci mit jenom rychly monitor, musis mit i nizky lag u periferii jako mys ci klavesnice a take musi byrt rychle i tve osobni reakce, rozdili jsou pocitany v milisekundach, coz jsou stotiny i tisiciny sekundy, dokazes jako clovek zareagovat v rozmezi jedne az tisiciny sekundy, ikdyz to tvuj hardware da ty jako clovek nikoli

Dotaz - proc teda budou mit pristi generace konzoli podporu 120 fps, kdyz to clovek "neda"? Ze by pridavali takovou zbytecnost do produktu, kde se tlaci na co nejnizsi cenu?

120 fps ? Možná tak u indie titulů, už teď vychází informace o tom, že nový Xbox (pravděpodobně i PS5) u náročnějších her nezvládne víc jak klasických 30 fps ve 4K rozlišení, btw. neříkám to jako zarputilý odpůrce konzolí, je to prostě dohledatelný fakt. Zpět k tématu, dle mého názoru je vše pouze o zvyku, na vyšší frame rate si člověk zvyká výrazně lépe než na ten nižší, nicméně když pak hraji nějaký exkluzivní titul na PS4, který často běží pouze na 30fps tak to za hodinu vůbec nevnímám. Jinými slovy, tazatel tedy při "přechodu" ze 144fps na 60fps rozhodně nedostane záchvat, prostě si zvykne

Při hraní na 60fps to pro tebe bude utrpením. Pokud budeš zvyklý na 144hz. Nebudeš mít chuť si ani tu hru zahrát.

"Nebudeš mít chuť si ani tu hru zahrát."jak jsme to jen dokázali, hodiny a hodiny hrát Doom, Descent, Quake .. v (Super) VGA rozlišení, mnohdy ani ne těch 30 fps .. a přežili jsme, na herním zážitku nám to NIC neubralo

Hraju hru na PC v 60Hz a jsem v ní první v Česku,mně to vubec neomezuje.