» Poradna » Ostatní

PocketBook kopie vnitřní paměti

Zdravím zkušenější kusy. Potřeboval bych radu na mém PocketBooku odešla vnitřní karta. Vypadá že s ní jde jen číst ale nejde zapisovat. Jakékoliv nastavení se prostě neuloží. I když provedu po připojení k PC formát karty po znovu načtení je vše zpět. Proto se vytáhl vnitřní kartu ze vnitř( je to klasická Micro sd karta 4gb ). Opět jsem ji zkoušel formátovat a nahrávat soubory. Ale opět se na ní vše změní do původního. Proto se provedl bitovou kopie a přetáhl ji na jinou kartu ( mám bohuželel jen 8gb a 16gb). Ale knížka se nenačte ani po resetu a pod. Se starou kartou se načte opět jen to starého nastavení. Neporadili by jse mi někdo. Jedině co mně ješte napadá je velikost karty.

Odpovědi na otázku

Co když není problém s kartou, ale s tím Pocket Bookem?

To si nemyslím: za první to hlásilo problém s kartou. A normálně to nastartuje. Tak by to mělo přece nastartovat i s tou bitovou kopií. A za druhá. Klasicky vkládána karta taky funguje a čte knížky normálně jen si to nepatuje kde jsem skončil

Sory za vynechané písmenka mladá mi sedí na klíně a mlátí do klávesnice

Bitová kopie vypadá naprosto shodně má shodný počet a velikost oddílů. Má i tendenci najíždět ale sekne se to v přesípačkách. Klasická obyč kopie namá ani tednencu najíždět.

Jestli je vadný vnitřní řadič ve čtečce, může se to chovat nevypočítatelně.

No když karta nefunguje ani v pc tak to nebude řadičem. Když tam dám externí s knihami tak ta jede normálně jen když se to vypne tak si nepamatuje že jsem ji četl a musím nalistovat kde jsem skončil

Moment, vnitřní paměť je microSD karta?Zkoušels reset čtečky párátkem nebo něčím podobným?

Ano i vnitřní karta za zády čtečky je klasická micro sd strčená jen ve slotu. Reset párátkem nevím teda kde ale zkoušel jsem reset trojhmatem a to funguje ale pak se oběví přesípačky. Když dám opět strarou udělám trojhmat tak to zas jede

aha, já tam měl na reset dírku, do které se muselo strčit něco tenkého - párátko nebo třeba drátek z kancl sponky a provést reset.A reset teda nepomohl?

ne nepomohl. Nechápu proč když udělám bitovou( několik různými programy) kopii tak to z té kopie nikde nejede. Bude v tom ještě nějaký fígl

tak jestli děláš bitovou kopii poškozeného systému, tak to nemusí fungovat...Pocketbook jede myslím na nějakém upraveném linuxu, ale netuším, jak jinak to tam dostat.Napadl mne upgrade firmware, ale obávám se, že ten se spouští přes něco v systému...

No teď jsem zjistil že ru stránkách že i když udělám bitovou kopii tak někde v programu je zapsána CID číslo karty takže to jinou nepůjde. Musí se někakým způsobem přepsat CID nové karty

No jistě, karta má svoji jedinečnou identifikaci. A obávám se, že není šance to přepsat. To by byla ochrana k ničemu.

Šance je, ale musí se sehnat karta, která má CID editovatelné. Údajně takové existují. Nikdy jsem to nezkoušel. Zagoogli:sd card cid changeable

Tak jsem změnil i id karty a stejně to nejede. Poslední možnost co vidím tak jedině ješte velikost karty původní 4gb a já mám jen 8čky a 16tky

leda zkusit přes Gparted Live nebo podobný soft na té 8GB kartě udělat 4GB oddíl - takže sice "vyhodíš" zbytek místa, ale mohlo by to pro čtečku vypadat jako 4GB karta...

No když uděláš bitovou kopii tak to vlastně udělá i z té 16gb karty tu 4gb kartu + vyhozené místo a pokud ji chceš zvětšit na 16 tak musíš v nějakým Partition programu přidat k nějakému oddílu. Takže už fakt nevím budu muset poslat do servisu. 2 měsíce po záruce to mně štve. Když sem si to mohl udělat sám.

nemá Pocketbook nějaké anglické fórum? Třeba by se to dalo vyřešit tam.

Nasel jsem spis ruske ale vsichni pisou jen ze to jde sd kartou samsung evo kde jde zmenit cislo karty. Nebo ze se snaddaji nekde koupit gold kart. ja tomu dam asi jeste dnesni noc jestli nenajdu kde se to da prepsat v programu. A jinak poslu do servisu. uvidim kolik po mne budou chtit.

Zagoogli:sd card cid changeable

A co myslíš že dva dny dělám. Změnit se mi podařilo jen serial číslo ale CiD jde jen na gold kart nebo dříve šlo na Samsung EVO kartách

Vyzkoušel jsi z menu čtečky vyvolat "Format internal memory" (smaže vše kromě operačního systému). Tím a nebo alespoň Factory resetem jsi měl začít a ne formátovat kartu přes USB, což je v návodu výslovně zakázáno.

To sem samo zkusil jako prvni. probehne to tak na pul zasekne se to a nabehne to zase do toho sameho. Sem si na 100procent ze je jen vadna karta.Jen na dostat ten soft a je to. Nepotrebuju platit v servise jen za identifikaci. 400kc + jejich karta a buh vi co.

a ja samozrejmne nekopiruji , format a pod. kartu pres usb ja sem jim vytahl z pristroje a mam ji primo v pc

Mám stejný problém, jak to dopadlo?

Tak dopadlo to tak se sem to musel poslat do servisu. Daly tam novou kartu s novym softwarem.Vyplajzl jsem cca 600.

Jj zapomel jsem napsat vadna byla jen karta. Tak jak jsem si myslel umrelo na ni zapisovani. Cteni fungovalo.

Vytvoření nové interní mikro-sd karty je popsáno na linku níže a funguje bezvadně, je potřeba základní znalost linuxuhttps://www.mobileread.com/forums/showpost.php