» Poradna » Ostatní

PocketBook - nejde firmware upgrade, reset do továrního nastavení ani formátová

Dobrý den,Z casovych důvodů píšu i zde (heldesk na mailu neporadil,volat na PB linku budu zítra).Mám pocketbook touch Lux 3. čtečka si po zapnutí prostě pamatuje nějaký setup,kdy se zasekla dejme tomu v bodě 0 (kniha A strana 62,kniha B str 3,jako posledni otevřenou zobrazuje knihu B, i když mám před vypnutim otevřenou nějakou uplne jinou a i když v knihách A a B jdu na úplně jiné stránky-nastavenim co má zobrazovat po zapnutí to není). Mám firmware z března 2019,chtěla jsem aktualizovat na ten z července 2019,ale nejde to:stažení přes WiFi nefunguje (píše poškozený soubor, opakovaně), když jej stáhnu do PC a vložím do čtečky přímo (samozřejmě vše rozbalim ze .zipu) po odpojení je ctecka ve stejném stavu,v jakém byla při zapojení a .BIN s updatem na ni prostě není. Částečně se mi podařilo to obejít tím,že jsem soubor nahrála na SD kartu a dala reset čtečky a načtení updatu z karty (jak hard reset pomocí dvou tlačítek na listování-obe drzet a k tomu zapnout on off a držet ty dve, tak pomocí načtení aktualizačního balíčku z SD karty přímo klikáním ve čtečce). Začne se načítat "Updating software" ale skončí cca v 25%. (Když během tohoto updatu stále držím ty dvě tlačítka na stránky při hard reset, tak se update začne načítat znovu,ale zase jen do 25% a tak pořád dokola. Když je pustím,čtečka se normálně zapne,ale zase v bodě 0,bez aktualizace. Aktualizace se prostě ani jedním způsobem nedokončí. Nejde mi ani reset do továrního nastavení, ani formátování čtečky (obojí zkouším volbami ve čtečce). Zkoušela jsem ji formátovat v PC-FAT32. Vše se smaže,ale po odpojení (samozřejmě bezpečně vysunout) je ctecka opět v bodě 0 se vsemi daty,knihami a problémy. Na emailové podpoře mi zatím nepomohli. Nevím,jestli může být třeba poškozen autorun nebo nějaký jiný soubor,přes který se to dále nedostane.. Děkuji komukoliv za tip a pomoc se záchranou dovolené. Bára

Odpovědi na otázku

Firmware: https://www.pocketbook-int.com/cz/support/pocketbook-tou... Poslední je zřejmě Firmware v.5.20.1157. SW update se kopíruje do paměti čtečky a ne karty. Zřejmě sis něco smazala, protože návrat k továrnímu nastavení by měl jít. Help linka je zdarma, tam jsi měla hned volat, mám s nimi dobré zkušenosti. Ještě můžeš zkusit stáhnout a nainstalovat nějakou starší verzi firmware, jestli to půjde. Zde: http://ebookexpert.cz/forum/viewforum.php je poradna na tento typ čtečky.

Odhadem poškozené vnitřní úložiště, kdy na něj nebo na jeho část nejde zapisovat.Pokud je čtečka v záruce, tak reklamace. Pokud v záruce už není, tak servis se asi moc nevyplatí, takže nejspíš nezbude, než koupit novou.

Máte pravdu, mluvila jsem přímo s technikem, který je pro PB opravuje a dle popisu se mu to jeví jako chyba na interní kartě, takže do pozáručního servisu.. odhadem prý 630 Kč bez daně, tak uvidíme, kolik to nakonec bude. Nicméně na dovolenou si budu muset půjčit čtečku jinde. Díky za pomoc.P.S.: pro ostatní, kdo budou mít podobné potíže: tady je pravděpodobně řešení, ale to už je na mě vyšší dívčí, takže do toho nejdu (vnitřní paměť je v read-only a nezapisuje - to říkal i technik na lince): https://www.mobileread.com/forums/showthread.php

Máte pravdu, mluvila jsem přímo s technikem, který je pro PB opravuje a dle popisu se mu to jeví jako chyba na interní kartě, takže do pozáručního servisu.. odhadem prý 630 Kč bez daně, tak uvidíme, kolik to nakonec bude. Nicméně na dovolenou si budu muset půjčit čtečku jinde. Díky za pomoc.

Čtečka musí být při update FW nabitá na více než 90% a zapnutá v nabíječce, a to nejlépe obyčejné, hloupé nabíječce bez datového přenosu (dva napájecí vodiče).

Ta nabíječka rozhodně nutná není. Tipoval bych spíše na chybu obsluhy.

No - snad není nutná, ale je to jistota. Kapacita baterky už může být na minimu.

Byla v "hloupé" nabíječce a měla 98%.

používám na Pocketbook nabíječku od telefonu a čtečka se nepřepíná do usb režimu, ale jen se nabíjí. Do usb režimu se přepne jen při zapojení do PC. Takže si myslím, že "hloupá" nabíječka nutná není.

Emailová podpora PB mi dnes taky doporučila servis a vypadá to,že po vyplnění nějakého formuláře jsou schopní vyslat kurýra na vyzvednutí až k vám domů, nicméně jsem z Prahy a klidně si do Modřan do Český servis zajedu,čtečky posílají do centrálního servisu v Bystřici nad Pernštejnem nebo kde,viz jejich stránky. FYI pro ostatní majitele PB. Jelikož nemám ve svém okolí tolik lidí schop

Pardon-schopnych ji opravit na úrovni servisu, posílám ji raději tam. Děkuji za tipy.

Kurýr samozřejmě není problém, ale to bys ho musela zaplatit a to byly další tři stovky navíc.

Dobrý den, mám aktuálně úplně stejný problém. Podařilo se to nakonec nějak vyřešit? Nebo bylo nutné čtečku poslat do servisu (příp. kolik stála oprava)?Díky za info.

Takže po dlouhém googlování na různých českých i zahraničních webech jsem zjistil, že tato závada vůbec není ojedinělá. Jde podle mého názoru o jasnou skrytou výrobní vadu, anebo záměrně instalované SW k*rvítko. Je mi líto, že jsem k vánocům dostal novou čtečku PB, a tuto starší jsem po aktualizaci FW chtěl přenechat natěšené dceři, protože značka PocketBook tímto ztratila mou důvěru. Proto ještě zvážím vrácení nové čtečky ve 14 denní lhůtě a koupi konkurenční AKPW. Níže uvádím přepis své komunikace se zákaznickým servisem, třeba to někomu s tímto problémem ušetří čas a energii.***Dobrý den, po pokusu o aktualizaci fw do vnitřní paměti čtečky nelze nic zapisovat, měnit či mazat. Aktualizaci nelze dokončit, obnovení továrního nastavení také nelze provést. Detailní popis problému viz: https://www.zive.cz/poradna/pocketbook---nejd... .Prosím o info, v čem je problém a jak ho vyřešit. Děkuji.----------------------------------------Dobrý den!Děkujeme, že jste si vybrali naše výrobky.Pravděpodobně, že vnitřní pamět je poškozená a je třeba ji vyměnit.V tomto případě doporučujeme, abyste se obrátil na autorizované servisní středisko Fixit. Pro registraci na Fixit je potřeba vyplnit RMA žádost. Návod k použití portálu najděte zde. Po diagnostice zařízení budete předem informováni o celkové výši ceny opravy. Oprava trvá obvykle 7 až 10 pracovních dnů. V krajních případech se může oprava protáhnout.-------------------------------Dobrý den paní Sargsyan, děkuji Vám za rychlou reakci.Jak je ale možné, že se vnitřní pamět poškodí instalací firmwaru z oficiálníbo aktualizačního souboru? V manuálu o tomto riziku není žádná zmínka. Podle informací z internetu nejsem zdaleka jediný s tímto problémem, takže jde zřejmě Ukázat celý příspěvek

Mám naprosto stejný problém, který nastal po pokusu o aktualizaci firmwaru. Do té doby čtečka normálně fungovala cca 3 roky. PocketBook jsem tedy rozhodně koupil naposledy.

Dobrý den,Touch Lux 3 stejný problém, jen upozorňuji, že po 4 letech každodenního několikahodinového používání. Poslední rok a půl už i špatně držela baterka. Asi jsem si měla naježíškovat novou, rozhodně jsem na PocketBook nezanevřela, svoje si holka odsloužila, ale stejně zamrzí.

Tak naprosto stejný problém, nejde ani do továrního nastavení tuhle značku už nikdy!

Mam stejny problem, po aktualizaci na posledni FW nejde nic zapisovat ani mazat. TO co jsem si tam nahral, to tam mam, ale nic dalsiho tam nedostanu. Je to samozrejme schvalne.

Pokud má ještě někdo stejný problém postup pro vytvoření microSD vnitřní paměti(ta karta na PCB po rozdělání zadního krytu) je tady: https://4pda.to/forum/index.phpje tam vše potřebné (pro PB614 a 614W jiné typy budou obdobné) je to rusky automatický překlad je ok. Jsou to strany 92 a 100 a 111. Funguje na windows 10(není potřeba měnit CID karty ani linux)