» Poradna » Ostatní

Pockebook basic lux 2

Dobrý den, chtěla jsem poprosit o radu, mám novou čtečku Pocketbook basic lux 2 a nahrála jsem si do ní knihy že své knihovny na stránkách palmknihy a zjistela jsem že se ne nahráli všechny tak jsem je zkusila znovu na čtečku odeslat ale když dám synchronizovat tak se nic neděje a když dám přijmout soubor nyní.tak mi to píše soubor nelze stáhnout, nechápu proč předtím se knihy bez problémů nahráky do čtečky. Nevíte někdo v čem je problém. Software mi to píše nejnovější verze a Teda píše mi to i chyba synchronizace.Pokud někdo budete vědět tak budu ráda. Děkuji Nováková

Odpovědi na otázku

Stáhni si knihy do PC a přes kabel je přesuň do čtečky. Protože, jestli máš novou čtečku, musíš si zaregistrovat a nastavit send-to-pocketbook, přiřadit čtečce email, pak teprve můžeš e-knihy zasílat do čtečky. U každé knihy v knohovničce na Palmknihy máš tlačítko stáhnout, tak si je postahuj do PC, a nastastavení ve čtečce svěř někomu, kdo to bude umět. Jistota je kabel k PC, do čtečky doporučuji vložit MicroSD kartu a knihy mít na ní. Zároveň je zálohovat na flešku, disk, ap. pak předejdeš podobným nesnázím.

moje zkušenost je následující - stáhni to z Palmknih nejlépe jako ePub do PC (pokud tam je ten formát u dané knížky k dispozici). Pak připoj zapnutý Pocketbook k PC pomocí dodaného usb kabelu, čtečka se objeví v PC jako flash disk a knížky si normálně nakopíruj do nějaké složky. Po odpojení je ve čtečce normálně najdeš a můžeš vesele číst.Vyřešeno bez nutnosti registrace kdekoliv, instalace jakéhokoliv softu a funguje to na jakémkoliv PC co není vyloženě prehistorický.

Vyvozuju z dotazu, že již byla na Palmknihách registrovaná i se svojí send-to-pocketbook adresou. Ale má novou čtečku, která zaregistrovaná není a knihy si tak posílá na starou, zřejmě.Jinak stažení do PC a přesunutí do čtečky po kabelu jsem ji již radil (viz výše). Viditelně sem ale dala dotaz a již nekomunikuje, takže, asi tak...