Počítání PCI express linek

Zdravím. Potřeboval bych poradit. Mám počítač i7 6700k generace Skylike a základní desku s čipsetem Z170. V počítači používám grafickou kartu (16 linek). Dále používám 3 pevné disky a jedno ssd. Do počítače bych chtěl dokoupit NVMe SSD osazované přímo na základní desku. Potřeboval bych ale vysvětlit jak je to s počítáním pci express linek tak abych neomezil rychlost grafické karty. Mohl by mi to někdo na nějakém modelovém příkladu vysvětlit. Nebude dokoupení NVMe SSD problém?

Odpovědi na otázku

Ty nemáš Vikipediu ? Tukni PCI E ....všetko ti bude vysvetlné. Stručne - rozdierly medzi 1-3 sú stovky % .

Záleží, na co NVMe připojíš a jakou máš desku (i ta má vyhrazené linky pro integrované periferie) - zda na procesor nebo čipset.Z170 má 20 linek, procesor 16 linek. Pokud není M.2 připojený k čipsetu, je vhodné osadit SSD v redukci do slotu PCIe připojeného na čipset. Ale ani kdybys ho připojil na procesor to nemusí vadit - pokud máš zapnuté úsporné funkce, stejně nepojede grafika ani NVMe SSD na plnou propustnost sběrnice.