» Poradna » Programy

Počitačoví piráti z Akademie

Podle tisku jsou před soudem v Česku 3 mladíci z Akademie pro provozování serverů pro sdílení nelegálních kopií filmů, hudby a pod. Škoda údajně 35 mil. Kč. Není mi jasné, proč tento server provozovali. Platil je za to někdo a proč ? Jestli ne, tedy proč tuto činnost dělali ?Jsem v této věci neinformovaný. Může mi někdo smysl jejich činnosti vysvětlit ? Děkuji.

Odpovědi na otázku

Pepiku, to už je na tom naše policie tak bídně, že musí vyzvídat na Živě.cz? Možná jsem paranoidní, ale když si na odborném serveru přečtu takovýhle dotaz, vidím bezradného policejního komisaře, který dostal politické zadání dovést někoho k obžalobě, ale neví na co ho chytit.

Nejsem komisař ani fízl. Jsem prostě neznalý věci. Poněvadž se o tom v tisku psalo jako téměř o zločinu, zajímal mě smysl počínání oněch mladíků. Kdyby v tom byly peníze, pochopil bych. Ale o penězích pro ně se nepsalo. Tedy mě zajímá, co vede lidi k této činnosti .Nemluvím o tomto konkrétním případě, ale obecně, abych nebyl podezírán z propolicejní činnosti ( jistě dobře placené ).

Prot0zhe je to COOL WOE.. Uploadu pár programů, mp3 a hambatejch obrázků a budu mít uznání u spousty puberťáků, kteří to budou sosat, a to je k nezaplacení

Z podobných důvodů, z jakých spousta jiných lidí po celém světě zadarmo vyvíjí a testuje třeba operační systé Linux. Ale to asi nepochopíte, když za to nejsou peníze, že......

Z tvé odpovědi jsem pochopil, že jde vlastně o humanitární obecně prospěšnou činnost, něco jako "pravda a láska zvítězí". Tam se také zpočátku tvrdilo že nejde o peníze.

Tak přece jen "provokatér"......

Teď vážně. Patrně to byli lidé kteří neuznávají patenty, licence a podobně. Stejně jako "svobodný software" to pro ně bylo "svobodné sdílení". Dokonce i u soudu vypadali tak, jak si takové lidi představuji.

Stejně to nechápu. Dyt nikomu nic nevzali, nikomu neublížili a nikoho nezabili a dostali takovej flastr. Kdyby to ukradli tak dostanou akorát podmínku a je to. Dementní soudnictví.

A jak na ně vůbec přišli? Podle zpráv to bylo jen pro pár lidí. No asi se sekli v důvěře, někdo si to zaplatil , sosal a pak napráskal. Jinak by na ně nepřišli.

udelat a provozovat takovyto server neni trestne, jde o to, ze na ten server si mohou uzivatele ulozit zalozni kopie, tak jak jim umoznuje zakon, pak je jen na tom, co si ulozil svoji kopii, jestli vytroubi do sveta kde se ta kopie nachazi (napr. link na rapidshare), takze trestnou cinost nepacha provozovatel serveru, protoze jen nabizi moznost ulozeni (jestli za penize, nebo zdarma je jeho vec) ale ten co to tam ulozil a rekl vem kde to je, ale pro stb + bsa a podobne je jednoduzsi zavrit provozovatele serveru, nez hledat lidi co to ulozili a vykecali, tzn. ze skodu neudelali provozovatele, ale uzivatele kteri porusili zakon

Jinými slovy, šlo o jistý druh frajeřiny a neuznávání zákona o duševním vlastnictví, či jak se to jmenuje. Což jsem si myslel a v tom mají mé určité sympatie.O tom zákonu jsem již něco četl, je to opravdu podivný zákon. Děkuji všem, kteří se mi snažili rozumě odpovědět. Těm, kteří mě měli za práskače, komisaře či provokatéra, mohu jen říct, že podobné snahy vedou k tomu, že už nikdo nikomu nevěří.A to je nejlepší cesta do pekel.

Copak o to, lidi by v čr za film , hru nebo album dali třeba 20-30 korun , maximálně 50-100, ale jako 600 za CD to ani náhodou, to si to radši stáhnou a ani se jim nedivim. Když průměrný plat v čr je nějakejch 15 000 a 2/3 dáš za energie, plyn, nájem

tady si lidi mohli zvolit, kolik zaplati, pro vetsinu bylo i 50kc moc, takze o cene to neni

http://www.lupa.cz/zpravicky/wohnout-257-000... ...

A co jako, když by to za něco stálo, tak by za to lidi dali víc peněz, když budeš jako kuchař vařit hnusný jídla, tady dostaneš prdlajs spropitný, pokud ti to nehodí zákazník na hlavu. Kde já můžu reklamovat CD nebo lístek do kina když to bude blbost? Nebo si myslíš že prostě kdo natočí film nebo hudbu musí dostat miliony i když to může být sračka?

už nikdo nikomu nevěří.A to je nejlepší cesta do pekel. Mýlíš se a sice hodně naivní Pepiku.Do pekla se chodí právě za důvěru.Ti dotyční na důvěru právě dojeli.

Četl jsem něco o tom, že se zakládá Pirátská strana, která by se měla o podobné problémy zajímat. A poněvadž se tvrdí, že žijeme v demokracii, mělo by se s takovými případy něco provést. Nebo je to také naivní ?

Pepiku, nevěřit nikomu je základ. Možná by ses divil, kolik nevinných dotazů na netu pochází od policie, která tak vytěžuje naivní diskutující o tom či onom. Ať se jedná o pedofilii, neonacismus, pirátství, prodej čehokoliv od kradeného zboží po anabolika a tak dál. Já policii nevěřím a proto jsem vůči podezřelým otázkám na netu i v osobním životě vysoce opatrný. Nevím, neznám, nemám, neumím, neslyšel jsem. Když se mne zeptáš na to, jak defragmentovat a podobně, odpovím ti. Ale jinak si na různé věci budeš muset přijít sám a nebo si v rámci trestního řízení přizvat znalce.

No já bych řekl že to jsou lidi, co jim je už na blití z toho jak se kdejaký šupák chce napakovat na umění a tak filmy, muzika a jiné, stojí v obchodech naprosto nesmyslné peníze .....

Souhlas na 100% . Když chtěj za to tolik peněz, tak nechápu co se tak všichni diví že lidi radši si to stáhnou.