Počítačové systémy,elektrotechnika

Zdravím,chci se zeptat co si mám představit pod pojmem Elektrotechnika-Počítačové systémy.Je to studijní obor s maturitou a vím že to sem nepatří,ale budte tak hodní a pomozte mi co si mám představit pod tímto pojmem,jestli někdo má zkušenosti,co se tam dělá atd. proste všechno.děkuji

Odpovědi na otázku

Budeš se tam učit elektrotechniku a základy počítačů. Co víc chceš k tomu říct? :D

Rozvin to,počítačové systémy ,co přesně se tam dělá jestli i programuješ nebo děláš el. obvody atd.Prosím normální odpověd děkuji.

Napiš mail do školy, ne? Jak tady někdo může vědět, o jaké škole mluvíš a jaké mají osnovy. Pokud nejsi nesvéprávný, snad umíš tento dotaz napsat mailem přímo škole...

Tak jsou různá zaměření, co ti dá konkrétní škola na výběr si zjisti přímo tam. Můžeš být programátor nebo něco bastlit s pájkou, spíš jde o to, čemu se chceš pak v životě dál věnovat.

Ano,ale počítačové systémy a elektrotechnika co si pod tímto představíš.Ano a asi vím,že když se to jmenuje Elektrotechnika a počítačové systémy,že se tam nebudeme učit s lopatou.Stačí mi normální odpověd.

Co kdyby ses tam zašel podívat? Stačí půlhodina a budeš v obraze. Jenže to bys muset nechat šmatlafoun doma a být půl hodiny offline bys asi nepřežil.

s lopatou asi ne, ale když jsem byl ve škole tak se na elektrooborech pracovalo s pilníkem, pilkou, vrtačkou... zámečnický výcvik se tomu oficiálně říkalo.

Taky jste tupým pilníkem museli z kulatiny ručně vypilovat kladivo? :)

tohle zadání jsme neměli, ale pilovali jsme asi 2cm ocelových U profilů, vždy když mistr odešel z dílny, zapínaly se brusky :D

My jo na elektornicke pocitacove systemy jsem byl.1.Rocnik zamecnicke prace,pak elektrotechnika pajeni,porgramovani PIC ale to ted se delat asi nebude spis arduino.Site,webdesign , cms systemy.Ale mrkni aspon an web to toilk casu nezabere .

JO a jeste Turbo Pascal ale to uz nehrozi .Proste zaklady algoritmizace bez OOP.

Já jsem tam byl.Řekli mi že to je Elektrotechnika-počítačové systémy to vše.Normálně se ptám tak odpovězte a když chcete urážet nepište.

To se ale takhle nedá říct, ten pojem v sobě nenese striktně soubor předmětů. Najdi si tu školu na internetu a bude tam popis. easy :)

Tak ještě jednou, napiš mail do školy, ať ti dají učebnice i osnovy pro odborné předměty, případně stačí když ti pošlou rozvrh učebních hodin. Pokud nejsi duševně nedostatečný, tak z toho pochopíš, co se na škole učí.

...ať ti dají učební osnovy... (Ne učebnice, to mi tam nacpala automatická korekce textu :) )

Já bych ty učebnice až tak nezavrhoval - tedy pokud nějaké existují. Nebo ať sem tazatel napíše o kterou školu se zajímá a třeba, že by si chtěl za flašku půjčit sešity od někoho z vyššího ročníku kdo ten předmět už má za sebou.

Snad každá slušná škola má na svých stránkách osnovy předmětů, popis oborů...tak se tam podívej. Jestli to nedokážeš, tak ta škola není pro tebe.

Dobře stačí díky

Elktrotechnika je silnoprúd. Samozrejme je tam aj automatizácia a počítače. Budeš sa učiť aj elektrárne, prenosové sústavy, rozvodne, elektro-rozvodné siete, normy pre elektrotechniku, zapojovanie vypínačov, meranie el.spotreby cez 5G siete a podobne.

Silnoproud dnes není mezi děckama populární, ale co se týče uplatnění na trhu práce, jsou tyto profese žádané a velmi dobře placené. ☺

Pokud to nevíš, asi to není pro tebe …