» Poradna » Počítačové sítě

Počitačová síť

Zdravím,chci se zeptat jak vytvořit síť v pc učebně, kdy by počítače používali svůj hardware, ale přihlašovali se na účet na serveru. Jde o to, aby ať si sednou k jákemukoliv pc, měli svou plochu a data. Dočetl jsem se, že by mělo jít o thick klienta, ale už nikde jak to zprovoznit. Díky za radu

Odpovědi na otázku

jo, a ještě by měli svůj software (windows, programy)

Problematika je tak obsáhlá že doporučuji kontaktovat IT firmu.

hm ono to je pro 4 počítače :(, tak mi to přijde ......

Co se týče náročnosti nastavení tak je jedno zda to děláš pro 5 počítačů nebo pro 500. To co je potřeba nastavit je v obou případech stejné a stejně náročné. V čem se to liší je až pak reálný požadavek na výkon serveru/sítě.

to je trochu v rozporu s:" Jde o to, aby ať si sednou k jákemukoliv pc, měli svou plochu a data."A pokud myslíš 4 uživatelské účty, tak ono ta infrastruktura není o nic jednodušší jestli jde o 2 nebo 20 uživatelů.

to už jsem teď zjistil, udělám přes virtualizaci serveru na jednom pc a pak Active directory, správně?

A na čem ten server budeš virtualizovat a co tam budeš virtualizovat?

Thick ... takže tlustý klient? Normální počítače a plovoucí profily (nastavíš jako vlastnost profilu na AD serveru). Hodí se, aby uživatelé měli data mimo profil, na sdíleném disku, protože profil se kopíruje při přihlášení ze serveru na stanici a po odhlášení zase zpět. Někdy se to zamotá, ale většinou to funguje.

1. Windows Server se službou Active Directory2. stanice s os Windows Pro připojené do Active Directory na serveru3. nastavit roaming profily uživatelů4. nastavit Group Policy buď Vám to takto stačí v krocích a zvládnete to sám, nebo vůbec nevíte "vo co go" a pak se obraťte na někoho kdo tomu rozumí a nastaví Vám to.

dík, s tím už si poradím, jen jsem nevěděl kde začít, díky

Proti svému běžnému přesvědčení, že stomegabitová síť na většinu věcí stačí, tady bych se přimlouval za gigabitovou, protože jak tu už někdo psal, při každém přihlašování a odhlašování se kopíruje ze serveru/na srever všechno co se od posledně změnilo. Takže přihlašování může být i docela otravné, když to jede pomalu.