» Poradna » Počítačové sítě

Počítačová síť v 3-patrovém domě

Dobrý den,prosím o radu, plánuji rozvedení poč. sítě v domě o 3 podlažích, plánuji zásuvky pro počítače, IP telefony, acces point a IP kamery (Poe) v 1Gb ethernetu. Na jednom patře bude cca 10 zařízení. Je lepší umístit na každé patro jeden switch pro zařízení na patře a tento pak svést jedním kabelem do přízemí do routeru (dalšího switche) nebo mám jednotlivé switche na patrech propojit mezi sebou, nebo mám svést všechny kabely do přízemí do jednoho switche? Osobně bych se přiklonil k variantě 1 nebo 2 ale nejsem síťař, tak bych si to chtěl tady potvrdit. Děkuji všem za názory.Petr

Odpovědi na otázku

NA to potrebuješ "malý " projekt , zver sa odborníkom . Aby ti to všetko pracovalo ako má. Keď to urobíš amaterský , alebo podľa internetových radcov cez debaty , stále budeš mať problémy , vždy niečo bude zlé , stále budeš niečo dorábať , prerábať. . Keby si to robil sám , tak to bude za rok?

Vzdy je lepsi, pokud je to jen trochu mozne, vse svest do jednoho mista, tam si s tim pak muzes delat co chces. optimalni je samozrejme to misto navrhnout uprostred, tam vsechny kabely ukoncit v patch panelu v racku, nejlepe co patro to patch panel. a kdyz uz se to dela, tak natahnout min. dvakrat tolik kabelu, nez je ted potreba - urcite se budou v budoucnu hodit...