Počítačová sestava do 30.000 Kč

Zdravím, potřebuji poradit s výběrem komponentů do nového počítače. Maximální cena je 30.000 Kč. Bude složit na internet a hraní her (Minecraft, Gta V, Metro 2033). Chtěl bych sestavu s AMD procesorem. Díky za rady.

Odpovědi na otázku

Nesouhlasim s RTX 2070 a uplne s radou RTX funkcnost Ray Trackingu je nulova jsou dve hry s podporou a vykon o nic moc vetsi nez GTX 2070

A jakou kartu za 13,5 s ekvivalentním výkonem doporučíte?

toto sice nema AMD procesor ale s tou graikou to pofachci jak po masle https://www.czc.cz/225170,223603,235879,1920...

hodně mimo mísu

To je celý totál nesmysl !

Krom toho že tam jsou nesmysly..12000 za GTX1070Ti je ok a 13800 za RTX2070 je špatně? Rozdíl ceny karet je +- rozdíl výkonu, tzn poměr cena/výkon je stejný, když to ale vztáhneme na cenu celé sestavy, tak je RTX2070 výhodnější a to nepočítám podporu RT a AI která je na RTX2070 navíc "zdarma" oproti 1070Ti.Nechápu proč tedy doporučujete méně výhodnou kartu - GTX1070Ti a všude dáváte hate na RTX2070, která je poměrem cena/výkon na stejné úrovni a má bonusové technologie, které sice aktuálně moc reálný přínos nemají ale v čase se to bude měnit.není jediný důvod kopit 1070Ti, tedy pokud explicitně nechcete třeba druhou do SLI, pak je ale zase otázka proč dělat SLI na takhle slabé kartě když je na trhu RTX2080Ti

S OS by to mohlo vypadat nějak takto:https://www.czc.cz/233925,219941,187659,2477...

Jo... 1TB SSD !!!slušná bedna (i když dle recenzí má oproti podobně drahým bednám konkurence, třeba BeQuiet, nějaké ty mouchy)

Proč Samsung SSD a ne Crucial o 200 víc, 2 roky záruky navíc, parametry +- stejné, ten samsung je ořezaný, není to evo.K čemu tak drahá deska když šetříte na CPU?K čemu tak levný nepříliš dobrý zdroj?Proč tak drahé paměti, které na tom taktu nepoběží pokud se nebude taktovat?Proč 2TB HDD? K čemu má sloužit? Pokud tazatel explicitně nežádá, tak není důvod mu tam cpát extra diskovou kapacitu pro kterou nemá užitíProč ta hrozná bedna, proč ne jen o pár korun výrazně lépe provedený Armis, když to má být od poláků?Proč GTX1080 ještě v blower provedení a ne RTX2070?

Tímhle bych se fakt neřídil, Vermomocí se snaží vejít do limitu a zbytečně tak volí komponenty za vyšší cenu, zbytečné atp...