Počítačová sestava do 15 000

Dobrý den,dávám dohromady pc do 15 tisíc na běžné používání. Prohlížení internetu, videa a outlook.https://www.czc.cz/1kjpv00iu8hmgbm7i2gqoen2u... Co byste vybrali vy? Děkuji

Odpovědi na otázku

Myslím že 15 tisíc nebude potřeba.https://www.czc.cz/0h3d4l87neg16a569k1q8h8ba...

Děkuji, je mi jasné, že by se dal složit pc i levněji. Záleželo mi, co by vše šlo nacpat do těch 15 000, aby to svištělo.

Svištělo? Pokud nebudeš hrát hry / dělat s videem tak 2/4 Pentium nebo 2/4 Core i3 postačí bohatě.

Rozhodně Pentium, než i3...

jestli tam chceš Utlouk, tak bys měl přihodit Windows. Oppice s Utloukem už tedy koupené máš?Na tyhle účely by bezpečnější a svižnější byla varianta s linuxem a např. Thunderbirdem nebo Claws Mail.

Počítač není pro mě. Požadavek byl jen na hardware do 15 000. Software si vyřeší sami.

ten 500W zdroj je podle mne blbost, 360W Seasonic nebo podobný to zvládne s rezervou.

PSU samozřejmě vyměnit,já ale mám osobní zkušenosti jenom s EVGA a né Seasonicem navíc se v jejich nabídce nevyznám.

jo, jen aby nechtěli Win7. To už je dneska bohužel na novém HW často problém.

Pokud bych měl dodržet tu vaší i5, tak bych to řešil nějak takto:https://www.czc.cz/188046,70136,204096,18523... Je to asi 200Kč přes limit, ale to by se nechalo korigovat, pokud na tom vysloveně trváte. Silnější procesor, lepší chlazení, lepší deska, rychlejší ram, k desce dostanete myš zdarma.... Jen na net je to až až. Nicméně pokud by na tom chtěl někdo někdy hrát počítačové hry, tak stačí dokoupit slušnou grafiku a zahraje si prakticky vše.M2 PCIe SSD nemá cenu kupovat pro vaše účely. Kromě toho je levné 600p náchylné na přepis buněk. Plus je třeba ve skříni dobře chladit, protože se více zahřívají. Kromě toho si ani nejsem jistý, zda do vámi vybrané starší desky, která by musela mít nový bios, je možné to 600p osadit.PS: Sestava potřebuje pro provoz windows 10!