Počítačová sestava do 10.000,- bez periferií a monitoru

Dobrý den,
sousedka mě požádala o radu, jakou počítačovou sestavu. Bednu si představuje do 10.000,- LCD za 5000,- a periferie.
Když jsem si já pořizoval počítače tak jsem si udělal docela podrobný průzkum (do toho se mi nechce) a sám jsem si je sestavil (to by nebyl problém, ale tak nějak cítím, že by radši kdyby to sestavil profík ).

Procesor - Asi nejlepší bude nějaký levný AMD
Základní deska s integrovanou grafikou
RAM alespon 1GB
HDD 80 GB SATA/SATA300
DVD vypalovačka
Hezkej case. (Otázka navíc: Co třeba barebone???)
Spolehlivý zdroj.
Bez woken please :)
Viděli jste někde sestavu která by odpovídala?

LCD 17" do 5000,- klidně i levnější... ???

Díky za tipy

Odpovědi na otázku

www.ddworld.cz ...

K tomu monitoru, já bych bral tento LG 17" L1753TR-SF stříbrno-černý za 5 125,40 Kč viz zde www.alfacomp.cz ...
Odezva 2 ms, kontrast 2000:1 Ty parametry se mi zdají solidní, ale najdou se určitě i levnější. Ale já bych bral raději něco od LG
K té sestavě, přímo tady na živě je článek www.zive.cz ...
Jsou tam sestavy i za necelých 8000 Kč

do 5000 to bude PC hodne kancelarie takze kup vsetko najlacnejsie co najdes a mas to

Gigabyte GA-MA69G-S3H - AMD 690G
www.czechcomputer.cz ...
AMD Athlon 64 X2 3800+ EE (socket AM2) BOX ADD3800CUBOX
www.czechcomputer.cz ...
samsung SH-S203B černá OEM
www.czechcomputer.cz ...
Coolermaster Elite 330 (middle, bez zdroje, USB, black)
www.czechcomputer.cz ...
Western Digital Caviar WD800AAJS - 80GB SATA II
www.czechcomputer.cz ...
Arctic Cooling Alpine 64
www.czechcomputer.cz ...
Fortron ATX-400PNF 400W
www.czechcomputer.cz ...
Benq FP91G+ - LCD 19"
www.czechcomputer.cz ...

celkem 15 435kc

zdroj jsem dal silnejsi proto,treba nekdy dokoupi grafiku na hrani her
a tech 435kc navic neni zas tolik
ale muzes vybrat
Fortron ATX-350PNF 350W
www.czechcomputer.cz ...
A-Data DIMM 1024MB DDR II 800MHz
www.czechcomputer.cz ...
a bude to jen 13 704kc

Nenapsal jsi účel PC.
K běžným jednoduchým účelům, jako např. prohlížení internetu, psaní e-amů a přehrávání DVD bohatě postačují naprosto tiché a energeticky nenaročné počítače na bázi CPU VIA C7 nebo VIA Eden.

Tj, ale ty pidi VIA nejsou prave z nejlevnejsich...

zapomel jsem sem dopsat RAM:
Patriot DIMM 2048MB DDR II 800MHz PDC22G6400LLK
www.czechcomputer.cz ...
i s temito je to
15 435kc

Děkuji za vyčerpávající odpovědi. Jen jsem doufal, že tu uvidím více již sestavených pc...
To LCD je pěkný :)
Účel: Nic moc. Kancl počítač. Skype, video chat...

No tak kup nějakou ojetinu třeba na pcdealer.cz nebo podobně. občas se tam dají sehnat slušné kousky za málo peněz.

Právě jsem sestavoval něco podobného a vč. Win XP Home jsem utratil 8780 Kč:
- Celeron 430 1196 Kč
- MB Gigabyte GA-945GZM-S2 1225 Kč
- DDR2 1 GB 900 Kč
- DVD RW LG 775 Kč
- HD Samsung 160 GB 1360 Kč
- FD 165 Kč
- case Foxconn 3GTLM-OO2 300 W 1000 Kč
- XP Home 2160 Kč
Pokud odečtu OS, tak bych byl na 6620 Kč. Na kancelář a internet je to více než dostačující a do budoucna bez problémů rozšířitelné.
Skříňka mATX, docela malá a úhledná, ale současně dostatečně prostorná na případné rozšíření.

Nejlevnější sestava, kterou mám v nabídce, stojí 5990,- včetně DPH, ale už nejsem plátce. Je tam Sempron64 2800+, 512MB DDR2 667MHz, GeForce6100 integrovaná, deska Asus nForce 430, HDD 80GB 7200 ot. 8MB WD SATA II, FDD, DVD ROM 16/48, miditower 350W. Operační systém Linux Mandriva 2007, nebo SuSe 10.2 64bit, nebo Fedora 7. S větší RAMkou, lepším procesorem a větším HDD se s rezervou do těch 10000 vejdu. Jenže jsem z východních Čech.

Na monitor jsem zapomněl: 17" LCD PRESTIGIO P1710, 450:1 kontrast, 300cd/m2, 8ms, 1280x1024, repro, TCO99, cena 4490, při objednání současně s počítačem 4300.