» Poradna » Programy

Počítačová grafika - návrh školních mikin

Zdravím, potřebuji poradit. Jsem poslední rok na škole a budeme si vyrábět třídní mikiny. Bohužel firma, která nám to dělá po nás chce vektorový návrh (nebo dost tučný příplatek). Jedna se o nápis WANTED z přední strany a 32 jmen ze zadní strany. Nikdy jsem s vektorovým editorem (kromě Zoner Callisto) nepracoval. Byl by někdo tak hodný a pomohl mi, popřípadě za menší finanční úplatek udělal podle předkresleného návrhu? Také jsem slyšel o nějaké firmě, kde pouze dám jména a oni to zasadí do šablony. Mohl by mi prosím někdo poradit, co je nejlepší? Přípony mohou být: .eps .pdf .ai .cdr nebo .svgDěkuji

Odpovědi na otázku

Píšeš, že jsi s ním pracoval, takže Zoner Callisto a včetně uložení na flešku ti na tohle stačí deset minut práce.

jakým fontem má ten nápis být?Jinak v Inkscape, který je zdarma a v češtině, je něco takového za chvilku hotové a pokud berou SVG, tak krása.

to Wanted třeba tímhle fontem?http://www.dafont.com/shadowed-serif.font

Tento font půjde, děkuji.

Písmeno W vypadá v tom slově trochu odsazeno od zbytku.Vrchní část W a spodek A je asi správně odsazen ale celkově to vypadá skoro jako mezera. Možná se mi to jenom zdá...http://www.dafont.com/shadowed-serif.font

V Inkscape si to můžeš umístit dle libosti a kdyžtak i dorovnat ručně.

nasázejte si to třeba v Microsoft Publisher (stačí třeba i Word) a uložte jako PDF... snažte se vyhnout šíleným fontům, nebo je případně nahrajte k tomu PDF (pro jistotu)...Jinak doporučuji změnit dodavatele triček. Těžko může očekávat, že si kvůli 30-ti trikům (ok 32trikům) pořídíte software za desetititíce....

Vy teda máte nápady, dělat vektorovou grafiku ve Wordu.. Za desetitisíce ne, jen za 8 tisíc M$ Office. V Inkscapu to bude hotové za pár minut a je zdarma, jak psal kolega výše.

to je ale s prominutím vrcholná prasečina.