Počítač

Dobrý den, potřebuji poradit ohledně pc.PC:Motherboard: MSI 970A-G43Procesor: AMD FX 8300FXZbytek mohu ve chvilce zjistit, ale myslím si, že pro tento případ to nebude tak úplně potřeba. případně určitě napište a já se budu snažit vše zjistit, aby to Vám pomohlo k vyřešení mého problému. předem děkuji za snahu.Rok zpět jsem tento počítač používal na hry, měl jsem připojený druhý monitor a všechno šlapalo výborně. Asi před 2 týdny se mi začali sekat hry, při přejíždění na druhý monitor u hry, přes to, že je pouze ,,windowed" načtení hry zpět trvá několik sekund a nastanou ohromné FPS lagy, stejně tak i když nepřejíždím na druhý monitor, ale po přejetí je to mnohem horší. Řekl jsem si, že tedy pravděpodobně už bude stará GPU (NVidia 1060) a koupil jsem novou, a to: GIGABYTE GeForce GTX 1660 OC 6G, po vsazení této karty to vypadalo úplně stejně. Uvědomil jsem si, že karta před tím měla skoro stejné parametry a 2 roky její funkčnosti na tom asi nezměnily tolik věcí a vyměnil jsem ji za jinou, tentokrát: MSI GeForce GTX 1660 SUPER VENTUS XS OC. Po nainstalovaní ale byla situace znovu stejná. Samozřejmě to už mi bylo divné, ale i přes to jsem zkusil poslední pokus a vyměnil ji za další: AMD Radeon RX 5700 XT. Po vsazení této karty do pc je to ještě několikrát horší. Lagy jsou mnohem větší a už se to nedá ani hrát. Vím, že komponenty jsou už dosti staré a proto budu kupovat nové. Mé otázky na Vás tedy jsou: - Je nějak možné s touto sestavou něco udělat tak, aby grafická karta fungovala aspoň tak jako tamty, už jen vzhledem k tomu, že má takové specifikace, které má a je skoro 2x tak drahá jako první kupovaná i ta stará..- Je možné, že je tam nějaký problém s kompatibilitou mezi komponenty nebo že ta grafika je tak výkonná, že ji procesor tak zpomaluje až nefunguje jak má?a poslední a ta nejdůležitější:- Bude tato grafika fungovat jak má Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

na r3600 nepotrebujes x570 chipset, ak je pravda, ze ryzen4*** pojde aj do 450/470 chipsetov, co zatial podla unikov je pravdepodobne, tak vobec nepotrebujes x570 chipset. K tomu staremu slabemu FX si tie silne karty kupoval zbytocne.

Ten motherboard je tam jako jedna z nejlevnějších alternativ kvůli podpoře 4.0 pci expressu. Kupoval jsem si k tomu procesoru zbytečně, dobře, děkuji za utvrzení, ale bude tedy s tou novou sestavou fungovat dobře?

bude. Ked ktomu mas este aj adekvatny zdroj...

Nejsem teď u pc, ale pokud je důležitý přímo typ toho zdroje, zjistím ho do minutky, ale vím, že je to 600W, to by mělo stačit, je to tak?

kolko W pisu na stitku zdroja je uplne irelevantne, dolezitej sie je kto to pise. 400W seasonic je lepsi ako 600W eurocase

Dobře. Je to Zalman ZM 600-LX

https://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/5... 5700xt ma cca 350W, s netaktovanym r3600 bude mat trochu menej. Ten zalman to minimalne chvilu utiahne :) ale az budes raz volne peniaze, tak ho predaj na bazosi a kup nieco normalne.

Okey, díky mocJen mě zajímá, jak je tedy možné že mi ty hry teď vůbec nefungují? Čím je to způsobeno? Chápu, že ten procesor je starej a slabej, ale z jakého důvodu to s horšími grafikami šlo a s touto to nejede vůbec? Z toho důvodu mám obavu, že pokud znovu nevyužiji vrácení do 14ti dnů a nechám si ji, po koupi zbylých komponentů to nepojede, protože je to třeba vadný kus. Hledám proto nějaké logické vysvětlení jak je možné, že s lepší to nejede vůbec ale se starou to s nějakými lagy jde.

pokazila sa mi krystalova gula, sorry.. bez nej to odhadujem na aktualizacie OS a tych hier + az tak moc dobre to nemohlo ist ani predtym.

:D chápuJen mi vrtá hlavou proč se to tedy přímo zhoršilo, protože pokud tam dám tu starou, tak to s těmi lagy tak nějak hratelně jede

len tak btw. ten zdroj nieje vhodny (ze pojde to ale nieje vhodny) ani k tej doske co si vybral, lebo doska ma CPU napajanie 8(2x4)+4pin, a zdroj ma iba 8(2x4)pin.

Jaký zdroj by jsi mi tedy doporučil, aby byl kabelově kompatibilní s deskou i přídavném napájení grafiky (1x8, 1x6 pin)

corsair rm750x

Okey, díky moc za pomoc

nekup tu x570 dosku a mozes zobrat lacnejsi zdroj..

Problém je, že levnější varianta s podporou pci express 4.0 není.... měl bys tedy v záloze nějakou alternativu na desku, kde bych mohl používat grafiku s podporou 4.0 pci express a byl by tam výhodnější chipset?

kludne kup msi b450 tomahawk max alebo ja mam rad asusu, takze ASUS ROG STRIX B450-F. Avsak stale nieje oficialne oznamena podpora pre ryzen4***, takze je to risk.

Anebo bych to mohl vymyslet úplně jinak. Vrátím tuhle grafiku, stejně mám radši Nvidii. Koupím zdroj, pokud by byl potřeba, on tenhle je už dost starej. Procesor bych chtěl ponechat, protože mám CPUčka nejradši AMDčko. Načež můžu koupit grafiku na PCI 3.0 a tím pádem i motherboard jen s podporou 3.0. Dokázal bys mi tedy poradit komponenty, které k sobě pasují, aby to utáhlo i náročnější hry na nejvyšší grafiku, když budeme počítat pouze s podmínkami, aby tam mohl být ten procesor a ideálně grafika od nvidie?

neries verzie pcie, normalne to pojde v hociakej doske 10rokov dozadu. Prestan si robit prdel z predajcu a vracat tovar lebo si sa zle vyspal.

Podpora už oficiálně vyhlášená je, ještě záleží na implementaci výrobce.https://www.cnews.cz/amd-ryzen-4000-cpu-vermee...

Prečo by nemohla byť podpora pre Zen 3? Aj keby to výrobcovia dosiek dosiahli 2 firmwarmi ak by sa do 1 všetky mikrokódy nezmestili.

alebo docasne nechat ten zalman