Počítač zatuhne při načítání systému, přeinstalace nepomohla

Mám problém s počítačom už pri načítavaní systému zatuhne, a niekedy vôbec neide spustiť. Preinštaloval som Win 10, čistú verziu verziu bez predchádzajúcich inštalácii, ale nepomohlo. Predvčerom som prešiel do obnovy továrenského nastavenia, ale pri zmene rozlíšenia pri nastavení obrazu a následnom reštarte, už sa systém nenačítal, stalo sa tak až po opakovaných reštartoch a vypínaní počítača. neviem, či je to chyba hardwaru, alebo softwaru.Prikladám parametre počítača, ak niekto vie posúdiť prípadný problém budem mu vďačný, počítač budem musieť aj napriek tomu zveriť servisu. Základná doska ASUS P5Q 240-pin Intel Core Duo E 4700 2.60GHzRam6.00GBGrafika- adpter NVIDIA GeForce 9500GTJe možné, že niektorý z týchto komponentov už nestačí na Win 10 -1903. Ďakujem za každý názor. //Upraven titulek, "Problem s pocitacom" tu má skoro každý."Pište vždy jednoznačné titulky, nikoli pomozte, dotaz a podobné texty."//

Odpovědi na otázku

Vzhledem ke stari techto komponent to muze byt cimkoliv a nejsem si jisty zda ma smysl to zkouset ozivovat, protoze jakakoliv investice je nevyhodna. Popisovane problemy budou nejspise hw puvodu, mozna disknebo zdroj pokud jsou stejne stare jako zbytek systemu. Ovsem muze to byt i ram, zakladni deska nebo grafika. Nema smysl ten pocitac zkouset davat do servisu, protoze si nauctuji cenu vyssi nez za kolik se da koupit pouzity a 100x vykonnejsi pocitac kde nebudou takoveto problemy. Servis muze rict tento kaomponent je vadny, dejte 2000 a to je velmi nevyhodny obchod.

Nekompatibilita s W10 je pravděpodobná, ale podle chování počítače je to spíš problém hardware. Stářím odchází typicky zdroj, základní deska a harddisk. Otestovat se dá v podstatě jen ten harddisk, zdroj a základní desku jedině výměnou.

Od stejného problému mi pomohlo vyčištění PC od prachu a přepastování chladiče procesoru, který se vlastně přehříval a potom se sám vypnul.

- Podle popisu to vypadá spíš na sw problém.- Někdy nejde spustit -> nejde zapnout pc, nebo se zapne, ale sekne u načítání windows? Je třeba to konkretizovat.- Pokud se vůbec pc nechce někdy zapnout, bude to odcházející deska (jediná věc co má v pc hodnotu (cca 500,- a více), zbytek je bezcenný. - Pokud se kousne jen Win, může to být klidně chyba disku, nebo instalačky Windows. Byla vyzkoušena nově udělaná instlační flashka a čistá instalace Win?- Cena servisu může (a nejspíš bude) převyšovat cenu celé sestavy