Počítač vylepšení

Ahoj mám počítač : Procesor - Intel Celeron G1840 2.8 Ghz. Grafika - Nvidia GTX 750 Ti 1 GB. ( ta nejlevnější 750 ti.) Paměti ram - 8 GB DDR3 1600.Ostatní hw asi nemusím zminovat chci se vás zeptat jestli má smysl si koupit vícejádroví procesor třeba AMD FX -6300 - 6 jádro 3.5 Ghz, bude to ve hrách znát ? nebo nechat tentoa koupit si lepší grafiku třeba MSI R7 370 2GD5T OC ? děkuji (PS nemám nato abych si koupil I7 a tak podobně platím nájem takže si komentáře typu AMD ? zabiju tě ! nechtě :D děkuji.

Odpovědi na otázku

CPU je ku grafike akurát. Ak chceš meniť, tak i3 + GTX 960. FX-6300 do svojej dosky nedáš

Desku bych si samozřejmě koupil s paticí AM3+ chytrej nejsem ale blbej taky ne :D

Záleží na hře, někde to je lepší s i3, někde s FX a někde je to jedno.https://www.youtube.com/watchKaždopádně pokud už máš desku s 1150, tak je nesmysl přecházet na AM3+. Prostě jen vyměň CPU.

No, vzhledem k tomu, ze dnesni i3-4170 ma o 300 MHz vetsi takt nez v tom videu a porovnava se s FX-6300 pretaktovanym o 1 GHz, tak si myslim, ze ta I3 bude lepsi volba. Dobře, kdyby to stalo stejně, je to na zvážení a preferencích. Ale tady je už k dispozici deska pro 1150, takže i3 vyjde o tisicovku levneji. Me to prijde nerozum kupovat AMD.

No a kolik mas penez? R7 370 nema smysl moc kupovat. To je asi jen 25 % vykonu navic oproti tomu, co mas. Lepsi je ta GTX 960 (cca 5500 Kc)

Do grafiky sem chtěl dát tak 4.500 ale jelikož my více lidí psalo že je 960 dobrá tak si asi připlatím a vemu si jí .. co se týče procesoru tak s toho Celeronu asi na to AMD přejdu neboť mě vyjde i z deskou na 4.300 kdežto lepší procesor než mám ted ( šel bych rovnou do 4 jádro takže i5 tak by stál 5.000 takže to uděláme že AMD fx 6300 , a GTX 960 , a neměl by být problém vůbec s žádnou hrou dnešní doby

Kdyz vezmes i3-4170, tak na tom budes plus minus stejne jako s tim FX-6300, ale bude te to stat o tisicovku min (nepotrebujes kupovat novou desku).

Hele, koukni sem, jak psal WQIX: https://www.youtube.com/watchPovsimni si, ze to i3, co tam je, je stare. Dnesni i3-4170 ma o 300 MHz vice nez to testovane. A ta FX-6300, co je na tom videu, je dost pretaktovana (z 3.5 GHz na 4.5 GHz). Presto je vykon ve hrach prakticky stejny.Me to z toho vyplyva, ze koupe i3-4170 bude lepsi nez to FX-6300? proc?- FX 6300 te i s deskou vyjde asi o 1000 Kc vic- v nepretaktovanem stavu bude pomalejsi nez i3, v pretaktovanem to bude +/- stejne- pretaktovany FX vyzaduje lepsi desku, lepsi zdroj a rozhodne lepsi chladic.Takze, proc chces jit do AMD?

"...Takze, proc chces jit do AMD?..." Musí platit nájem, ne?Jen nejlevnější deska: http://www.czc.cz/msi-970a-g46-amd-970/1023... (lépe: http://www.czc.cz/asus-m5a97-r2-0-amd-970/1... ) + CPU: http://www.czc.cz/amd-vishera-fx-6300/11666... vyjde obdobně jako: http://www.czc.cz/intel-core-i5-4460/152568... - pokud tajná deska tajného výrobce podporuje. A to tu ještě nebyla zmínka o zdroji.A to se vyplatí!

Z jeho vypoctu se zda, ze chce dat do desky asi 1300 Kc... No, to jsem sam zvedav, jak se rozhodne.

Nakonec sem šel do intela ale k tomu co si napsal musím dodat že píšeš blbosti , nejlevnější deska a hodíš tam desku za 2.000 ? obchod kučera prachatice ( tam kde bydlím prodává použitou od Asusu patice AM3+ veme všechny FX procáky do 95 W, prodává jí za 900 kč, procák by stál 3.900 a to ti připadá stejné jako 5.300 ? -_-

procák 3.000, 3.900 je už finální cena, nemluvím o tom že bych tu desku co mám s paticí 1150 mohl prodat je od MSi za 800 bych jí prodal stála před nedávnem 1700 takže by mě to vyšlo uplně stejně ale je to jedno obědnal sem i3,

A kteroupak? Typové značení, prosím!Odkazoval jsem na NOVOU a s čipsetem devítkové řady a chlazenou napájecí kaskádou.Základní desce se říká: "základní", protoče co? Protože je základem sestavy spolu se zdrojem, který je nejdůležitější komponentou a skříní, jejíž nezastupitelné funkce jsou notně opomíjeny naprotiv třeba zbožtělému SSD.

ak vymeníš MB, OS kúpiš na uloz.to? Ak vymeníš CPU a MB aj tak budeš musieť meniť aj grafiku. Nie je lepšie vymeniť len CPU a grafiku?

Zdroj mám nevím ted přesně od koho ale je to 600 W + 100 nebo tak něco stál před rokem kolem 3.000 o tom bych ani nemluvil .. , jinak sem dal na vás a obědnal sem na alzeIntel Core i3-4170 - 3.70 GHz. doufám že ve hře DayZ standalone naberu pár FPS na víc nebot s Celeronem a GTX 220 sem měl 18 po výměně GTX 220 za GTX 460 stále 18, po výměně GTX 460 za 750 ti stále 18 ( ve městě myslím) takže zkusím procák jinak už fakt nevím co to je PS vím že ta hra není optimalizovaná ..

DayZ je hra dost náročná na CPU výkon. Tam opravdu narážíš na výkon toho tvého. Na i3 + GTX 750 Ti to musí běhat podstatně lépe:https://www.youtube.com/watch

Dobře snad máte pravdu hoši děkuju

DayZ jak mod tak Standalone jsou neoptimalizovaný sračky plný bugů a cheaterů stejně jako Infestation a spol. Vždyť než se ta hra vůbec vyladí a vyjde z early acessu tak to nebude nikdy chtít hrát, o čemž pochybuju protože vývojář na to sere a věnuje se jinému projektu kterej bude stát stejně za hovno. Fakt nesmysl kvůli nedodělaný hře měnit několikrát grafiku, u procáku to chápu, je prostě slabej.

Někdo hraje Wot a cpe do toho peníze , někdo hraje MEtin a cpe do toho někdo si dokonce platí měsíčně aby mohl hrát wow někdo si koupí hru a někoho nějaká hra baví tak si koupí novej Hardware víš vůbec kolik lidí si koupilo před 2 lety Xbox 360 a ps 3 kvůli GTA ???? ( říkalo se že nebude na pc) hoodně moc statisíce, nemluvím o tom kolik lidí koupilo novou grafiku kvůli zaklínači 3 takže ti tohle příde divný ? :) Vítej v 21 století .

Ja platil za wow a i PS3 si koupil kvuli GTA V... prodam PS3 + GTA V abych si mohl koupit GTX 960 a mohl hrat Fallout 4 (soucasne mam HD 6850 1GB) :D

Hej bracho ale jako proč ne když si nato vyděláme proč si to sakra nemůžem koupit že ? :D někdo utrácí za chlast a my za komponenty a hry no bože :D dej mi pět :D

I3 je doma a smekám bro měl si pravdu grafikou to nebylo skutečně si DayZ bere víc Cpu než Zaklínač 3, GTA5, atd.. z 18 FPS mám ve městě 22-35 a to sem ještě neoptimalizoval nic takže to na 30 fps ve městě dostanu jak nic takže díky moc :)

Dobré rozhodnutí, sakra! :)

Dám vám vědět pak jak to šlape

A zatim si nechavas tu 750ti?

Asi jo ale počítám že tak do další výplaty pak vemu GTX 960 od MSI nebo Asus ještě ale nevím jestli 2 GB nebo 4 .

2GB jsou u GTX 960 akorát, příplatek za 4GB verzi není finančně ani výkonově zajímavý. V 90% her na výkon 960tky 2GB prostě stačí. Tedy pokud hrajete v 1920x1080 nebo menším rozlišení. Viz tento test.http://pctuning.tyden.cz/hardware/graficke-karty/3...

Super hodí se vědět díky

Vzdyt tak do toho jdu celeron za i3 a pristi mesic gtx 750 ti za gtx 960, a nevím proč bych měl kupovat win 7 na uloz.to mám ho na DVDčku original s alzy ještě nepoužitej :p