Počítač ukazuje jinou hodnotu RAM

Zdravím všechny lidičky, kteří jsou schopni poradit.Mám počítač AMD 1,80 GHz,2x512MB RAM,Windows XP Professional SP2. Nedávno jsem si koupil nový paměťový modul(stejná hodnota 512MB,stejný výrobce,stejný typ)Chtěl jsem si tímto modulem rozšířit paměť o dalších 512MB.Správně by to tedy mělo být celkem 1024MB RAM,ale můj počítač mi hlásí jenom 0,98GB RAM.Je možné, někde správně nastavit, aby počítač běžel opravdu na hodnotě 1024MB RAM? Děkuji moc všem, kteří mi mohou poradit.

Odpovědi na otázku

a pred pridanim toho druheho ti PC ukazoval 512 MB RAM?    Nemas motherboard s integrovanou grafickou kartou. Ak ano , tak tam hladaj chybajuce megabajty..

"pocitac hlasi" = hlasi to bios, alebo ten tvoj operacny system? Btw, ked uz pouzivas OS, ktory po boote zhltne 150MB ram a laborovar nad 21MB, mi pride scestne.

flash BIOSU

Je to vporiadku, PC vidi celu RAM nemusis mat obavy.

Mě BIOS ukazuje 131 MB a mám tam pamět 128 MB.

ukazuje ti 131072kB, co je presne 128MB (128*1024=131072). Co tak naucit sa najprv nasobit?

Hmm, tak to fakt, to mě nenapadlo...

Ja by som to videl na integrovanu VGA, ktora si moze zhltnut nejake tie MB... C.