» Poradna » Windows (a jiné OS)

Počítač stále vyžaduje restart

Můj počítač již asi měsíc signalizuje že bych ho měl restartovat jenže když to udělám a pc se zapne tak se nic nemění.zde je screen z historie aktualizací:https://ctrlv.cz/36iE

Odpovědi na otázku

Aktualizácia nebola vykonaná. Stále ju vyžaduje.A) buď skúsiť aktualizáciu stiahnuť a aktualizovať offline;B) stiahnuť ISO Win10 1903 a preinštalovať so zachovaním dát.

Stáhl jsem si program Pomocník s aktualizací win 10 ze stránek Microsoftu ale zkončil jsem s chybovou hláškou že windows 10 se nepodařilo nainstalovat, takže už zbývá jen stáhnou ISO, ale nejsem si jistý zda budu potřebovat licnční klíč k win nebo ne, protože pc jsem koupil s předinstalovaným OS a taky si nejsem jistý kde stáhnout ISO soubor, na stránkách Microsoftu jsem to nenašel.

Zkuste tohle: https://aka.ms/wudiag

PS: Je to jen diagnostika Windows update. Třeba to pomůže. Promazání starých aktualizačních souborů ze složky WU by taky mohlo pomoci.Až pak bych řešil čistý instal. Klíč není třeba, při instalaci ho přeskočíte a stejně se to aktivuje.

PPS: Pokud jste to koupil v obchodě, tak jak to, že na tom byl Windows Insider?

No insider jsem si doinstaloval

Tak jsem tomu nechal čas ale bohužel stále stejný problém a žádná z rad nepomáhá.

Čistý reinstal. Nemá smysl tady řešit nějaké hypotetické scénáře. Prostě se to při přechodu z insaderu nějak domrvilo. Tak to prostě čistě nainstalujte znovu a bude po problému. Stejně nechápu co vás hnalo testovat betu.

Taková blbá otázka...Jak to mám udělat?😶Je to možné nějak bez ztráty dat?Jasně měl jsem si udělat zálohu ale bohužel jsem ji neudělal.

Stáhnout si poslední verzi verzi Windows 10 ze serverů Microsoftu. Microsoft pro to udělal program. Tenhle: https://go.microsoft.com/fwlink/Lze to stáhnout jako ISO, případně pokud máte flešku, tak vám to rovnou připraví i instalační flešku.Pak provedete instalaci: https://www.youtube.com/watchTohle video je pro starší verzi Windows 10, takže nemusí být vše naprosto stejné, ale bude to dost podobné. Ukazuje jak stáhnout OS, i jak ho nainstalovat. On to instaluje pro ukázku virtuálně, vy tu flešku prostě nabootujete.Zálohu dat si můžete udělat i nyní, ne? PC vám přeci funguje.

Reinstalaci bez ztráty dat udělat lze, ale nemá to většinou žádný smysl. Data si zazálohuj a udělej čistou instalaci.

A aby toho nebylo málo tak ještě přestali fungovat videa na internetu.Když chci spustit video ať už na yt nebo na streamu tak to nejde

Tak zkus vyhledat aktualizace. Ale teď tam je nějaká pod tím vyhledáváním a záleží jen na tobě zda ji chceš nainstalovat. Asi nějaká ještě neoficiální.

Překopíruj si data jinam mimo PC a nově nainstaluj systém. Data pak zpátky vrátíš. Už jsi to mohl mít dávno hotové.