» Poradna » Programy

Počítač stále "hrabe"

Ahoj všichni, kdo mi chcete pomoc. Mám notebook s OS Windows Vista. Poslední dobou, cca 1 měsíc mi neustále hrabe HDD a značně to zpomaluje práci na PC. V čem je problém? Nic zvláštního se neinstalovalo, je tam SP1 pro Vistu, antivir Norton 360. Předem díky za pomoc. Uživatel Honza.

Odpovědi na otázku

podívej se do správce úloh , který program běží na pozadí

a defragmentujes pokial ne tak to robi hdd ked nie je defragmentovany

pokud vím, tak to je právě systémem. Win Vista neustále nějak pracuje a tak HDD vrčí....
raděj jsem přešel opět na Win XP....

Vista pořád indexuje a defragmentuje. Dá se to vypnout.

Vykopl bych toho Nortona a Indexování.

já jsem zakázal službu superfetch a je klid.

SuperFetch

* Technologie (správce operační paměti) provádějící optimalizaci používání operační paměti pro jednotlivé uživatele. Principem je monitorování aplikací a souborů podle toho, kolikrát a kdy byly využívány v minulosti (dle dokumentace správce používá algoritmus pro sledování obsahu RAM, výsledkem je analýza, jak by měl SuperFetch v budoucnu optimalizovat obsah paměti pro jednotlivé hodiny a dny v týdnu). V souvislosti s optimalizací Superfetch provádí:
* Rozhoduje o uložení dat do RAM, stránkovacího souboru na pevném disku, případně o využití paměti NV (ReadyBoost a ReadyDrive).
* Rozhoduje o přednahrávání a použití nejčastěji používaných dat (části souborů) do operační paměti či paměti NV. Pokud si tedy několikrát za den spouštíte stejné aplikace, pak můžete ušetřit až desítky vteřin na jedno spuštění či otevření nějakého souboru (například pokud spuštění vaší oblíbené aplikace trvá při prvním spuštění 20s, pak druhé či další spuštění může trvat již jen 15s či méně)
* Upřednostňuje uživatelské aplikace před systémovými (běžícími na pozadí).
* Flash paměť (druh NV paměti / Non-Volatile Memory) - populární typ paměti pro ukládání dat v počítačích nebo mobilních zařízeních. Výhodou je rychlé čtení a zápis, paměťová nenáročnost a dlouhodobá úschova dat bez nutnosti přísunu energie. U pravděpodobně nejrozšířenějšího typu Flash může být nevýhodou omezená životnost, kdy data nelze donekonečna přepisovat (obvykle tisíce až desítky tisíc zapisovacích cyklů), v budoucnu by mohla být nahrazena pamětí PRAM. V porovnání s pevným diskem jsou nové rychlé NV paměti rychlejší v náhodném čtení, ale pomalejší v sekvenčním přístupu.

Stačí vypnout nástroj obnovení systému. Mně to vždy pomohlo.

LOL