» Poradna » Windows (a jiné OS)

Počítač se zasekne a nejde nic dělat

Zdravím,Už nějakou dobu mám problém s počítačem, že se při nějakém otřesu zasekne a musí se vypnout. Pak to začalo dělat samo od sebe a dnes to začal dělat chvíli po zapnutí, přihlásím se a pak při nabíhání aplikací se sekne. Zkoušel jsem ho dokonce resetovat do továrního nastavení, ale nic...Kdyžtak děkuji za každou pomoc :)Specifikace : HP Pavilion Gaming Desktop 690-0007nc Procesor : Intel core i5-8400Grafická Karta : GeForce GTX 1050Základní Deska : HP 843bRAM (vyměněné) : HyperX Fury 2x8GB 2666 MHz

Odpovědi na otázku

nemas doma nic, cim by si problem odhalil, takze to naloz do auta a odnes do servisu.

- Co znamená otřesu? PC není uplně stavěné aby žilo na stavbě..- Dle specifikace to může dělat prostě ta 1TB plotna (harddisk) Pokud to nebude dělat v uefi/biosu (del/F10/12/.. na startu) a je třeba, aby pc bylo v oblastech častého zemětřesení, tak koupit ssd disk, nebo se přestěhovat.Blbé je, že to může být klidně problém zdroje, desky, .. případně Richterovy stupnice..

Nejde o žádné zemětřesení nebo tak, stačí když třeba při pohybu myši do něj narazím a sekne se. Nebo když se jakkoli zatřese stůl, praštím do něj nebo mi spadnou sluchátka.

To je týrání PC!Odnes to do servisu!

Upřesním.....PC do servisu a sebe k doktorovi.

"Pane, kudy se dostanu na nádraží?""Běž k doktorovi!"Tahle je tvoje argumentace.

Pokud ti prijde mlaceni do stolu se zapnutym PC NORMALNI, tak se k nemu na navstevu doktora pridej.

Abys byl v obraze a v dalsi reakci nebyla "huba rychlejsi, nez hlava"........"Nebo když se jakkoli zatřese stůl, praštím do něj nebo mi spadnou sluchátka."

No, a ty se snaž pochopit psaný text. Já jsem z tvé citace nevyčetl nic o mlácení do PC, ale o otřesech stolu ano.

Tvl, jsi nejaky dys*, nebo co? Ktere casti slov "prastim do nej" nerozumis? Dal v tomto rozboru neminim pokracovat. Pokud se ti timto zda chovani tazatele z hlediska vyse uvedeneho normalni, byla by to jen prehlidka zbytecne ztraceneho casu.

Problém je v tom, že ON je stůl. Tazatel prostě píše, že stačí sebemenší otřes, třeba ťuknout myší do PC, nebo bouchnout do stolu a PC zatuhne. Mimochodem, takové závady se diagnostikují ťukáním (v tvém názvosloví mlácením) do různých částí PC, aby se zjistilo, kde je to nejcitlivější...

Tohle vypadá na hardwarovou závadu typu vadného kontaktu v konektoru, nebo něčeho podobného. Rozhodně to nějakou bezduchou přeinstalací neodstraníš. Jediné, co jako laik můžeš zkusit, je vytáhnout všechno, co je v nějakém konektoru (vč. pamětí, napájení disků a jejich datových kabelů), podle možnosti očistit a znovu řádně zasunout. Na procesor nesahej. Pokud tohle nepomůže, nic víc s tím neuděláš (a kdo ví, jestli odborník ano).