Počítač se spustí až na 2. pokus

Zdravím, mám problém s mým počítačem vždy když ho zapínám poprvé za den nenačte se systém. Počítač musím tvrdě vypnout a poté znovu zapnout. Nevíte co s tím předem děkuji za rady.

Odpovědi na otázku

Pekny vecer, mozno noc aj Tebe.V poradne sa da poradit, len na zaklade informacii, ktore doda autor dotazu.----------------------------------------------------Tvoj dotaz je na urovni: nejde mi nastartovat zelene auto.-----------------------------------------------------Samozrejme treba uviest hardver, na ktorom mas problem.V Tvojom pripade je potrebne hlavne napisat zdroj (nie Wataz, ale presny typ)a zakladnu dosku (nie len vyrobcu, ale presny typ).

Vyvestil jsem z kristalove koule te tvuj problem neni to ze se nespusti pocitac, ale ze ti nekorektne startuje OS.Pokud takhle popisuje problem, je nad tve schopnosti to resit sam, takze servis.Neni zac.Pa.

Víme, dovézt do servisu, nebo dodat více informací.

Jak píší kolegové přede mnou, je rozdíl mezi tím, že se po spuštění neobjeví vůbec nic, nebo jestli se začne načítat - a nedokončí - operační systém. To prvé bývá typické pro odcházející kondenzátory buď ve zdroji, nebo na základní desce, nebo pro vybitou baterku CMOS. Rozhodne to odborník na místě, laik s tím nic nenadělá, ten naopak může počítač zničit definitivně. Takže buď znalý známý, nebo servis.

Mě se týká ta druhá věc začne se načítat ale nenačte se. Základní deska: ASUS PRIME B450M-K - AMD B450Zdroj: Corsair VS Series VS650 (v.2018) 650W

Nejdriv zkuste PC provozovat s nejakym normalnim zdrojem misto toho VS odpadu. Snad znate nekoho, kdo Vam na jeden vecer pujci nejaky rozumny aspon 400W zdroj.

Počítač je trvale připojen do el.sítě, nebo to nějak vypínáš (např. na liště)? Jak je tam starý zdroj? Tohle může způsobovat vadný kondenzátor. Ale je to jen cucání z prstu, může to být něčím jiným.

Celý počítač byl kupován v únoru. Počítač vypínám přes lištu.

Myslel jsem si, že to vypínáš přes lištu. Takhle se pak může projevovat vyschlý kondenzátor ve zdroji, ovšem u nového PC je to zvláštní. Tady není co řešit, je nový, reklamuj to.

Resp. vyzkoušej to bez vypínání od sítě.

Nejsem si jistý zda si oba rozumíte co je to "lišta", já pochopil že vypíná počítač přes start menu a volbu vypnout. Ne že ho vypíná ze zásuvky, což bych si rozhodně pod pojmem "lišta" nedokázal představit ani v nejdivočejším snu

Nenapadlo mi, že jsem se vlastně blbě vyjádřil. Myslel jsem, jak má plno lidí ve zvyku odstavovat od el.en., zásuvkovou lištu s vypínačem.

Tomu se neříká lišta ale "čokl", prej teda, no...

Tipoval bych poruchu napájení.

V to případě je na místě reklamace.

Setkal sme se s tím narůzné variace několikrát - dělal to šuntovej zdroj (což VS je ) a zaplé haswell řežimy v biosu (cl6 a 9 nebo jak to je). Při vypnutí se totiž pc nevypne, ale jen uspí v podstatě. Mno a on se pak nedokázal probudit, takže první zapnutí se sice zapl, ale nějak pofidérně a os se nedokázal zotavit a až poté až 2. start byl čístý a ten prošel.. Dá se to vysledovat velice lehce tak, že pc zkusíte skutečně vypnout, tj. kliknout na povel vypnout se shiftem! Pokud se pc poté zapnu už regulérně, je to tím...

Dobře vyzkouším. Děkuji za radu

U tech "Haswell rezimu" jde hlavne o to, ze pokud maji byt zapnute v UEFI, musi je podporovat i zdroj. A to samozrejme ten odpadni VS neumi.

Že se nestydíte, teď přijde Kocman a bude vám muset vylíčit, jak je VS dobrý zdroj...

A já říkám, že sem zažil, že tohle dělal zdroj, který neuměl správně "uspat" pc při vypnutí (kliknutí na vypnout skutečně nevypíná pc) -> proto to pc při pokusu o zapnutí prostě nenajelo. Bylo nutné ho fakt vypnout a pak to byl regulérní start a tam nebyl problém.. To lze opravdu lehce odzkoušet, že ho vypnete s shiftem, nebo fakt po vypnutí "powerem" na zdroji a pokud to pak pojede, je to tenhle problém...(neříkám, že to je tazatelův problém, ale zní to dost podobně...)

Tipnul bych si, že používáš dva disky, 1x na systém(SSD) a 1 x na data(HDD) Nejpravděpodobnější chyba je v tom, že je na každém disku disku vytvořený zavaděč.. (může být i chybně jen na tom HDD). Zavaděč musí být jen na systémovém disku. 2x zavaděč už jsem na PC tazatele viděl.. Startovat počítač musel 2x nebo vícekrát opakovat..*Špatně umístěný zavaděč je typickou chybou instalace Win 10 je-li v průběhu instalace(přeinstalace) systému připojen kromě systémového SSD i datový disk HDD. V případě, kdy má uživatel poprvé nainstalovaný systém Win 10, používá SDD + HDD, kdy už v té první instalaci nastala chyba instalátoru v umístění zavaděče na datový HDD a po nějaké době nově přeinstaluje systém, pak jsou přítomny 2 zavaděče, 1x na SSD disku a 1x na HDD. A tohle způsobuje chyby při startování PC.. Při instalaci Win 7 jsem se taková chyba nestává.. Oprava(smáznutí) zavaděče na disku HDD(MBR) je jednoduchou záležitostí. Na disku GPT je zavaděč skrytý(nejmenší oddíl(FAT32).. Je nutné zavaděči nejdříve přidělit písmeno(pomocí příkazového řádku -> Diskpart) a poté jej na datovém disku smáznout.. Jednodušším řešením je data z HDD zkopírovat na jiný disk a poté jej jednoduše formátovat.. *Pomocí cmd a diskpart lze jednoduše zjistit, jaké oddíly jsou na připojených discích(GPT) v počítači.. i na discích MBR - zavaděč disku MBR je vidět i ve správě disků, jen nemá přidělené písmenko.. *Jestliže je v PC 1x SDD(systém Windows) + 1x datový HDD a zavaděč je chybně na disku HDD, pak po odpojení datového disku po startu PC nenajede systém do Windows.. - Vytvoř screen ze správy disků a obrázek ulože třeba sem: https://cs.imgbb.com/ Poté zkopíruj link, vlož jej do dalšího komentáře.. Pokud máš disky MBR, pak bude jednoduše vidět umístění zavaděče. Netuším, co bude vidět na discích GPT.. Ukázat celý příspěvek

Stenjý problém u mého počítače s Windows 10 způsobuje zapnutá volba rychlého spuštění v možnostech napájení. Zkus to změnit, viz https://ctrlv.cz/ih5G

Což je podle mě stále problém zdroje...

Spíš problém Windows a mého zastaralého hardware, zdroj je v pohodě.