» Poradna » Windows (a jiné OS)

Počítač se sám neuloží do režimu spánku

Dobrý den, potřeboval bych poradit co mám dělat v momentě kdy jsem si nastavil automatické ukládání do režimu spánku včetně vypnutí obrazovky, a z nějakého důvodu to nefunguje. Zkoušel jsem různé možnosti ale počítač se nikdy nevypne.Děkuji předem za odpověď.

Odpovědi na otázku

Aký HW, aký OS? Nebeží niečo na pozadí, čo tomu bráni?

Ono to fungovalo, ale pak jsem to vypl a když jsem to znovu zapl tak to nejde, na pozadí by tomu nic bránit nemělo, akorát běží steam, java update, a ovladač pro zvukovku. Jinak mám windows 10 a procesor intel core i3 4. generace, grafiku Asus GTX 1050ti a disky si nepamatuji.

V 1. rade by som otestoval disk na chyby (chkdsk c: /f) pre každý prípad, potom sfc /scannow (tiež spustiť ako admin). Funguje režim spánku ak ho spustíš ručne?

Režim spánku funguje normálně, ale počítač není schopný se po nastaveném čase sám uložit.

těch příčin může být více, nicméně pokud budeš chvíli googlit, tak najdeš přikazy do příkazové řádky (POWERCFG), které ti zobrazí aplikace, které ti brání v uspání. Námaha cca 3min. Jen teda je důležitý si uvědomit, že s uspáváním může bránit i nějaký hw. Typicky nějaký usb krám. Takže než začneš rešit sw, odpoj všechny zbyteněné věci, co máš zapojené do pc a otestuj uspávání bez nich.

Je pravda že mám připojený controler tak těžko říct jestli to nedělá on, nic méně to zkusím.

Nakonec to tedy bylo opravdu způsobené controlerem k počítači.Děkuji všem za pomoc. :)