Počítač se restartuje při sebemenší zátěži. Ať už na ploše nebo při hraní her

Už delší dobu se mi počítač sám od sebe restartuje. Ať už hraji hry, jsem na internetu nebo na ploše.....Nevím si s tím rady. Zkoušel jsem několik antivirů pro hledání problémů, ale nic nenašly. ( Windows Defender, Malware Bytes, Spyware Terminator )Moje PC sestava je :OS-Windows 7 Home PremiumAMD FX-8300 ( 3.3 GHz )Kingston RAM 2x4 GB64 bitový systémAsus GeForce GTX 1050 TiASUS M5A78L-M LE ( AMD 760G )

Odpovědi na otázku

- Jake jsou teploty GPU a CPU?- Podivejte se, co pise prohlizec udalosti- Zkontrolujte zapojeni hardwaru

Zapojení hardwaru je v pořádku. Všechno perfektně sedí. Včera jsem jej dokonce čistil. Teplota GPU se stabilně pohybuje okolo 32 °C. Teplota CPU se pohybuje okolo 30 °C. Prohlížeč událostí zobrazuje několik chyb jeden kritický stav a pár upozornění

fx 8300 muze mit 30 stupnu max ihned po zapnuti nebo ti doma musi mrznout.

Zdroj?

Nemyslím si že by se mi přehříval zdroj. Ku příkladu při klidně šestihodinovém hraní Witcher 3 na nejvyšší detaily se mi nic nesekne ani nespadne. Další den si zapnu pc a najedu na internet, chvilku hledám a pc se restartuje

Prehrievat sa nemusi, ale ci ma dostatocny vykon aby udrzal stabilne napatie.

On se neptal, jestli se přehřívá, ale co to je za zdroj. To bývá nejčastější příčinou.

Vytvori se c:\windows\minidump\*.dmp? Co je v logu (eventvwr)?MP

Ano, mám tady několik souborů. Pamatuji si že včera se mi počítač restartoval a soubor s datem tady je. Dnes se restartoval také, ale dnešní datum tam nevidím.1 Kritická Chyba Kernel-Power_Systém_několik upozornění a chyb

Při rozkliknutí tady jsou hlášeny chyby pro každý den, kdy se mi restartoval PC.Každá má Zdroj: Kernel-Power ; ID události 41 ; Kategorie 63;

Chyba Kernel-Power je v podstatě jen upozornění na to, že systém Windows byl nenadále ukončen a musel se restartovat. Pokud tam opravdu nejsou žádné jiné chyby, jde o čistě HW problém (při "záseku" SW dokáže nižší nezaseklá vrstva OS zareagovat a vypsat problém včetně vytvoření minidumpu; při záseku HW se ovšem tato vrstva zasekne taky). Ovšem je zajímavé, že máš údajně vytvořený minidump a nemáš odpovídající záznam v Prohlížeči událostí?Minidumpy dokáže analyzovat BSODViewer od Nirsoftu - https://www.nirsoft.net/utils/blue_screen_view.html - zaměř se na sloupec "Caused by driver" = možný pachatel.HW problémy nejčastější způsobují :1. zdroj - není to přehříváním, ale jeho nedokonalou konstrukcí, odcházejícími kondíky apod. Jaký zdroj vůbec máš (jen watáž nestačí, uveď i značku)? Zdroj se dá otestovat jedině výměnou za 100% funkční.2. RAM - otestuj pomocí MemTest86+ (stáhni ISO -> vypal na CD/nahraj na USB flash -> nabootuj -> nech více průchodů, ideálně přes noc). Nesmí se objevit jediná chyba3. Základní deska, zejména odcházející (vypouklé) kondenzátory - otestuješ výměnou4. Disk - pomocí výše uvedeného CrystalDisku zjistíš hodnoty S.M.A.R.T., případně můžeš stáhnout od výrobce disku speciální utilitu a disk otestovat (postup podobný jako u testu RAM). Ale pokud jsou hodnoty S.M.A.R.T. v pořádku, není to nutné

Otestoval jsem systém pomocí windows diagnoza pamětí, ale při spouštění po skenu se mi pc zasekl a po znovurestartaci se mi nic nezobrazilo. V BSODViewer byla hlášená chyba ntoskrnl.exeZdroj a disk se zdají být v pořádku, stejně tak základní deska.Bude asi nutné přeinstalovat systém že ?

PC se mi zdá hacknutý. Je místy zpomalený, neustále se restartuje......

Nemáš tam stahovat píčoviny

Díky za názor, ale tohle mi nijak nepomůže

Hacknutý? Co to znamená? Proč by někdo hackoval zrovna tvoje PC? Ne, tohle je evidentně hardwarový problém. Zdroj, základní deska.

Zkus CrystalDiskInfo co ukáže.

Co přesně bych měl pozorovat ?Pokud teplotu tak používám HWMonitor

Může to dělat vícero věcí.Z toho, co můžeš zkontrolovat bych se zaměřil na zdroj a paměti.Koukl bych se na hodnoty napětí, alespoň ty v BIOSe a jestli jsou alespoň zhruba ok - tak bych hned provedl důkladný test pamětí.Současné Windows jsou totiž natolik dokonalé, že nenadálé restarty souvisejí téměř vždy s hardwarem. Tedy alespoň za předpokladu, že zásahy uživatele do os jsou v rámci svéprávnosti.Taky by pomohlo, kdybys napsal, jaký zdroj tam máš (značku, parametry).

Mám zdroj 230V/4A GPA-400s8V BSODViewer píše problém Caused by driver vždy ntoskrnl.exeNahází se v C:\Windows\system32\ntoskrnl.exe

Za sebe bych rád vymámil obrázek z Crystal disk info.

Jak jej můžu poslat ?

Dejte to sem přes https://ctrlv.cz nebo jinou službu.

No, dobrý, ale na prd. Ten smart je jenom do půlky. O SSD jsem se nedozvěděl nic a Samsungu beztak jen jako datový, že má najetých 19 000 hodin a kupodivu jen jeden přemapovaný sektor. To není špatný výsledek, ale druhá půlka smart může být zajímavější.

Čau,teď jsi druhej komu tu během minuty píšu myslím že máš na 90% stejně jako já problém se záplatami pro Meltdown a Spectre ...

problém se záplatami pro Meltdown a Spectre ?

Chyby objevené v procesorech. Vztahuje se to na všechny procesory vyrobené za posledních 10let a oprava je dost náročná. Několik aktualizací windows, které to mělo opravit (alespoň částečně) dělali potíže na určitých procesorech. Jde o to, že je plno architektur a někdy prý ani neměli správnou dokumentaci, takže ty opravy byly udělané špatně. Ovšem je otázka, zda je to opravdu váš případ.

Meltdown a Spectre ochrana, může být vypnutá přes tenhle prográmek: https://www.grc.com/inspectre.htmOsobně bych ale nabootoval Linux a pokud by se počítač sám nerestartoval, pak bych věděl, že chyba není v hadrwaru. Nebo spustit Windows v nouzovém režimu.

Když jsem měl spuštěný pc v nouzovém režimu tak se pravda nic nestalo

Napadlo vás zkontrolovat napájecí kaskádu základní desky? Tahle deska není vůbec vhodná pro daný typ CPU!!! A teplota GPU, nebo CPU nic nevypovídá o tom, že se vám na desce škvaří napájení.Další dost častý zdroj nevysvětlitelných pádů, kdy to běží někdy několik hodin a pak to z čista jasna zdechne ve win, je zdroj. Prostě jeho stáří, chyby atd... Prostě pošle špatně napětí, PC to nevydrží a hodí restart. Staré nekvalitní zdroje tohle rádi dělají. Zda to je tím, zjistíte jen výměnou.

napájecí kaskádu základní desky?CPU je https://www.czc.cz/amd-vishera-fx-8300/16462... a základní deska je https://www.czc.cz/asus-m5a78l-m-le-amd-760g... podle parametrů je vše v pořádku

Není!!!!! 1) Nahoře píšete kraviny. Tyhle CPU mívají v zátěži cca 65-70°C. Vy píšete, že máte 30°C. Když má místnost cca 22-25°C, tak je 30°C na procesoru totální pitomost. Věřil bych tomu, kdyby to bylo někde v mrazáku, ne v běžném vzduchem chlazeném PC. Takže pokud je to v zátěži, tak to CPU moc nepracuje, což může ukazovat i na tu kaskádu napájení. Když se přehřívá, tak to omezí proudy, aby to neshořelo.2)Pro FX 8XXX se dávají minimálně 970 desky, lépe 990 desky. 760G má sice podporu, ale to dáno jen stejnou paticí. Obecně to jsou desky, které jsou pro předchozí verze procesorů Athlon II, atd.. Nikoli žravé FX. Vždyť má jen napájecí 4pin. Nicméně váš procesor, pokud není taktovaný má snížené TDP 95W a deska by 95W měla dát. Je ale otázka. Může to běžet a nedělat potíže, ale kontrola neuškodí. Tyhle problémy se tu řeší pořád. Co měsíc, to minimálně jeden, který si myslí, že když to má napsáno, že to tam jde vložit, že to musí i fungovat.Napájecí kaskáda je toto:https://goo.gl/2GdmS8Jinak ten váš disk není úplně OK. Může to být dobré, ale nemusí. Zatím to není závažné. A zdroj je také nic moc. Klidně může dělat pády on. Je to prostě starý HW. Těžko hledat závadu. Pokud vyloučíte SW problém, tak to HW problém a tam to může dělat plno věcí. Pak to prostě můžete leda zkoušet postupně měnit, zda se něco změní.Prvně bych si ale ujasnil ty teploty. 30°C v max zátěži (neměří se to v klidu), je pitomost.

Děkuji všem za rady. Rozhodl jsem se (i po vašich radách, za které vám moc děkuji) dát počítač do servisu. Sám si nevím rady, tak mi s tím snad pomůžou tam.