» Poradna » Windows (a jiné OS)

Počítač se restartuje náhodně na prohlížeči

Dobrý den,Mám prapodivný problém s počítačem, jsem na internetu v prohlížeči a náhodně se mi vypne monitor a následně se pc restartuje, žádná chyba ale vždy když jsem na prohlížeči zkoušel jsem i jiný prohlížeč ale je to stejné, jsem na youtube a pak blik no signal a restartuje se počítač udělalo mi to 4krát od čtvrtka, nebyla žádná speciální zátěž a i teď jede vše v pohodě ale pak se to náhodně stane zase, instaloval jsem nový update win a nvidia ovládače ale nepomohlo, je nějaký program který by prošel třeba win crash logs nebo něco ? Jak poznám podle čeho to náhodně restartuje na prohlížení youtube ?

Odpovědi na otázku

tento PC - prava mys - spravovat - event viewer a tam mas hned cervene Critical. Bude tam nejaka chyba kernel power41, co ti mozno napovie. Potom klasicky testovat komponenty. Naposledy ked som takyto PC riesil to boli vadne RAMky.Keby si sa obtazoval napisat konfiguraciu tajneho pocitaca, mozno to je stary kram na vymenu, mozno cisto novy PC a treba to dat reklamovat..

rok a půl starý herní pc, ano je to kernel power critical ale nic moc podrobnosti čím to tedy může být ? zdroj, ramka ?

Záleží co přesně tam je za chybu a jaká je přesná konfigurace PC. Jestli tam je nespecifická Kernel Power (Počítač se nočekávaně restartoval ...) tak to většinou směřuje na zdroj. Můžeš případně ještě zapnout vytváření minidump souboru ale pokud je to zdroj tak se nic nevytvoří (zdroj se nedá softwarově diagnostikovat)

41 kernel power critical zdroj se mi nezdá by padl při vyšší zátěži nebo hned po startu, tohle je v určitou dobu a jedno co s pc dělám, večer hraju naplno a zároveň serfuju net a nic na oběd mám zaplý prohlížeč a mám power error ? Není nějaká chyba ve win updatech ?

"Není nějaká chyba ve win updatech ?"Odpověď zní proveď diagnostiku tak to dělá i servis.Vyzkoušet nový (dostačující a kvalitní) zdroj, test ram, test SSD / HDD. Pokud máš podezření na Win update fajn tak čistá instalace OS na náhradní (a funkční) SSD / HDD (jistě doma nějaké máš )

tak potom je to jasne, odnes to kde si to kupil, 2 roky zaruka, nech problem vyriesia.

aha a když jsem si ho skládal sám co mám jako konkrétně odnést když nevím k čemu se chyba stahuje ?

sam to doma neopravis, odnes to do servisu, kde maju nahradne komponenty na skusanie. Ani ja doma moj pocitac neopravim, musel by som si to odniest do roboty, kde mam komponenty na skusanie. Take jednoduche to je. Ked si to kupil v eshope, ktory nema servis, tak mas smolu, odnes to do normlaneho servisu, identifikuju problem a potom vadny komonent mozes poslat na reklamaciu.

pokud si to kupoval 1 shopu, odes to tam cele, zavadu najdou a vymeni kdes to kupoval? napiš kompoety