» Poradna » Windows (a jiné OS)

Počítač se při instalaci grafického ovladače restartuje

Zdravím komunitko,mám notebook HP 17-y011nc. Momentálně na něm mám čistou legální instalaci win10. Při doinstalování ovladačů jsem však narazil na problém. Během instalace grafického ovladače se mi notebook zrestartuje a ovladač se nenainstaluje. Zkoušel jsem z HP Support Assistantu i ručně po stažení a pořád stejný výsledek. Zkoušel jsem přeinstalovat win přes MediaCreationTool a nic. Samozřejmně to má negativní efekt, že nemůžu upravovat jas displeje, používat druhý monitor a sekají se mi graficky (byť jen lehce) náročnější operace. Máte někdo nějaký nápad, co s tím? Děkuju moc za odpověď

Odpovědi na otázku

Grafiku tam máš jakou, předpokládám, že AMD Radeon Vega 3? Zkusil jsi stáhnout ovladač ze stránek AMD? Co BIOS máš poslední dostupnou verzi?

děkuju za odpověď, grafika je tam, AMD Radeon R7 M340. Instalovat ovladač přímo ze stránek AMD jsem teď zkusil se stejným výsledkem. Verzi BIOSu mám aktuální.

Ještě bych otestoval aktualizaci ovladače od MS. (aktualizovat sw ovladače, ve správci zařízení)

Bohužel i tohle bez zdárného výsledku. Dost možná něco odchází z HW, protože počítač se i s čerstvou instalací začal sám od sebe občas restartovat a vetrák jede na plno i přes to, že nic není zaplého... asi to předám dál, každopádně moc děkuju za investovaný čas a rady a přeju pěkný víkend :)

Zkusil bych live Linux. Tím by se vyloučila vada HW.