» Poradna » Notebooky

Počítač se neustále sám od sebe vypne

Zdravím prosím nevíte někdo, proč když zapnu PC, tak chvílí běží na ploše (cca 5.min) a potom se vypne. PC mám docela výkonný a nemůžu pochopit, čím to může být. Muže to být zdrojem? Když se vypne tak něco v počítači klapne. Prosím porad´te.

Odpovědi na otázku

zdroj, nebo třeba i chlazení - teploty jsi zkontroloval?

Teplotou to nemůže být protože jsem zapnul jenom počítač a za dvě minuty se zase vypnul. To by se mohlo opakovat donekonečna.

"...Teplotou to nemůže být protože jsem zapnul jenom počítač a za dvě minuty se zase vypnul..." Vynikající zdůvodnění! Ten "nezdroj" je ovšem velmi pravděpodobný a snad neoddělal něco jiného.

Máš pocit? Ja mám pocit, že som riaditeľ.... Ale tu nie sme na detskom ihrisku, kde má každý nejaký pocit. Pri PC to bez čísiel nejde

Co začít alespoň výčtem komponent, včetně toho zdroje (označení 500W opravdu nestačí, chceme výrobce a typ, případně vyfotit štítek).

Me to delal prach na chladici pod vetrackem CPU najednou to vyplo a hotovo.

Vyčistil jsem ho od prachu a furt to stejný.

A pred tim to jelo normalne,mebo kdy to zaclo.Neinstalovals neco?

Začalo to asi před týdnem. Hrál jsem Battlefield 4 a po hodině bum. Od té doby blbne a nenainstaloval jsem tam nic.

Skřín Zalman Z3 Plus, Intel core i5 3,5 Ghz, Zdroj Evolveo pulse 500 atx , Grafika Nvidia GT 740 , Základní deska Aus H97 Plus

Mozna oddelals GK. Battlefield 4 HW. Minimální HW požadavky:Operační systém: Windows Vista SP2 32-bitProcesor: AMD – 2,8 GHz Athlon X2 | Intel – 2,4 GHz Core 2 DuoOperační paměť: 4 GBGrafická karta: AMD – Radeon HD 3870 | NVIDIA – GeForce 8800 GTPaměť grafické karty: 512 MBVolné místo na disku: 30 GBDoporučené HW požadavky:Operační systém: Windows 8 64-bitProcesor: AMD – 6 jader | Intel – 4 jádraOperační paměť: 8 GBGrafická karta: AMD – Radeon HD 7870 | NVIDIA – GeForce GTX 660Paměť grafické karty: 3 GBVolné místo na disku: 30 GB

Hrál jsem docela masivní bitvu výbuchy a tak měl jsem zapnutej youtube a 8 záložek otevřených :D

Čo je k smiechu?

No tak první co bije do očí je ten zdroj. Evolveo jsou opravdu levné odpadní zdroje. Takže bych v prvé řadě nahradil jeho. Druhá věc, co mě zaráží, je ta grafika. Nemá to asi nic společného s pády PC, ale proč tam je opravdu nechápu. Na hry slabá a na ostatní by měla stačit integrovaná v procesoru. Možná pokud tu grafiku vyndáte, tak se ten zdroj vzpamatuje a PC poběží.

A můžu normálně vypojit grafiku? nepodělá se nic?

No pokud vytáhnete PC ze zásuvky a necháte ho chvíli vybít, tak by nic stát neměl. Integrovaná grafika by se měla spustit automaticky (musíte přepojit kabel od monitoru na základní desku (snad máte shodné konektory)). Případně tu grafiku povolíte v biosu.Takže stát by se nic nemělo, ale ten PC jsem neviděl a nevím jak jste šikovný. V 99% případů je to ale OK.

Pokud jí ale vyndáte, tak už si ale nezahrajete nic. Ta integrovaná je slabší než GT 740, je jsem neočekával, že na tom opravdu jde něco hrát. To hrajete v jaké rozlišení? Předpokládám low detaily, že?

Bf 4 jsem hrál na high :/

Při full HD rozlišení na HIGH a alespoň 30FPS? Nevěřím, ale to není podstatné. Vsázím na ten zdroj. Je to opravdu mizérie. Nelze to říci na 100%, ale s velkou pravděpodobností to bude on.

Takže vypojil jsem GK a děla to totéž, furt se vypíná.Takže to bude asi zdroj.

Padání PC bez BSOD, náhle a poté případný restart (sám od sebe, žádné aktualizace nic) je odvařený zdroj, výjimečně ZD. Levné zdroje využívané trvale při maximálních možnostech se nakonec k této nestabilitě "protaví".> Vždy kupovat ideálně dimenzovaný zdroj, který bude vytěžován kolem 80%, při nominální nejlepší účinnosti s občasným přetížením.

Toto vypínání způsobuje šifrovací kůň mě to dělal počítá také! Trojské koně neběží v nouzové režimu! Zkonstruován systém V nouzorežimu použij on- line scannerem eset!