Počítač se nespustí s nově naistalovaným systémem

Zdravim, chtěl sem otcovi přeinstalovat jeho počítač, protože ho měl přecpanej kdejakim smetím z netu a celkově už blbnul. Udělal sem zálohy dat a poté jsem vložil CD - Win XP Prof. a zadal novou instalci. Při restartu jsem zadal oddíl, na kterej chci nahrát systém, zeptal sem mě, zda chci odstranit stávající systém, odklikl jsem, že ano. Chtěl sem zformátovat celý disk. Instalace proběhla v pořádku a poté jsem začal instalovat ovladače. Jakmile jsem instaloval ovladače na grafiku ATI HD4670, nahlásilo mi to, že Microsoft a ATI nemají nějaké certifikáty, to se dalo přeskočit a pokračoval v instalaci, poté na mě naskočili hlášky s tím, že už jsou určité soubory z ovladačů novější a zda je chci přepsat či ne. To mě dost zarazilo a dal sem, že ne. Po instalaci a restartu, systém naběhl jen ve 4bit barvách a že ovladače CCC nejsou kompatibilní, ve správci zařízení jsem dal tedy opravu ovladačů a po restartu to opět bylo barevný v pořádku. No a tím, jsem poté zjistil že při instalaci se neprovedl formát, že na disku v Program files zůstaly všechny složky a soubory. Tak jsem se naštval, vložil opět CD s Win XP a dal restart. S tím, že nastavím boot from CD a že z konzole naformátuju disk, Jenže k tomu už sem se nedostal. Od té doby se nedostanu přes bootovací obrazovku. Do biosu se dostanu, snažil jsem se dostat do systému přes nouzový režim, ale furt nic. CD nenaběhlo a vždy to zůstalo viset jen na "černé obrazovce". Desku jsem přinesly z opravy asi tak před 2 měsíci, tak sem si řekl, to nebude deskou. Ale asi diskem, je to historickej kousek jen 40Gb, kde je jen systém. A další disky 250GB a 160Gb sou samostatně na data. Zkusil jsem tedy v biosu vypnout ten starej 40Gb disk a poté jsem se dostal k tomu, že se načetlo CD s XPčkama, jenže to chělo Disketu a FDD mechaniku už prostě nemám. Takže tohle nevyšlo. Zkusil jsem poté vložit CD s Linuxem (Knopix) a ještě jeden systém Linuxu a dostal jsem se jen ke startu spouštění Linuxu, ale dál už nic. Zase jen ta černá obrazovka. Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

dvě věci:
a) myslím, žes to správně vložil do kategorie hardware, protože to taky vidím spíš na HW problém, než problém s instalací XP
b) škoda, že tě nenapadlo napsat ještě HW konfiguraci... zejména věci okolo grafik...

1) Je na základovce integrovaná grafika?
2) Máš v pc samost. grafickou kartu v některém slotu? Ve kterém?
3) if 1=no, then zkontroluj řádně zastrčení GK ve slotu, příp. ji vyzkoušej v kamarádově pc
4) if 1=yes + 2=yes, then vyndej samost. GK a zkus nastartovat bez ní. Pochopitelně po restartu vlez do BIOSu a zkontroluj v nastavení, aby se načetla integrovaná GK
4) pak zkus totéž se sam. GK, zasuň do desky, v BIOSu nastav aby se jako první spouštěla GK z příslušného rozhraní (AGP nebo PEG)...

Jo a mimochodem, "odstranění stávajícího systému" není formát disku. Pokud chceš formátovat, tak je potřeba dát volbu, že chceš odstranit oddíl (tady nevím, zda je to skutečně podmínka, nebo zda se dá vynechat odstranění oddílu a zda Widle nabídnou formát disku i bez toho). Každopádně, když zadáš, že chceš odstranit oddíl, tak ti pak instalace formátování nabídne, a to jak rychlý, tak úplný formát disku.

A taky bacha na písmenka disků, se kterýma si Widle při instalaci hrají ping pong... Obecně při přeinstalaci doporučuju odpojit všechny disky, kromě toho, kam se má instalovat, a je-li tento ještě rozdělen na víc particií, tak si napsat nebo zapamatovat velikost té systémové partišny, kam chceš systém instalovat a při reinstalu důsledně Widle kontrolovat, jestli opravdu instalujou tam, kam ty chceš...

a jen pro úplnost, aby to někoho nemátlo, tak dodám, že oddíl po odstranění je potřeba samozřejmě ještě vytvořit... tyto obě činnosti nezaberou víc jak pár vteřin, všechno se dělá klávesama dle pokynů na obrazovce, takže je to jen o tom, stisknout při instalaci pár čudlíků navíc

Grafika je PCe slotu. Samozřejmě mě napadlo, že bych vyzkoušel kartu na jiným PC, jenže ve 2 ráno už se blbě shání jinej komp. Je pravda, že sem furt zkoušel v biosu přenastavovat HDD, ale na grafiku jsem nekoukal. Na to se ještě podívám. Jinak, při té reinstalaci jsem odpojil pro jistotu ten disk, nakterý jsem hodil zílohu. Taky už se mi jednou stalo, že chtěl instalovat na jinej disk. Mno a každopádně si teď uvědomuji že při té instalaci to nenabídlo zda chci formát. Jen, zda chci odstranit stávající systém.

1. V první fázi jsi nic nepřeinstalovával.
2. Svěř počítač k instalaci někomu povolanějšímu, protože když nejsi schopen ani nabootovat z CD, tak těžko zvládneš projít celou instalaci včetně ovladačů a programů. Ono to zase taková sranda není.
3. Protože i když se podaří nabootovat z CD a nechat proběhnout první kolo instalace, tak další dotaz do poradny bude "ono to nemůže najít nově nainstalované Windows a tvrdí, že tam nejsou, co mám dělat"?

ad.2: svěřovat počítač někomu povolanějšímu nechci. Nabootovad CD umím, jen to prostě nepokračuje dál. Když sem se pokoušel nainstalovat na jinej disk, se zasekla instalačka. Když sem zkoušel bootovat z CD - Knopix - zaseklo se to na "černé obrazovce".

pises skoro jako ja, jen jeste se zbavit diaktriky a velkych pismen.

jinak ATI dnesni AMD = nestabilita systemu.

Tak se mi to podařilo rozchodit, problém byl v RAMce a pravděpodobně ještě vadným slotem na RAMku. Vyjmul sem jednu ram a zkoušel růzlé sloty, na 4. místě to nefungovalo. Spojili se 2 problémy. Vadná RAM a slot.

No to mi povídej. Ne že by to nebylo možné, ale pravděpodobnost je minimální. Spíš to vidím, jak někdo memory narval do slotu doslova "kladivem", a poničil oboje.