Počítač se ne zapne, větráky se trochu škubnou

Zdravím, dnes sem prvně zapojoval základní desku, nutno podotknout, že neúspěšně. (desku zapojuji prvně, neboť sem si pc vždy nechal složit někým, kdo tomu rozumí. Na staré desce mi odešel jeden slot pro ramku, proto sem kupoval novou) Všechny konektory sem zapojil jak na staré desce, jediny rozdíl je v tom že moje nová potřebuje místo 8mi pinů příd. napájení jen 4pin, tlačítka od bedny sem připojil podle manuálu, sata kabely popořadě (disk 1,dvd 2 apod). Ale i tak když zmáčknu tlačítko na zapnutí pc, tk se nic neděje. Větráky se sice škubnou, ale jen velmi nepatrně. Co mám překontrolovat, popř. kde jsem mohl udělat chybu? Zdroj je certifikovaný Gold, deska je msi h81m-e33 Předem děkuji za rady

Odpovědi na otázku

A co kompletni popis HW, co tam je?Jestli tam mate Haswell Refresh, tak by problem mohl byt v puvodnim biosu, ktery pro nej nema podporu.

Zafungovala ochrana ve zdroji nebo na desce. Kdyby ne tak se z toho zacoudilo ... .Pokud tomu nerozumite proc si to nenechate odborne sestavit?

Typická začátečnická chyba:"tlačítka od bedny sem připojil"=> nacpal jsi hw do bedny! Co s tím?1) Viz kolegové.2) Všechno ven z bedny na pracovní stůl.3) Sestavit a testovat v základní sestavě:MB + zdroj + CPU + chladič CPU.Funguje?ANO:3) Postupně přidávat hw a testovat.4) Instalovat OS.5) Zahořovací testy.6) Hw + větráky do bedny až po důkladném otestování.

Jenom pro vysvětlení: To škubnutí ventilátorů nasvědčuje tomu, že zdroj sice zapne, ale dojde k názoru, že je někde fatální zkrat. Sice se nemusí nutně jednat o skutečný zkrat (= závada zdroje), ale klonil bych se ke skutečnému zkratu. Tudíž jak praví kolegové: rozložit počítač na stůl, aby se vyloučily zkraty na bednu, udělat minimální konfiguraci (tj. holá deska beze všeho, i bez pamětí a grafiky, jenom s procesorem - ten, pochopitelně, vždy s chladičem) a zapnout, třeba jenom šroubovákem. Když se zdroj udrží, přidávat další komponenty (pochopitelně, přidávat ve vypnutém stavu!), až se zjistí, co dělá ten zkrat.