Pocitac se chova divne

Zdarmam velky problem se svym pocitacem. Budu rad za kazdou radu nebo namet.Cele to je na trochu delsi vypraveni, takze: 2 roky mi fungoval pocitac uplne pohode (Athlon XP 1700+, Epox EP8K9AI, 256MB no name DDR 333, IBM HDD 45GB, GF2MX, Win2k). V lete mi ale odesla on-board sitovka (asi kvuli blesku). Jeste asi mesic jsem pocitac bez problemu pouzival, pak jsem se dokopal k reklamaci. Po vyndani desky bylo videt cca 10 vyteklych kondiku, technik se vyjadril po prvnim pohledu, ze cela deska je v hajzlu, reklamaci uznali a dostal novy kus MB. Mezitim mi odesel disk (ktery jsem v dobe kdy jsem mel desku v reklamci provozoval v jinem pocitaci).Koupil jsem si novy (Maxtor Diamond Max 9, 200GB, PATA), sestavil pocitac, nainstaloval XP a hle pocitac se po case zacal chovat divne - po nalogovani trvalo cca 3minuty, nez nabehl taskbar, nekdy spadl winologon.exe nebo lsass.exe apod. Zkousel jsem preinstalovat Win, nekolik dni to fungovalo zcela ok, pak se zacaly objevovat podobne problemy. Neni v nich zadna pravidelnost, snad jedna docela casta vec je, ze pri obnovovani systemu z rezimu spanku (hibernate) to tak na 70% spadne, nejde pak sitovka, system se musi vypnout ze zasuvky, a pak to teprve jde. Taky to obcas spadne pri normalnim bootovani. Muj dojem je, ze pri bootovani se nekde neco po*** v instalaci Win, z toho plyne podivne chovani ktere se oak postupne zhorsuje. Rekl bych, ze na prvni pohled to je problem s RAM, ale s timhle modulem jsem jel 2 roky ok. ZKousel jsem je overit pomoci memtest86+, ale zadna chyba. Taky jsem je zkousel podtaktovat. Dalsi podezreni jsem mel na novy HDD. Zkousel jsem ho rozdelit na vic partitions (kvuli limitu 137GB), taky jsem na nej poustel PowerMax, ale zadnou chybu se najit nepodarilo. Taky jsem si overil ze mam posledni verzi BIOSu k mymu MB. Takze momentalne funguju tak, ze zhruba po tydnu preinstalovavam Windows :(. Hlavni problem ktery dost ztezuje nejakou diagnostiku je, ze po ciste instalaci se prvni drobne problemy objevi Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

V tom PowerMax to byl plný test nebo jen quick? (quick většinou na nic nepřijde, teď jsem tu měl jeden vadnej Maxtor, kde to chybu odhalilo až při plném testu)Jinak by opravdu mohlo jít o ne zcela 100%ní kompatibilitu mezi deskou a diskem..

V tom PoweMaxu v4.09 jsou 3 nedestruktivni testy:     - Basic Quick (90 Second) Test     - Advanced Test (Full Read Scan)    - Burn In Test Zkousel jsem vsechny 3, prvni a druhy skoncili na success a treti ponekud podivne "cannot write log file". Pritom jsem ho spoustel z RAM disku, na ktery urcite mohl zapisovat. Asi tam ma natvrdo zapis na a:, ale ja nemam disketarnu. btw. mezitim jsem zkousel pro zmenu nainstalovat Win2k, ale taky se chovaji divne.

No pokud jsi tam intaloval dva různé systémy a oba se chovají divně, tak je to určitě problém hardware. A abych řekl pravdu, tak ti to hledání nezávidím. Pokud zde ale uvádíš, že problém mohl být způsoben bleskem, tak bych v první řadě zkoumal komponenty, které jsi tam v té době měl - je dost pravděpodobné, že se podělalo ještě něco dalšího. Nakonec já měl jisté problémy jen tím, že jsem měl na jedné kšandě dva různé typy disků (WD - master, Segate - slave). Ještě by možná stálo zato vyzkoušet, zda se problémy budou vyskytovat pod Win 98 - někdy se dokáží přes ty hardwarové nekompaktibility přenést lépe. Pokud ti budou dělat problémy i ty, tak je něco 100% vadného.