» Poradna » Počítačové sítě

Počítač sa sám reštartuje

Dobrý deň, už druhý deň mám problém s počítačom. Keď počítač zapnem všetko je normálne (Intel,načitavanie Windovsu XP,) keď je už načítaná obrazovka a všetky ikony tak asi o 2-3 minúty obrazovka zamrzne a počítač sa sám ako keby resetuje stále dokola. V 1.deň ešte šlo po reštarte na tvrdo dalo na počítači fungovať ukazovalo to ale chybu : BCCode: 1000000e (neviem či som napísal dosť núl) dal som avastom otestovať celý počítač ale nenašiel sa žiadny vírus počítač šiel večer nomálne už to vyzeralo že mu nič nieje. Dnes (2.4.2019) počítač šiel od rána celkom normálne do asi 16:30. Chyba sa objavila znovu ale tento raz začala tak že: počítač šiel a obrazovka sčernela znovu sa zapla a bola taká netypická ikony boli oveľa väčšie kurzor bol tiež zväčšený a čierny a ukazovalo že počítač prestal pracovať. Počítač som vypol normálne cez program. Keď som znovu zapol počítač aby som sa ujisti l že program zmizol prár krát sa objavila bootovacia časť BIOSu keď som nastavil čas a dátum počitač sa zapol a znovu po 2-3 minútach obrazovka zamrzne a počítač sa začne dokola reštartovať. Keď sa mi podarilo počítač trochu spojazdniť po asi 15 minútach počítač pípolzmenilo sa rozlíšenie a vyhodilo že program zobrazovania prestal pracovať a bola tam chyba igxprd32. Od vtedy je to stále rovnaké. V poslednej dobe som nič neaktualizoval ani nesťahoval tak neviem čo to spôsobuje. Systém sa zapne normálne ale po 2-3 minútach sa sám dokola reštartuje ako som písal vyššie. Chcel by som Vás poprosiť o radu.

Odpovědi na otázku

igxprd32 ukazuje na špatný ovladač integrované grafické karty. Zacykleni po bootu tomu taky nasvědčuje. Zkuste najít nejnovější ovladač, starý odinstalovat a restartovat PC. Pak teprve nainstalovat ovladače.

Dobry den,ja som kedysi davno mal podobny problem a nakoniec po vymene zdroja napajania to prestalo. Nejaka vetva napajania davala malo stavy. Skuste len vymenit zdroj z ineho PC na vyskusanie, ci to nepomoze.

Nejdriv bych rozlisil jedna - li se o HW nebo SW zavadu. Asi nejlepsi bude hodit na flashku nejaky live linux a mrknout zda nabootuje bez problemu, nejaka diagnostika by mela byt citelna i v prubehu bootovani z terminalu.

Ahojte, ďakujem za všetky rady začnem po rade. Než stihnem niečo urobiť v PC vo windovse sám sa reštartuje. Možnosť výmeny zdroja bohužiaľ nemám lebo nemám iný počítač. Ako som písal keď sa podarí zapnúť PC na viac ako 3 minúty vyhodí chybu BCCode 100000e BC1 alebo BCCode ea, keď chcem niečo urobiť zapnúť štart alebo nejakú inú ikonu tak sa reštartuje. Sú ešte nejaké možnosti? Do pred ďakujem za ďalšie rady.

Za tehle okolnosti je jedina sance servis. Kdyz nemate ani jiny HW, s pomoci ktereho byste to otestoval, moc moznosti logicky neni.

Dobrý deň keby som skúsil vybrať harddisk a skúsil ho dať do kamarátov ho PC či to bude robiť aj v jeho PC. Alebo to s tím nesúvisí??

co ti pomože druhy hdd? XP nie je prenosne na rozdiel od w 8-10. v tvojom pripade by som skúsil novu instalaciu.

Nouzový režim

Poradíte mi ako ho zapnem??

Dobrý deň, podarilo sa mi zapnúť Safe móde a v ňom dať obnovu systému počítaču to pomohlo asi tak na 15 minút ale potom znovu sa obrazovka ako keby pokazila a zasa ukazovalo že systém pre zobrazovanie igcprd32 prestal pracovať. Keď som počítač reštartoval tak problém bol zasa rovnaký...

Len BTW, čo je to za delo, na ktorom máš Win XP?

Istotne tam má nejakú starú integrovanú Intel grafiku. igcprd32.dll je asi poškodená = reinštal tých WinXP.

Išlo mi o to, či to nie je PC na vyhodenie, alebo je ako Rayer, ktorý sa nechce Win XP zbaviť ani na i7-2600K

A reinstall OS byl vyzkoušen? Pokud jsou to nějak nabořené Widle, nepomůže jim ani svěcená voda..