» Poradna » Windows (a jiné OS)

Počítač s W10 jde sám do režimu spánku i když je tento režim zakázán

Dobrý den,poraďte prosím co zkontrolovat když mi počítač s Windows 10 Home 64 bit sám občas přejde do režimu spánku. Třeba odejdu na pár minut a když se vrátím tak spí. Nestává se to pokaždé. Dneska se i sám v noci probudil.Režim spánku je vypnut ve Windows:https://s20.postimg.org/ydfqrsgul/rezim-spanku-vy... děkuji

Odpovědi na otázku

Budete mať poškodený register, tie čudle v tom nastavení budú nefunkčné.

Při probuzení počítače z režimu spánku a problému se samovolným přechodem počítače do režimu spánku je potřeba v „Možnostech napájení“ zviditelnit v nastavení „Režim spánku“ položku „Vypršení časového limitu bezobslužného režimu spánku systému“, a to změnou hodnoty v registrech – viz níže. Následně pak zadat číslo 0 do hodnot „Baterie: 0 min“ a „Napájení ze sítě: 0 min“ a počítač se už sám neuspává.[HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Power\PowerSettings\238C9FA8-0AAD-41ED-83F4-97BE242C8F20\7bc4a2f9-d8fc-4469-b07b-33eb785aaca0]Změnit hodnotu "Attributes"=dword:00000001 na "Attributes"=dword:00000002A ještě jednou polopaticky:Změnit hodnotu v registrech, pak se objeví nová volba „Vypršení časového limitu bezobslužného režimu spánku systému“ v „Možnostech napájení“ v nastavení „Režim spánku“, pak zadat číslo 0 do hodnot „Baterie: 0 min“ a „Napájení ze sítě: 0 min“ a počítač se už sám neuspává.

Děkuji "Intruder" za radu, vyzkoušel jsem. A zdá se, že to přestalo blbnout. Kdyby to zase začalo, tak se ozvu.. Díky----Pokud by někdo měl stejný problém tak na správné místo do registru se dostane i takto: Win. + R ; napsat: regedit ; pak potvrdit Enter ; pak menu Úpravy / Najít a dát hledat: 7bc4a2f9-d8fc-4469-b07b-33eb785aaca0změnit "Attributes" z "1" na "2"Win. + R ; napsat: powercfg.cpl ; potvrdit Enter ; "Změnit nastavení schématu" u aktivního schématu ; "Změnit pokročilé nastavení napájení" ; "Režim spánku" ; "Vypršení časového limitu bezobslužného režimu spánku systému" nastavit obě hodnoty z 2 minut na 0 minut.

Aktualizace po 6 dnech: bohužel to problém nevyřešilo úplně. Počítač se za tu dobu:- ani jednou neuspal (dobré)- počítač se již 3x sám probudil v noci. Dneska jsem odchytil možná příčinu. Po probuzení jsem spustil z příkazové řádky "cmd" příkaz:C:\Users\user>powercfg /lastwakeWake History Count - 1Wake History [0] Wake Source Count - 1 Wake Source [0] Type: Device Instance Path: USB\VID_045E&PID_074B\6&2b417fe9&1&4 Friendly Name: Description: Složené zařízení USB Manufacturer: (Standardní hostitelský řadič USB)Ve "Správce zařízení" / Řadiče USB jsem je proklikal a našel, jsem shodný "Instance Path" u zařízení "Složené zařízení USB":Driver Name: usb.infClass Guid: {36FC9E60-C465-11CF-8056-444553540000}Driver Date: 06/21/2006Driver Version: 10.0.10586.0Driver Provider: MicrosoftDriver Section: Composite.Dev.NTDriver Rank: 0xFF2003Matching Device Id: USB\COMPOSITEOutranked Drivers: Device Updated: falseParent Device: USB\VID_1A40&PID_0101\5&81fb81&0&2Je tedy na vině externí disk a nebo pasivní USB hub ke kterému je připojena myš a klávesnice? Externí disk asi ne, protože v USB řadičích je kromě Složeného zařízení USB i "Velkokapacitní paměťové zařízení USB"?

Mě se PC probouzel z hybernace i spánku až jsem našla tento návod je sice na Win.7 ale funguje i na Win.10.Za zkoušku to stojíhttp://martinpetracek.com/420-samovolne-zapinani-po...

1. Podívej se do Prohlížeče událostí. Tam najdeš co, kdy, jak, čím probudilo PC (+ další věci)Vyfiltruj si "Power-troubleshooter"2. Zkontroluj v Plánovači úloh která úloha probudila PC. Zjistíš to z historie (plánovače) kterou ale musíš napřed zapnout (je defaultně vypnutá). Takže až se PC zase probudí, běž do historie a máš "viníka". Pak danou úlohu zakaž. Bylo zjištěno, že i úlohy které to nemají explicitně nastaveno, mohou PC budit! Tímto postupem se už podařilo vyřešit mnoho případů "záhadného" probouzení počítačů.

Našel tu událost a Zdroj probuzení: Zařízení -USB Input DeviceTargetState 4 EffectiveState 4 WakeSourceType 5 Asi už vím čím to je. Ve stejné elektrické prodlužovací zásuvce kde je zapojen počítač je zapojen i externí disk, který se uspává spolu s počítačem. Ve stejné el. zásuvce jako PC a disk jsou i mechanické spínací hodiny a ty když se spustily včera ráno, tak to cvaklo a ve stejnou chvíli se probudil počítač. Do spínacích hodin je zapojen pouze mobil, který není připojen k PC. Takže to asi vyšle nějaký elektrický impulz nebo co.Logování jsem zapnul v Plánovači. Díky za rady.

Dakujem pekne pánové ..

Díky za radu,funguje to