Počítač při zapnuté tiskárně stále hlásí, že je tiskárna vypnuta a že je jí nutno zapnout.

Dobrý den,
mám notebook s OS Windows 7 a tiskárnu HP DJ F380. Tísknárnu mám k notebooku připojenou kabelem přes USB. Tiskárnu zapnu, pak nastartuji notebook, aby s tiskárnou mohl pracovat. Otevřu dokument a pošlu jej na tiskárnu. A pak čekám a čekám a nic se neděje, žádný tisk. Při diagnostice problémů s tiskem pak počítač hlásí chybu, že tiskárna není zapnuta a že je jí potřeba zapnout. Ale jak mám zapnout již zapnutou tiskárnu. Když zkusím na tiskárně skenovat, tak zpětná vazba mezi tiskárnou a notebookem normálně funguje, scanovaný dokument se objeví na obrazovce monitoru a mohu s ním dále pracovat. Chyběla mi v tiskárně černobílá barva, ale tu jsem již doplnil, takže v nedostatku barvy by to být nemělo.

Odpovědi na otázku

-kontrola ovládača v správe HW? žiadny žltý trojuholník?
-resetoval si nastavenia tlačiarne po doplnení tej čiernobielej farby?
-nie je poškodený kábel k tlačiarni? fungovala tlač pre výmenou náplne? odlepil si fóliu z kontaktov náplne pred jej vložením?

Je ta náplň origo?

Tiskárnu připojuješ kabelem do stejné USB zásuvky?
Notebook startuješ od spuštění nebo probuzení z nějakého úsporného režimu?

Kup si pořádný USB kabel, pokud možno co nejkratší.

Podívej se do Nabídky Start naTiskárny a pokud tam najdeš nějakou jinou, kterou fyzicky nevlastníš (ve W 7 se automaticky nainstaluje jakýsi virtuální nesmysl + virtuální fax), tak oboje odstraň.