» Poradna » Notebooky

Počítač nerozpoznává touchpad (oficiální drivery nefungují)

Zdravím,jak už jsem psal v titulku, mám problém s touchpadem. Reinstaloval jsem svůj systém (Windows 8.1), již při předchozí reinstalaci jsem měl problém s touchpadem, ale záhadným způsobem jsem ho tehdy zprovoznil. Teď jsem už takové štěstí neměl... Oficiální drivery doporučené výrobcem nefungují (Acer Aspire ES1-711G). Zkoušel jsem i jiné drivery, výrobce doporučuje Elantech, ale mám pocit, že minulý rok, když jsem reinstaloval windows, jsem touchpad rozjel jen s driverem od Synaptics. Zkusil jsem nainstalovat snad každý driver, který jsem na internetu našel, ale žádný nefunguje. Ve správci zařízení se ani touchpad neukazuje, pouze myš. Zkoušel jsem i BIOS, jestli náhodou nemám touchpad vyřazený, ale ani v BIOSu se mi touchpad neukazuje.... Jako by ani v PC nebyl. Že by se najednou rozbil mi přijde nepravděpodobné, ještě včera před reinstalací systému byl funkční... Byl bych rád za jakékoliv návrhy, jelikož mně už všechny nápady došly, děkuji.

Odpovědi na otázku

Mne by to trvalo asi dve minúty, než by som Touchpad zapol a nainštaloval ovládač, to je všetko. V servise by Vám to urobili na počkanie a lacno.

Asi jsme se nepochopili ... Notebook se chová, jako by v něm žádný touchpad ani nebyl a žádný ovladač (včetně těch, které přímo doporučuje Acer pro můj typ) nefunguje.

Touchpad je v NB vedený ako PS/2 zariadenie. Pozri sa v Ovládací panel - Myš - karta Elan, aké sú tam nastavenia a či hlási "pripravenosť". Niekedy je tam nastavené i to, že touchpad je neaktívny pri pripojenej myši.V tom istom nastavovaní na karte Hardvér je zoznam pripojených polohovacích zariadení - ak máš touchpad aj myš, musia byť zobrazené oba.Tiež pozrieť v BIOSe, či je v ňom PS/2 povolené.

Celkom presne. Este by bolo mozno vhodne najst tu PS2 mys(to je ten touchpad, netreba sa nechat pomylit) a napisat sem Hardware ID zariadenia.Pamatam si problemy s Asus ntb, kde bolo na vyber z 3 roznych ovladacov na TP(Elantech, Synaptics a Alps) a nefungoval v danom OS ani jeden. Musel sa stiahnut odinakial...

V BIOSu jsem žádnou zmíňku o PS/2 ani nenašel; co se týče ovládacích panelů-myš, tak tam je zobrazená jen myš, žádný touchpad. Ve správci zařízení jsem rovněž pod ''myši a jiná polohovací zařízení'' našel jen myš, nic jiného. Ovšem pod ''klávesnicí'' jsem našel ''Standardní klávesnice PS/2'' , v ID hardwaru potom bylo: ACPI\VEN_1025&DEV_0939ACPI\10250939*10250939

Upozorním jen na dvě (snad to stačí) zcela zásadní možnosti:- touchpad je vadný,- driver nainstalovaný po ŽÁDNÉM předtím nainstalovaném driveru se nechová, respektive ani zdaleka se nemusí chovat STEJNĚ, jako po nějakém už nainstalovaném driveru. S množstvím driverů - a u tebe jich nejspíš bylo požehnaně, se může stát a stává se to - že po nějaké instalaci už celé škály instalací i instalace toho PRAVÉHO driveru pracovat nebude.Z toho ti vyplývá, co také můžeš dělat.

Lebo si si zlikvidoval Recovery oddiel s OEM Windows kde boli továrenské ovladače výrobcom dodané. Tak ti treba v prípade, ak si ľavý grambľavec.