» Poradna » Ostatní

Počítač nefunguje jak má

Dobrý den.Někdy za čas klidně jenom při sledování videa se obrazovka sekne slyším furt zvuk pak nic neslyším pak slyším bzučení a nakonec se počítač vypne sám od sebe, neví někdo čím to je moc bych to ocenil :)Předem děkuji za odpověď.tovární nastavení nepomohlo.počítač požívám tři roky.tady jsou komponenty, aspoň ty které vím:procesor: intel core i5 8thgrafika: GEFORCE GTX 1650pamět ram: 8 Gbhardware: 931 Gbnapájení: 540W

Odpovědi na otázku

To „napájení” má aj nejaké označenie?

ne

V to případě to svěř servisu. Pokud si to chceš diagnostikovat sám, je třeba o PC něco vědět a ne na doplňující otázky odpovídat "ne".

Aha! takže neznámy zdroj (možno noname shit).A to hardware 931gb - to je ČO? Taký HW tu NEPOZNÁME!

super, tak uplne prve sprav cistu instalaciu s formatom disku. Samozrejme si predtym zalohuj data, ze aano.

No já bych asi zkusil vyčistit PC od prachu,hlavně chladič CPU.Tři roky no to už tam bude určitě ho dost.

Ono i to čištění může dopadnout hodně špatně viz. "hardware: 931 Gb"Servis bude rychlejší a pro to PC i bezpečnější.

Na to stačí jeden nepodařený ovladač a PC začne náhodně padat... V systémovém logu se dá (podle data a času) dohledat proč k záseku došlo, pak stáhnout od výrobce zařízení (u grafiky výrobce GPU) aktuální ovladač a otestovat.

grafiku máš odkud? sice pc používáš 3 roky-ale 1650 vydali jestli se nepletu ani ne před 2 rokama-jestli je to nějaká bazarovka-tak bych se zaměřil na ni

Za 20 hodin se nic nezměnilo: https://www.zive.cz/poradna/procesor-chlazeni... , odnes tu imaginární sestavu do servisu. A pak si dej "tovární nastavení": https://www.zive.cz/poradna/obnova-pocitace-d... to nejspíše budeš také ty.