» Poradna » Programy

Pocitac napadnuty virusom CIH - kde zozeniem antivirak pre DOS???

pocitac mam napadnuty virusom CIH95 a potrebujem nejaky antivirak spustitelny v DOS-e, lebo vsetko co robim pod windowsom je uz zavirovane. potreboval by som vediet nejaky priamy link na antivir. dakujem za skoru radu ross

Odpovědi na otázku

No môžeš si stiahnuť z mojej stránky www.budko.host.skNahráš to na disketu a tou nabootuješ počítač.Potom stlačíš F4 a necháš všetky súbory oskenovať a vyliečiť.Podarilo sa mi to s týmto Toolkitom už na 3 PC.Pre 100% vyliečenie systému ale potrebuješ obnoviť systémové súbory start/spustiť/SFC enter musíš mať samozrejme inštalačné CD windowsu.Toto ovšem platí len pre W98

Sežeň si Antivir Format c:\Mike

No já bych doporučil antivir Fdisk.exe a potom utilitku Restart v1.0b

1. AVP umelo sveho casu odvirovat pocitac od CIHu i kdyz uz bylo zavirovane snad vsechno vcetne AVP samotneho. Tak ho zkus nainstalovat2. vem disk a strc ho do nejakeho jineho kompu s antivirem.3. NEvim, jak je na tom AVG s lecenim CIHu. Podle me zkusenosti (pul roku zpet) to nejak nezvlada.

Jojo, nejlepší je strčit to do jiného PC. Kdyby prskal a nechtěl detekovat disk máš teď 2 disky označené jako bootovací, odznač ho PQmagicem. Až po odvirování si můžeš dát pro jistotu na vyléčený disk fdisk /mbr. Když tak chuj s datama.

Skus hledat na www.viry.cz, měli by tam být programy na stáhnutí, vždy k tomu určitému viru. I přesto bych doporučil odvirovat důležité soubory, dokumenty a vše důležité zálohovat. Pak by byl asi nejlepší formát disku, včetně boot sektoru a nová instalace. Hodně štětí Martin Kult

www.eset.sk , meli by tam mit nejaky jednoucelovy antivir zamereny prave na CIH /neco podobne meli na TMC, a byl fakt suprovy/.Admin

nazdarskus pouzit starsi AVP, ked som ja mal CIH, tak bol AVP napadnuty aj sam, v podstate bol kazdy .exe vo win zaCIHovany, AVP to zvladaalebohttp://www.symantec.com/avcenter/tools.list.html&... sem s stiahni si co potrebujes