Počítač na úpravu videa - hodnocení sestavy

Dobrý den,Letos plánuji nový počítač určený převážně pro střih videa (i 4K), grafiku a občas i nějakou tu hru. Sestavil jsem tuto sestavu: https://www.czc.cz/4oubf8vkk0gmgbh2b1m4cj44l... Zajímá mě váš názor, případně co byste změnili. Původní budget byl 40 tisíc Kč, ale těch pár tisíc navíc už nevadí...

Odpovědi na otázku

Když už ti nevadí posraný Win 10, proč nejdeš do nejnovější platformy CPU Coffee Lake..???i7-8700K je jen o litr dražší.. K tomu vybrat desku s chipsetem Z370 -> Fertig.. máš nejnovější stroj..

Mám nejradši Sedmičky, ale do budoucna my Desítky příjdou lepší. S tím Coffee Lake to není vůbec špatný nápad dostupnost je sice horší, ale bude to komplet nové. Díky za tip.

Win 7 dostaneš oficiálně jen na platformu CPU SkylakeTakto jsem před rokem postavil můj stolní PC.. k tomu jsem dokonce stihnul zakoupit moje oblíbené Win 7 v Alze.Na platformu Kaby Lake lze dostat i ty Win 7.. k tomu existuje neoficiální spešl sw, které si poradí s NEpodporou ze strany MS https://www.youtube.com/watch https://www.youtube.com/watch https://www.youtube.com/watch Netuším jak by to dopadlo v jiné nainstalované jazykové verzi Win 7 - v češtině..

Pokud Intel, tak nové i7 8700K a k tomu desku Z370. Ten procesor má o dvě jádra navíc + HT, takže má vlastně 12vláken a ne jen 8 jako i7 7700K. Ram vezměte o frekvenci 2666MHz, nebudou o moc dražší. Na "i" zdroji lze ušetřit. Má to oproti běžnému RM jen možnost monitorovat hodnoty.

Díky za tip, nová 8700K bude dobrou volbou, cenově to není tolik odlišné. RAMky také vyměním (myslím, že něco z původních komponent nepodporovalo tuto frekvenci).

https://www.czc.cz/197468,170558,211779,1756... Tohle je o 1400Kč dražší, ale když by na to přišlo, tak to asi půjde na tu vaší cenu stáhnout a nebude to moc bole. Přitom už je tam GTX 1080 a i7 8700K. To je pořádná nálož výkonu navíc.

Díky moc, tohle vypadá luxusně a nějakých 1000 Kč už je zapakatel...

Akorát si zvolil case "Miditower" - vejde se tam vše?

V pohodě. Nevidím důvod pro vámi vybraný bigtower.R4 je velice dobrá a prostorná skříň. Recenze:https://www.svethardware.cz/recenze-fractal-design-de... https://pctuning.tyden.cz/hardware/skrine-zdroje-ch... Ano je to starší model, ale současná R5 má jen pár drobných vylepšení a přitom je o 1000Kč dražší.

Děkuji za informace, pokud to tak říkáte, tak midcase stačí, jen jsem se obával, aby se tam vše vešlo.

Tvůj luxusní stroj by zasloužil o něco luxusnější bednuFractal R5 https://www.czc.cz/fractal-design-define-r5-... nebo tenhle poslední kousek skladem:https://www.czc.cz/fractal-design-define-r5-... Na obrázku vypadá hůř než ve skutečnosti.. Je to elegantní skvost, odhlučněná tichá prostorná bedýnka..

Pěkné bedýnky :)

Rozdíly mezi R4 a R5 nejsou nijak zásadní, ale pokud chce tak klidně i tu R5. Pokud využije regulaci ventilátorů přepínačem na bedně, tak R5 už má sata (R4 molex), takže ušetří kabel. Lze ale regulovat deskou. No a pak myslím R5 umožňuje vyndat prachový filtr zepředu a ne jen zezadu, takže člověk nemusí za skříň. Světýlko se moc neupravilo. No a pak tedy nemá nahoře R5 díry, ale krycí desky, což je dle mého výhoda i nevýhoda zároveň. Záleží co se preferuje. Jiné změny mě nenapadají. Nevidím tam nic extra zásadního.

Ano, to je ten úhel pohledu každého jedince, který vybírá kvalitní pc skříň.. - Za mě se mi nelíbí právě ten proděravěný nekrytý vršek. A jak víme, prach usedá shora směrem dolů.. Takže proč by měl do pc skříně takhle volně usedat prach.. ??? Ta R5 má perfektní chlazení a není nutné mít jakési pomyšlení, že tím vrškem desky bude větrání dokonalejší.. To je prostě matoucí nesmysl, vrškem bude zbytečně usedat prach do skříně.. - Jediné, co mi na bedně vadí, je vodorovné umístění portů USB na vrchu skříně a vstup pro zvukové zařízení, čímž je opět zřejmé, že se do těchto otvorů může dostávat prach. Vhodnější řešení by bylo, kdyby byl tenhle panel alespoň trochu zkosený.. nebo rovnou tenhle panel jako kolmý(svislý) - to by bylo nutné vršek kapánek přestavět.. *To, že se prach v místnosti hromadí a usazuje, je vidět hned po několika málo dnech, kdy na černém podkladě tu vrstvičku usazeného prachu vidíme pouhým nepatrným pohledem na pc skříň -> nevýhoda černé barvy skříně - leč i přesto je černá barva skříně bezkonkurenčně nejelegantnější..

Paměti bych vybral s frekvencí alespoň 2400 - viz možnosti dle deskyRozhodně bych šel do značky Crucial..

Díky za tip, rozhodně čím víc, tím lip

To není na video, ale obyčejná herní sestava na video = aspoň 3 disky. 1 systém, 2 zdrojová data , 3 výstupní data

To nezní špatně nicméně v současnosti pracuji s 2 disky a stačí to.