Počítač na rozšiřující kartě do PCI nebo ISA

Dobrý den,
hledal jsem na internetu informace týkající se specifického typu rozšiřující karty do PC. Původně byly tyto karty zamýšleny jako levná možnost modernizace stávajících starších počítačů. Tyto karty se připojovaly buďto do slotu ISA nebo PCI a vlastní karta byla ve své podstatě samostatný počítač.

Nemá někdo z Vás jakékoliv zkušenosti s tímto zařízením a nebo jakékoliv informace týkající se těchto "exotických" zařízení?

Děkuji

Petr

Odpovědi na otázku

Pôvodný základ slúži na boot a potom prevezme "vládu" minipc na karte.V súčasnosti to vyrába napr.Advanced MicroSystems na báze VIA C,AMD Geode,IBM PowerPc,Intel-Marvell mobile/Xscale,Asus ako špeciálne prídavné karty na určité typy Upgrade Kit dosky ASRock,EverTop Evergreen a iní výrobcovia ako prídavné karty do špeciálnych meracích a riadiacich zariadení,lekárskych prístrojov ap.