Počítač mrzne

Ahoj,když normálně na PC pracuju(word, net) tak disk začne najednou hrabat a celý PC pak zamrzne. Po manuálním restartu to nemůže najít disk. Osvěčilo se mi až změna portu sata na jiný sata. Nevíte v čem by to mohlo být? Systém aktuální, no viry.PC:Operating system: Microsoft Windows 7 Professional (version 6.1.7601; build 7601) Name: Microsoft Windows 7 Professional Version: 6.1.7601 Build: 7601 Install date: 31.10.2011 14:30:56Service pack: Service Pack 1Internet Explorer version: 9.0.8112.16421Model: To Be Filled By O.E.M.System type: X86-based PCBIOS: American Megatrends Inc. (version: P1.80; date: 18.5.2012) Manufacturer: American Megatrends Inc. Version: P1.80 Date: 18.5.2012Serial number: To Be Filled By O.E.M.Motherboard: ASRock (G41M-VS3) Manufacturer: ASRock Product: G41M-VS3 Version: Chassis: DesktopProcessor: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz (architecture: x64; 2926 MHz) Name: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU E7500 @ 2.93GHz Manufacturer: GenuineIntel Max clock speed: 2926 MHz Architecture: x64 Level 2 cache size: 3072 KB Socket type: CPUSocket Version: Physical memory: 3,4 GBMemory slot: 2,0 GB (BANK0; form factor: DIMM; memory type: SDRAM) Capacity: 2,0 GB Device locator: DIMM0 Bank label: BANK0 Form factor: DIMM Memory type: SDRAM Manufacturer: Manufacturer00 Speed: Max capacity: 4,0 GBMemory slot: 2,0 GB (BANK1; form factor: DIMM; memory type: SDRAM) Capacity: 2,0 GB Device locator: DIMM1 Bank label: BANK1 Form factor: DIMM Memory type: SDRAM Manufacturer: Ukázat celý příspěvek

Odpovědi na otázku

No, jestli se ti změna portu osvědčila natolik, že PC už nemrzne, tak jsi odstranil problém. Vadný port, ev. docvaknutý konektor nebo i vadný kabel v nové poloze.

Ahoj zkoušel jsi jiný SATA kabel?

Ano, zkoušel jsem i jiný SATA kabel a to samé. Po "pár" dnech se to zasekne znova a musím přehodit na jiná SATA port pak to zase chvilku jede. (Nebo přes noc vytáhnout PC z eletriky a ráno taky naskočí).

- Máš nejnovější BIOS- CMOS baterka šlape (Po restartu máš dobrý datum)?- Jak jsou staré HDD (Zkus CrystalDisk info) jestli nejsou chyby ve SMART hodnotách- Ovladače Chipsetu a desky jsou aktuální?

Jo BIOS máš