» Poradna » Počítačové sítě

Počítač mi píše bez internetu

PC píše na chvíli bez internetu za nedlouho internet zase naběhne.

Odpovědi na otázku

Kabel? Wifi? Jiné zařízení má taky problémy? Router jsi restartoval?

Mám WiFi, tenhle problém má i jiný počítač v naší domácnosti

Routerem to nejspíš není

Jak víš?

Tak tím bych si nebyl tak jistý. Je zvláštní, že vám nejede internet ani na dalším počítači připojeném ke stejnému routeru. Buď je opravdu špatný kabel k routeru (někde zlomený, skřípnutý) nebo máte router špatně nastavený (zkusil bych tovární restart) anebo je opravdu vadný.

Router je nový a dvakrát jsme ho nastavovali

A zustavas pripojenej k WiFI siti, a nejde Internet, nebo te to odpojuje z WiFiny?

Doma je ještě jeden PC který je v poho má 5Ghz zatímco ty které mají problémy mají jen 2.4Ghz

Tak možná bych ještě zkusil jiný, nezarušený channel.

predpokladam že žiješ v paneláku a vzhladom na to že je lockdown tak mnoho susedov ma wifi router na tom istom kanáli ako ty a funguje to na pricípe (silnejší pes jexx) takže bud kabel alebo 5G usb modem

a čo ti píše ked ti nepíše? POPROSIM O ROZSIAHLEJSI POPIS.

Může blbnout DNS server poskytovatele, změň v nastavení IPv4 adresu DNS serveru na 1.1.1.1, nebo 8.8.8.8 a 8.8.4.4 (Google), jestli to pomůže, nastav to na WAN routeru, budou to používat všechny zařízení v síti.

Už je to vpoho stačilo vymazat aktualizace WiFi driveru

Sry za zbytečné obtěžování