Počítač do kanceláře

Ahojte ;)Potřeboval bych poradit s výběrem PC do kanceláře.Pc by byl pro menší firmu a počítač by používali na uchovávání faktur, excel word a internet.Mají akorát požadavek aby to bylo rychlý a hodně velký úložiště.Máte nějaký nápad? A když už by kupovaly novej pc tak vzít i k tomu monitor, jakej?Jak je to teď s ms office? Už se dají koupit jen jako předplatné na 1 rok?Díky moc

Odpovědi na otázku

Takže se na tom PC bude i něco dělat, nebo to bude jen skladiště. Na skladiště není třeba nic silného, možná ani není třeba PC. Na tom bude pracovat účetní? Nějaké požadavky? Office už se nechá koupit i samostatně. Není nutné platit předplatné:https://www.czc.cz/microsoft-office-2016-pro...

A cena?

pokud potřebuješ rychlost a velké úložiště, tak tam prostě dej systémový SSD - zde asi v pohodě postačí 120 GB a k tomu přidej řekněme 1 TB HDD na data.

A pokud na tom chce i skladovat firemní data, měl by myslet na zálohy.

Ok, a jak udělat zálohu? Dát tam ještě třetí disk?

A jak tě 3. disk zachrání, pokud se do PC dostane vir, který ti zašifruje všechna data v PC nebo dokonce v celé firemní síti? Zálohovat se musí pravidelně a mimo PC.

A nejen mimo PC ale i mimo kancelar a nekteri doporucuji i mimo budovu, nedejboze ze by ji vyplavilo, vyhorela a tak. jedine zaloha mimo prostory budov firmy to muze zachranit.

Hlavně nezapomenout vyřešit zálohování pokud to firma nemá ... nespoléhat na to že uživatel udělá zálohu.

Mohl bych se inspirovat tady a podle toho hodně poskládat?https://www.svethardware.cz/doporucene-pc-sestavy-201...

Skládat kwncl je nesmysl, nech si udělat nabídku na značkový stroj, ideálně s 5ti letou servismí podporou, o moc dražší tonopravdu není.

Když čtu tvůj dotaz, první nápad je: Proč tahle menší firma nepožádá o výběr nového PC někoho, kdo se v počítačích vyzná? Bez urážky.

Presne tak, kontaktuj nejakeho PC predajcu a oni ti nieco odporucia.Nasledne sem mozes dat link a mozeme ti to zrevidovat, ci to je OK.

1 počítač by používali na uchovávání faktur... ...nato žádný kancelářský počítač není. Na zálohování je server, páskové mechaniky atd...2 jakou záruku ?3 ano Office 3650 jsou jako předplatné.

3. ovšem existují stále Office jako stálá licence, Obojí má své výhody a nevýhody.

Ano, např. Pak jsou stále ještě krabicové Professional a multilicenční verze.

Office 3650 - to je predplatne na 10 let?

Byl my doporučen tenhle PC. S tím že by my tam přidali čtečku karet a zvýšili HDD. Mohlo by to být OK?https://www.tsbohemia.cz/barbone-home-silver_d2534...

i5 do kanclu jsou zbytecne vyhozene penize.

Záleží na jakou práci. I velké Excely dost žerou CPU, a účetní software také.

'Byl my...'? Takže Honza nebo Jirka?

Sorry psal jsem z bráchoviho PC. A jména jsem si nějak nevšiml

A taky bacha na licenci Win - pokud to má bejt PC na podnikání, měly ba na tom bejt Win 7/10 Professional. Home licenci by posléze nemusela uznat případná kontrola z finančáku jako odpočitatelnou položku a když budou Win 7/10 Home na faktuře s PC, mohlo by se stát, že celá ta faktura nepůjde dát do nákladů. Aspoň tak nám to říkal náš auditor.

To si pletete s Ofiice, nebo si to plete audior a pak byste měli jej měli změnit. Windows Home - ořezaná jen funkčně, ne licenčně, pokud nejsou potřeba podnikové funkce, lze je normálně pro podnikání využít.Office Home - několik různých verzí, osekaná licenčně jen na nekomerční provoz, technicky ne, u verze 365 má naprostou většinu podnikových aplikací.

Office pro domácnosti jsou bez MS Outlook , Office pro domácnosti a podnikatele jsou s MS Outlook.

Office 365 pro domácnosti jsou plné Office Professional Plus s Outlookem, Publisherem atd...

Nesmysl. Home jde k podnikání normálně používat. Pouze se ochuzuješ o některé věci, co se ve firemním prostředí dost hodí. Ale v malých firmách o pár PC bez nějaké promyšlené sítě je to jedno.

Zamer se na Dell, HP, Lenovo, vem neco co ma alespon 3-lety balicek servisni podpory (napr. Dell u vybranych rad 3y NBD onsite v cene) a mas klid, tohle je reseni naprd.

Jestli tam chtějí jen Office a nejsou paranoidní, vzal bych něco jen s SSD diskem a koupil předplatný Office pro firmy, kde mají 1-5TB místa zálohovanýho