» Poradna » Ostatní

Počítač do 35k (extrémně tichý)

Čau, šetřil jsem dlouho a teď se mi to i vrátilo v jedné podobě, ale nechci se chlubit :) Takže si můžu dovolit PC do 35 000 Kč, jsem ochotný dát maximálně 40 000 Kč.Takže klidně skládejte do 40k.Jedinou podmínkou a to je to na co si potrpím je tichost. Ale doopravdy tichý PC, doslova neslyšný.Výkon na hry, takže nejlépe i7 nebo XEON a dobrá grafika.OS Windows 8.1 bez monitoru a periférií, mám doma 24" 1920x1080 ASUS monitor. Děkuji :)

Odpovědi na otázku

No hele přeji ti i PC do 60 litrů u video střižen startovací cena o to nejde. Nebo si k obyč PC koupíš lepší skener a jsi daleko za 40. Když jsi tak dlouho šetřil, tak jsi si se také měl průběžně dívat co nového vydává Intel / ASUS a další za desky, CPU, RAM a grafiky. Lenost je nemoc.> PC tiché = problémy. PC od někoho ti nikdy nesedne. Navíc není takový výběr ani CPU, ani desek, ani RAM, ani grafik, aby jsi to nedal během jednoho dne max. 2.

http://www.x-computers.eu/ on ti ho postaví (:

výkon na hry a zároveň extrémně tichý??? a jinak jsi normální??? to prostě nejde... když budeš mít výkonnou grafiku, tak tu pasivem neuchladíš ani kdyby ses na takhle malinkatý nudličky rozkrájel... a mít pasivní výkonný zdroj to asi taky nebude to pravý ořechový... Hele já nechci nic řikat, ale mám normální zdroj Enermax 385W s 12cm větrákem, na CPU mám TMG i1, GK ATI HD7790 s dvouma ventilátorama, a v bedně 2x12cm fany... a ten komp stejně skoro vůbec v běžném provozu neslyším... notabene když mi tu hraje muzika z WoWka nebo když si pouštím film, hudbu, do toho tady nadává mladá a vejská mi tu prcek takže komp opravdu neslyším...Jestli potřebuješ abys mohl v noci koukat na filmy a nerušilo tě nic, tak si pořiď do ložnice normální telku a k ní pasivně řešenou chytrou krabičku, streamuj si filmy po síti a máš absolutně tiché řešení

Je to nějaký chyták? Nebo chytrák? Někdo kdo si neumí z katalogu (obrazně) vybrat:i7, desku ASUS herní řady, RAM libovolný výrobce 32 GB (4 čokolády, proto aby se ke kapacitě již vracet nemusel), herní kartu (výrobce, parametry, testy herních stránek, poměr ceny / výkon), bednu, zdroj (typicky Enermax s certifikací), a další co bude potřebovat pak je zde něco nekalého. Navíc tichý (upeče se to vč. disků pokud tam dá i HDD) prostě podivnost.

Do ložnice televize nepatří. Také jsem ji tam měl a naštěstí odešla do křemíkového nebe a než jsem se rozhoupal ,že si tam pořídím jinou, tak jsem zjistil , že bez ní je mnohem lepší spaní a už ji tam nechci .

Postavit tiché PC je snadné - když nemusí mít výkon je to dokonce velmi jednoduché.Jenže ty výkon chceš a ne malý, takže to asi úplně tiché nebude nikdy.Já ti doporučím GTX780Ti od ASUSu s Direct Cu II chlazením.Je to hodně dobré chlazení, ale ani to není tiché zcela.

Takové PC ale nestačí navrhnout. Je třeba jej i odladit. A to obchod neudělá a pokud jsi to nedělal, tak to nedáš. Já když dělám LN Herní (kineczek od vedle bude tvrdit, že lze postavit herní ULN, ale fakt nejde) tak si s tím hraji skoro celý den¨než je to k mé spokojenosti (a klientově samozřejmě). A za tu montáž, která obsahuje i vlastní vychytávky se platí!http://www.alfacomp.cz/php/basket.phpBez montáže a ladění. U té počítej 1-3 tisíce Kč.

Tranquillo je fajn, za ty penize vyborny, ale nepatri do ULN. Tam patri treba 140mm Noctua apod. Bohuzel za trochu jiny peniz.

Taky nikdo netvrdí, že na Tranquillu pojede Gelidovský větrák, nenapadlo tě, proč je tam 9 Nexusů? 1 na CPU, 2 na Accelero a 6 do skříně.

Napadlo. A nenapadlo Vas, ze i presto bude ta Noctua vhodnejsi?Ty nexusy jsou fajn. Nic proti nim.

69W (78W po max. OC) fakt odmítám chladit 140mm monstrem. Nuctua najde uplatnění, když chci chladit tiše taktnutý žrouty, jako je 2011 Core i7 nebo FX-8xxx.Na ten xeon je i Tran overkill a běžně na něj cpu jen Siberiana (i tak je to jedna z nějtišších komponent v běžném PC).

Muzu urcite podepsat, co pise kolega nademnou. Zajdi na sesterske diskuzni forum. Navrhy ULV se tam zabyvaji, tez se tam vyskytuje par lidi, co ti daji nabidku na vyladeni/sestaveni, pokud jsi ochoten to zaplatit.Pokud chces skutecne tichy pocitac (v ramci mezi), tak myslim, ze to je dobra volba. ;)

No hele človíčku, bydlíš u rodičů (dáváš naprosto minimální příspěvěk na bydlení), nebo bydláíš sám? Nebo s přítelkyní? S těhotnou přítelkyní?...atd. atd.atd...postupně se priorority posouvají jinam...bych si tipl, že jsi sotva začal vydělávat prachy nezávisle na rodičích. Raděj šetří na bydlení, dobře ti radím a není to závist. Naopak, do svých koníčků jsem vrazil no...40 000 je fakt nic, radaěj to ani nepočítám ..ale na druhé straně s mírou...udělěj si radost, to jo, ale s rozumem, jsi šikovný, že jsi našetřil, ale mysli na buboucnost, z části těch peněz si udělej radost tedˇ, část někam třeha někam ulož....po pár letech si řekneš "ty jo, super že jsem si ty peníze ukryl sám před sebou, teď mám jednodušší řeššení bydlení.." nebo tak podobně

No a nyní jsi mi něco připomněl, tak si koupí ušní vycpávky (EAR) a může mít normální PC a stejně houby uslyší, jsou pohodlné a neškodné.

súhlasím, ale ľudia žiaľ žijú pre Dnešok