Počítač bez vzduchu

Dobrý den,mám možná blbý dotaz, ale co už ... potřeboval bych na jeden, max dva dny zabalit jedoucí počítač - malý server (cca athlon x2 ...) do igelitu, aby se na ňho neprášilo, bo se v místnosti, kde ho potřebuju mít prášit bude. Je to z hlediska chlazení reálné? Vydrží? Díky moc

Odpovědi na otázku

A co myslíš? Uzavřeš tam soustavu a budeš tam honit horký vzduch. No možná to přežije. Možná.PrasatkoPee

Na nejnutnější dobu přikrýt, zabalit ne. Nejlépe něčím prodyšným, např. prostěradlo, igelit ne. Opravdu se zastaví svět, když bude PC dva dny vypnuté?

koleduješ si o vyhoření !!!radši to vypoj a odnes do jiné místnosti kde bude míně prachu

Pokud při tom ten PC vypneš, tak se není čeho bát.

psal jsem jedoucí pc, ale pobavils mně

No vidíš, já četl "zabalit jedoucí počítač" a pobavils mě taky.

On zase po zabaleni nebude dlho "jedoucí ".

Ok díky moc za rychlé odpovědi, pokud se někdo nepřidá třeba z vlastní zkušenosti, tak to riskovat nebudu, asi ani s tím prostěradlem. Vypojení nějaké komplikace mít bude, ale nejspíš se to přežije.

Z vlastní zkušensoti? Znalý člověk tohle ani zkoušet nebude, protože je nad slunce jasné co to udělá. Jak psali kolegové, hermetickým a hlavně slušně teplotně izolovaným zabalením znemožníš výměnu tepelné energie, co se asi stane? Počítač přestane být chlazený.p.s.: Není to počítač bez vzduchu, to bys musel uvnitř vytvořit vakuum odsátím vzduchu.

Zedníci v serverovně ...Server v igelitu je nevyzkoušené a nepřenositelné řešení. Intely mají tepelné pojistky, teď nevím, jak amd.Počítači by se nejspíš nic nestalo ale data nemají ráda kousnutí a náhlé výpadky ....Ovšem jinak bych ten server ROZHODNĚ chránil před prachem. Jemný prach ve větrácícha discích míti = dlouhou drbačku prožívati.Buď jedoucí v jiné místnosti nebo vypnutý, důkladně zabalený ve folii, hadr nestačí.

Cokoliv novějšího od AMD než athlon XP do socketu A má také tepelnou pojistku.

Nezapomenout, že i racky a prvky v nich mají větráky. Já bych to vypnul celé a pro jistotu odpojil od elektřiny. Zedníkům je jedno, do které zásuvky připojí kango, na barvy nehledí, v tomto ohledu jsou multikulti.

Nie nevydrží !! Zabaliť PC do igelitu ? No to je jeden z najhorších nápadov

pokud bys teoreticky zajistil chlazení PC jiným způsobem, tak by to nemuselo vadit. Jenže to bys ho musel aspoň nacpat do lednice...

Hadice z klimatizace do toho igelitoveho obalu a samozrejme druha hadice nekam dopryc.. Ale je to nesmysl. Server je treba po dobu praci presunout jinam, zbytek HW taky.

Spis, nez o procesory, bych mel obavy o HDD a PSU.

Jsem stavař a jednou jsme dělali stavební úpravy v kanceláři, ali 2 metry od běžící serverové skříně. Dojeď do nejbližší prodejny vzduchotechniky a kup si tam (nepamatuji si, jak se ta látka přesně jmenuje) filr do vzduchotechniky. Je to v metráži taková hodně prodyšná netkaná textilie (vypadalo to podobně, jako výplň do zimní bundy). Omotej to třeba v pětim šesti vrstvách kolem toho stroje, hlavně u sání. Měli jsme to v hodně silném prachu cca 30 hodin nepřetržitě a podle IT oddělení té inkriminované firmy se to obešlo bez jakéhokoliv následku. Kupoval jsem toho cca 30 metrů a stálo to v řádu stokorun, přesně si to nepamatuji.