Počítač - Výměna GPU GT640 - GT1030

Dobrý den, chci se zeptat zda bude výkonnostní změna, když se nahradí GPU - (grafika odešla,a proto se mění nevím za jakou a ptám se) GPU -(stará) GT 640 Oc a (možný zástupce )GT 1030. Bude to ve starém pc - 4gb ram DDR2, 775 socket, E8500 CPU..... je to pc na prohlížeč, a sem tam zahrát csgo..... Děkuji za odpovědi, na mé dotazy.

Odpovědi na otázku

Jakou máš základní desku?Upgradem na GT 1030 si pomůžeš při přehrávání videí a ve většině her, ovšem nebude to žádný zázrak. Jaký máš rozpočet? Spíše bych to dokompletoval (udělal z toho leštěné houvno), prodal a koupil nový počítač.

GT 1030 má sice vyšší výkon a nižší spotřebu, ale vzhledem ke zbytku PC bych se na to vykašlal.

Tak, nyní tam není nic, proto se ptám zda je to dobrá a lepší volba. Vrazim do toho max 2300Kč. je to jen na internet, videa a sem tam 1 hru a to csgo...... Do tý ceny asi není nic lepší. Výkonem je to o kolik%? Na internetu sem tohle porovnání nenašel. Odhad 50?

Možný scénář+ 250 Kč Xeon Quad nebo Q6600 za 300 Kč+ 550 Kč 4x 2 GB RAM= vzít a prodat za 3 500 Kč až 4 000 Kč. Ovšem možné to bude pouze tehdy, pokud napíšeš stávající konfiguraci.Za výsledných 6 000 pak můžeš koupit repas s roční zárukou a Cire i3 nebo i5.

Díky za rady atd. Do pc chci dát jen gpu aby fungoval aspoň nějak slušně, není to pc který využívám vždy. Zítra napíšu základní desku a ostatní hw se sw. Kolem 16:30 cca. A budu čekat na vaši odpověď.

Řeknu ti to jednoduše - GT 1030 stojí okolo 2200 Kč. Výkon má asi jako integrované jádro v Pentiu G4560. Takhle do toho musíš vrazit 3000 Kč, aby to bylo použitelné (300 CPU, 500 RAM a 2200 GT1030) a to neznám zbytek sestavy.Pokud by bylo možné levně to stávající upgradovat na čtyřjádro s 8 GB RAM, neváhal bych a okamžitě ho dokompletoval a prodal. Dostaneš za to přes 4 000 Kč.V úplném holobytu bez Windows máš za 9 200 Kč (12 500 Kč včetně Windows) novou sestavu s plnou zárukou a neoživuješ mrtvolu:https://www.czc.cz/204104,204469,185236,2003... Dle mého to není zase tolik přes rozpočet.

Díky za radu, asi bude nejlepší to levně upravit, prodat a koupit na brouzdání něco už mnohem lepšího. Základní deska je u toho pc s CPU - E8500 - Asus P5KPL-AM IN/GB Version 0403 Date 05/08/2009c Co do toho tedy půjde za 4 jádro, aby to zvládla deska? Ramky jsou Dual channel 4gb DDR2 400Mhz DRAM Frequency. Zdroj - odkaz na foto názvu - https://prnt.sc/fyncbd Pokud nebude dostupný obrázek, nahraju jinam.

Vzhledem k tomu, že je deska úplný low-endu s poddimenzovaným napájením a zdroj kdo ví co (možná Spire), tak bych tam dal tohle úsporné 50W čtyřjádro - Xeon L5420 (a nebude potřeba měnit chladič):http://tinyurl.com/y95n9k5oS odpovídajícím BIOSem tam poběží: http://www.delidded.com/lga-771-to-775-adapter/3/RAM upgradovat nepůjde, takže bych akorát vyměnil procesor (4 jádra vypadají lépe než dvě) a nabídl za 3 500 až 4 000 Kč.

To předělání na socket 775 co je dodávané k tomu procesoru se jen nalepí na dané místo, nebo se musí připájet pájkou? Díky za odpověď. Bios stačí přehrát na danou verzi? TDP je 50W nebo 80W? Dělala se jen 1 verze a to 50W, prodejce to má dle mě špatně.

Ano, je to tak, prodejce má chybu v popisku, 80 W měla E5420. Princip je takový, že se naflashuje BIOS obsahující dané mikrokódy. Procesor se jenom se to přilepí - je to vlastně taková fólie, která přehazuje dva piny mezi sebou. Prstem podržíš starý procesor v patici a nožíkem uřízneš dva plastové cuplíky. Prodávají se i procesory, které mají uříznutý plošný spoj na sobě, ale nemám k tomu důvěru.Upravené BIOSy jsou například zde, nebo můžu upravit a dát odkaz ke stažení: http://genius239239.myweb.hinet.net/771/

Nechápu, proč vám radí úplně něco jiného, než chcete slyšet.Ano, GT1030 je ten správný nástupce za tu vaši starou, umřelou. Výkonově bude o trochu lepší, než to, co jste měl doteď, takže budete spokojený.Jen pozor, že GT1030 nemají VGA výstup, takže se raději ujistěte, že ho nepotřebujete.

Zdravím, děkuji za odpověď. :)

Já jsem si GF 1030 pořídil hned do dvou původně kancelářských PC, kde jsou C2D E8400 tuším.. a 8GB RAM DDR2. Dají se na tom s nižšíma FPS hrát i nejnovější hry, které nevyžadují velký výkon po CPU.Na YT najdeš i videa, kde testovali i Witchera 3 na zhruba takovéto sestavě s lehce většíma detailama než je minimum, ale na full HD to stabilně dalo 32FPS i v lese.Nenechal bych se odradit zlýma jazykama. Já byl neskutečně pozitivně překvapenej z výkonu téhle karty. Pokud jsi nenáročný hráč a chceš si jen občas něco zahrát a PC jinak normálně slouží, tak ti tato grafika bude stačit. Jen jak tady někdo psal je případně nutné si koupit VGA / HDMI převodník nemáš-li digitální výstup na monitoru. Otázka je kolik ještě vydrží ta sestava, když jí dáš pěknej kouř s touhle grafikou (bude lákat hrát náročné hry, když už půjdou zapnout a tak nějak i poběží), která z ní nejspíš vyždíme i drobky.