Počítač - nebo "něco" na čem poběží MS-DOS

´Dobrý den, je v současné době něco na čem můžu spouštět MS-DOS? Teď nemyslím velmi starý PC ale představuji si desku kde není žádný pevný disk ale paměť, buď pevná nebo USB, stačí něco kolem 4Mb je tam databáze (historie) a dále to musí mít připojení serial port a LAN kartu - je to určeno na sběr dat a posílání na dálkový dohled kotelny.

Odpovědi na otázku

www.embeddedsys.com ...

no to je přesné teď jestli to také někdo prodává u nás a za jakou cenu. Aby nebylo lepší vyhrabat starý PC

Tohle u nas podle me tezko sezenes. Obavam se, ze to budes muset objednat ze zahranici. Jinak starejch PC se pro podobne ucely vali vsude hromady. Ja mam doma minimalne dva kompletni + par desek(s CPU+RAM).

aukro.cz

Když si najdeš sekci notebooky, prodávají se zde i starší kousky. A nemusí být tak objemné.

Ale je to na úkor toho že zařízení bylo nějakou tu dobu používané.

A teď nejses si jist zda WMvare a Microsoft Virtual PC nepodporují náhodou i MS-DOS.

uplně v pohodě mam do¨ma Wmvare ten MS-DOS 100% podporuje, v tom Wmvare jde snad skoro všechno

Zalzi na velikosti investice. Podival bych se na prodejce prenosnych terminalu, chodi i pod MS DOS a maji moznost pripojeni na PMCIA kartu a serialovy port, databaze se da nahrat pres "kredl" - docking stanici. Vyhoda je, ze kdyz vypadne sit lze se pripojit primo jak na kotelnu, tak na ridici centrum tim, ze si s terminalem tam nebo onde zajdu.

Zkus MiTe

zkus se podívat tady:

eshop.autocont-ipc.cz ...

Tak tedy děkuji tudy cesta nevede, myslel jsem že seženu něco kolem 1500Kč ale asi dám přednost bazarům