» Poradna » Programy

Počet řádků v excelu - definice oblasti

Potřeboval bych poradit. mám nějak dlouhý seznam a potřebuji do nového sloupce vytvořit vypočítanou hodnotu. Potřebuji to ale udělat přes makro, to znamená že musím přesně definovat oblast do které se má výpočet přenést. Může mi někdo pomoct s definicí této oblasti. Díky

Odpovědi na otázku

Zadání není příliš srozumitelné. Pokud se jedná o to, projít celý seznam a do buněk vpravo ukládat nové vypočítané hodnoty, nabízí se například využití Offset(radek,sloupec), například Range("A1").Offset(1,0) je totéž, jako Range("A2").radek=1 'na řádku 0 je záhlaví, to ignorovatDo Until Range("A1").Offset(radek,0)="" 'pokud prázdná buňka, konec seznamu   Range("A1").Offset(radek,1)=(výpočet)   radek=radek+1Loop